جمعه ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 7 May 2021
 
۲
۶۵
روحانی در جلسه هیئت دولت:

به عنوان رئیس دولت اعلام می‌کنم تحریم شکسته شده!/ اگر متحد باشیم به زودی تحریم برداشته می‌شود/ هدف ما این است در این ٣ ماه باقی مانده تحریم را برداریم

چهارشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۵
کد مطلب: 762399
رئیس‌جمهور با بیان اینکه اگر طرف مقابل برجام به طور کامل به قانون عمل کنند مذاکرات به زودی به پایان می‌رسد، گفت: آنها باید بدانند به کمتر از برجام راضی نمی‌شویم.
به عنوان رئیس دولت اعلام می‌کنم تحریم شکسته شده!/ اگر متحد باشیم به زودی تحریم برداشته می‌شود/ هدف ما این است در این ٣ ماه باقی مانده تحریم را برداریم
به گزارش جهان نيوز، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز