جمعه ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 7 May 2021
 
۷
۳۷

سعید محمد به کاندیداهای انتخابات نامه نوشت

چهارشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۸
کد مطلب: 762401
کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری در نامه ای خطاب به رقبای انتخاباتی خود نوشت:‌ منازعات انتخاباتی و زدوبندهای سیاسی به مصلحت نیست زیرا مردم از باندبازی و جناح گرایی خسته شده‌اند.
سعید محمد به کاندیداهای انتخابات نامه نوشت
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم،  سعید محمد یکی از کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری با انتشار نامه‌ای خطاب به رقبای انتخاباتی خود ضمن تسلیت شهادت حضرت علی (ع) نوشت: مطالعه تجربه رقابت‌های انتخاباتی در دوره‌های گذشته و همچنین وضعیت حاکم بر کشور و مردم بر آنم داشت تا مطالبی را با شما برادران عزیز در میان بگذارم.

این داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: انقلاب اسلامی مردم ایران پیروزیِ گفتمانیِ مردمی خداباور و ستمدیده و مظلوم بر حکومتی وابسته و مستبد بود که بحمدالله در طول 42 سال گذشته با وجود موانع و سختی‌ها و دشمنی‌های فراوان با تبعیت از رهنمودها و اوامر نورانی امامِ راحل و رهبر عظیم‌الشان انقلاب و حضور پررنگ و ایثارگونه مردم وفادار دستاوردهای بزرگ، افتخارآفرین و درخور توجهی را به ارمغان آورده است.

وی یادآور شد: در کنار دستاوردها، موفقیت‌ها و پیروزی‌های به دست آمده متاسفانه شاهد مشکلات، عقب ماندگی‌ها و ناکارآمدی‌هایی نیز هستیم که نتیجه این مسائل متاسفانه منجر به کاهش اعتماد عمومیِ مردم به مجموعه اجرایی و مدیریتی کشور شده است.

مردمی که در طول 42 سال گذشته از نثار هرگونه سرمایه و ظرفیتی برای حفظ و پیشبرد اهداف انقلاب و نظام دریغ نورزیده‌اند امروز از مدیران و مسوولان شدیداً ناراحت و گله‌مندند و تلاش و اقدام برای وقوع تحولی عظیم و همه جانبه جهت عبور از وضعیت نامطلوب کنونی را مطالبه می کنند.

محمد، یادآور شد: کشور تحول می‌خواهد، تحولی که سه اصل دارد که ضرورتاً این اصول باید قابل سنجش و ارزیابی باشد. تحولی سه گانه مبتنی بر برنامه‌ای دقیق و حساب شده، کارنامه‌ای موفق، قابل اتکاء و روشن برمبنای نیروی انسانی کارآمد، طراحی و پایه گذاری شود که نتیجه آن ایجاد «ایران قوی» است.

وی در ادامه یادآور شد: ما مدیران باید در مقابل ناکارآمدی‌ها و کاستی‌ها جانب مردم را بگیریم و به آنها حق دهیم. باید بپذیریم که وجود برخی بی عملی‌ها، کم عملی‌ها، دیر عملی‌ها، سوء مدیریت‌ها و ندانم کاری‌ها یک واقعیت است و نمی‌توان آن را انکار کرد.

محمد، اضافه کرد: مردم از سفره، اقتصاد و معیشت خود به شدت ناراضی هستند و این نارضایتی برخاسته از زیاده خواهی و رفاه طلبی مردم نیست بلکه در حقیقت آنها دچار تنگنا و دشواری شده‌اند. متهم این وضعیت ناراحت کننده کارگزاران هستند نه انقلاب. چشم امید مستضعفین و محرومین سختی دیده و رنج کشیده به این انتخابات است و ما باید با ارتقاء محسوس کارآمدی و و توزیع عادلانه فرصت‌ها و امکانات انقلاب اسلامی را از اتهام ناتوانی و ناکارآمدی برهانیم.

این داوطلب انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری تاکید کرد: باید این انتخابات تبدیل به یک فصل تازه و سرآغاز یک تحول همه جانبه مدیریتی و پا نهادن چهره‌های نو، گمنام، توانمند و بانشاط، همراه چهره‌های امتحان پس داده به عرصه حکمرانی کشور شود. ما از اهداف تعیین شده در سند چشم انداز 1404 و همچنین سیاست‌های کلی ابلاغی رهبر معظم انقلاب شدیداً عقب هستیم.

 محمد، افزود: مردم از مشاهده ریاکاری‌ها، تبعیض‌ها، بی‌عدالتی‌ها، اشرافیت سیاسی و اقتصادی، قول دادن‌ها و عمل نکردن‌ها و شنیدنِ اخبار روزانه فساد خسته شده‌اند.
وی ادامه داد: همه توان و اراده  ما باید صرف استفاده حداکثری از تمامی ظرفیت‌ها و سرمایه‌های موجود در کشور خصوصاً جوانان با انگیزه، دانشمند، کارآمد، انقلابی اما منزوی برای ارتقاء امید و اعتماد مردم به نظام اسلامی و حل مشکلات و مسائلی که گریبانگیر کشور و مردم عزیزمان شده است گردد.

وی با تاکید بر این که ورود به منازعات انتخاباتی و زد و خوردهای سیاسی به هیچ عنوان به مصلحت کشور و مردم عزیز ما نیست افزود: مردم از وضع کنونی که ناشی از سیاست‌زدگی، باندبازی و جناح‌گرایی است خسته‌اند و از همه مسوولین و مدعیان توقع دارند که با کنار گذاشتن دعواها و منازعاتِ، دست در دست هم نهاده و با تکیه بر ظرفیت¬های داخلی و بهره¬مندی از موقعیت‌های بین المللی، هوشمندانه وبصورت جهادی و شبانه روزی مشکلات و مسائل کشور را حل کرده و طعم شیرین زندگی مومنانه و عزتمندانه را زیر سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی به کام آن ها بچشانند و بنشانند.

این نامزد احتمالی ریاست جمهوری یادآور شد: با توجه به نکات عرض شده می‌توان انتخابات پیش رو را که در آغازین سال‌های گام دوم انقلاب اسلامی رقم خواهد خورد فصل مهمی در ایجاد یک تحول عظیم و همه جانبه در شیوه حکمرانی و مدیریت کشور به منظور «تحقق آرمان و شعارهای انقلاب اسلامی» و همچنین اصلاح رویه‌های اجرایی برای ساماندهی و ارائه «خدمت عادلانه، عزتمندانه و فراگیر به مردم عزیز ایران» دانست.

وی با بیان این که مهمترین تکلیفی که رهبر حکیم، از ما خواسته‌اند تلاش برای استقرار دولت جوان انقلابی به عنوان تنها راه علاج مشکلات کشور است گفت: تقریر و تفسیر ایشان از دولت جوان حزب‌اللهی را باید ملاک و مبنای حرکت خود قرار دهیم و البته جوانگرایی را به هیچ عنوان نباید به معنای پیرزدایی و تجربه ستیزی برداشت کنیم و از ایجاد دوقطبی از مفاهیم جوان، پیر و جوان گرایی، پیر زدایی باید جداً پرهیز کنیم.

محمد، در ادامه افزود: البته جوانی و جوان صرفاً به منابع انسانی مربوط نمی شود فرایندها، قوانین، سازه‌ها وکل یک سیستم باید جوانسازی شود. از سوی دیگر تجربه هم به معنای سابقه و خاطره نیست، چه بسا افراد با سابقه‌ای که تجربه های موفقی نداشته‌اند و چه بسا جوانانی که با تجربه هستند. تجربه یک مفهوم تشکیکی است که مراتب دارد و حداقل و حداکثر.

این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید انبوه کارآمدی‌های نظام و انقلاب اسلامی روایت شود و کاظمی آشتیانی‌ها، شهریاری‌ها، احمدی روشن‌ها، قاسم سلیمانی‌ها، ستاری‌ها، طهرانی مقدم‌ها، فخری زاده‌ها، همت‌ها، آوینی‌ها، صیادها، باکری‌ها و باقری‌ها زمام امور را به دست بگیرند.

وی تاکید کرد: از این رو اول خودم و سپس برادرانم را که قصد نامزدی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دارند دعوت می‌کنم تا بنای رقابت‌های انتخاباتی را نه دعوا و مناقشه و مجادله، بلکه صمیمیت و صداقت و برادریِ مخلصانه قرار دهیم.

این نامزد احتمالی ریاست جمهوری یادآور شد: مهمتر از روز انتخابات، فردای انتخابات است که باید با توکل بر خدای متعال، دست در دست هم، همگام و همدل در راستای اعتلای نام ایران عزیزمان در یک سنگر و تحت اراده و هدایتِ رهبر انقلاب و متکی و دلگرم به حضور و پشتیبانی مردم عزیز در مقابل همه خباثت ها، رذالت‌ها و دشمنی‌های دشمنان اسلام و ایران خصوصاً آمریکای جهانخوار و رژیم غاصب صهیونیستی مقاومت و ایستادگی کرده و برای ادای این امانت بزرگ و رساندن این کشتی توفان‌زده به ساحل امنِ ایمان و آرامش تلاش و مجاهدت کنیم.

 محمد، گفت:بی‌تردید چنین تفکر و اعتقادی می‌تواند زمینه‌ساز وقوع رقابتی سالم و جذاب و مومنانه شده و در نتیجه ایجاد نشاط فراگیر و عمومی و همچنین مشارکت حداکثری و مسئولانه مردم عزیز و بزرگوارمان در این سرزمین کهن در انتخابات 1400 محقق سازد. 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
رئیس جمهور آقای رئیسی و محمد هم معاون اول
United Arab Emirates
بهترین ترکیب، موافقم.
Iran, Islamic Republic of
سعید جلیلی؛ وزیر امور خارجه
رستم قاسمی؛ وزیر نفت
حجج اسلام حیدر مصلحی یا حسین طائب؛ وزیر اطلاعات
سردار پاکپور؛ وزیر کشور
مسعود میرکاظمی، وزیر صمت
باقری لنکرانی؛ وزیر بهداشت
زاکانی؛ وزیر علوم
حجت عبدالملکی؛ وزیر اقتصاد
وزیر فرهنگ؛ صفار هرندی
Iran, Islamic Republic of
انتخاب وزرا از اختيارات رئيس جمهور است نه اينكه هر كس بخواهد ليستي را تحميل كند
Iran, Islamic Republic of
صفار هرندی؟؟؟!! چه نسبتی با افراد پیشگفته دارد؟!
Iran, Islamic Republic of
احمدی نژاد چی؟.
Iran, Islamic Republic of
خیلیم عالی
United Arab Emirates
.....
Iran, Islamic Republic of
همه ي اينها كه اسمشون رو قطار كردي، امتحانشون رو قبلن پس دادن! يعني دوباره برگرديم به 10 تا 15 سال پيش؟! .
از مردم
United Arab Emirates
آقای محمد از اینکه اخلاق را رعایت می کنید تشکر می کنم.
صادق
Iran, Islamic Republic of
چرا اینقدر در فضای مجازی اسم سعید محمد هست.
داوود
Iran, Islamic Republic of
معنییش اینه که خبری نیست و معمولا جوون ها شلوغ می کنن. از جوونی شونه ببخشید
Iran, Islamic Republic of
اجالتا" که هرچی به هم ریختگی داریم نتیجه مسئولت داشتن پیرهاست!!
Iran, Islamic Republic of
دکتر سعید محمد رئیس جمهور جوان جهادی انقلابی
Denmark
رویکرد خوبی بود.
انشالله در عمل هم به این رویه پایبند باشند
Iran, Islamic Republic of
اسلاه تلب ها از 6 ماه پیش درصدد خراب کردند رقیب خود هستند. اخلاق؟!!
Iran, Islamic Republic of
شما اول املای صحیح اصلاح طلب رو یاد بگیر
سهیل
به نظر بنده ایشون درست نوشتند وضعیت کشور و مردم اصلا خوب نیست و حتما باید در این دوره چاره ای شود .....
Iran, Islamic Republic of
رای ما سردار سعید محمد
خراسانی
Iran, Islamic Republic of
با اقای رییسی صد دردصد موافقم ولی این دوره دکتر سعید محمد در جایگاه ریاست جمهوری و اقای رییسی و دکتر قالیباف در جایگاه موجود بهتر اند.
Iran, Islamic Republic of
یاشاسین سعید محمد
Iran, Islamic Republic of
.
رئیسی رئیسی حمایتت میکنیم....
روش تبلیغ نامزدها
Iran, Islamic Republic of
نامزدها ضمن ارائه برنامه عملیاتی قابل اجراباید تیم اجرایی خود را هم به مردم معرفی کنند .درواقع تیم باید رای بیاورد نه شخص..
محمد
Iran, Islamic Republic of
امروز و فردای ایران اسلامی و انقلابی چشم به را ه امثال دکتر سعید محمد است ...
همه ی جهان و مستضعفان چنین آرزویی دارند ...
حسین
Iran, Islamic Republic of
چه متن فاخر و درستی
Iran, Islamic Republic of
من هم به سعید محمد رای می دهم .
کرم الهی
Iran, Islamic Republic of
در میان دعواهای زرگری نعمتی حیدری سیاسیون در فضای عمومی جامعه، محتوای این نامه بسیار وزین، واقع نگرانه، امیدبخش و وحدت افزاست. اگر آقای محمد واقعا به آنچه در این نام نوشته اعتقاد داشته باشد، ایشان برازنده جایگاه ریاست جمهوری است....
Iran, Islamic Republic of
.....
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
تک تک کلمات نامه عالی در جای خودش قرار گرفته.این مرد محشره.
رای ما سعید محمد
Iran, Islamic Republic of
انصافا دکتر سعید محمد دقیقا مشخصات رییس جمهور جوان انقلابی را دارد و شخصیت دوست داشتنی هستند .
عباس
Iran, Islamic Republic of
بعد از رییسی و قالیباف . سعید محمد از بقیه بهتر است
Iran, Islamic Republic of
فقط سردار محمد
مدیر توانا که به وعده هایش عمل می کند
Iran, Islamic Republic of
آفرین
خیلی عالی نوشته
حالا که دلار خوب پایین آمد اصولگراها شانس بهتری در اداره ی دولت آینده را دارند!!!
ساروی
Iran, Islamic Republic of
رئیس جمهور باید یک شخصیت فرهنگی و سیاسی متفکر و اثرگذار اجتماعی باشد، نه یک مدیر هر چند خوب. آیا آقای محمد چنین ویژگی ای دارند؟
قریشی
Iran, Islamic Republic of
ماها اصولا چوب احساسات را میخوریم و به مملکت ضرر می زنیم. آیا از خودتان سوال کرده اید که سعید محمد جوان چه تجربه و سابقه ای در اداره کشور داری از سیاست داخلی و خارجی دارد!!!.
قریشی
Iran, Islamic Republic of
بر اساس ابلاغیه مصوب مجلس، داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری برای ثبت نام باید در بازه سنی 40 تا 75 سال باشند، حداقل دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا معادل‌ آن باشند و سابقه تصدی حداقل 4 ساله در سمت‌های مدیریتی کشور را که به طور کامل مصادیق آن ذکر شده را داشته باشد.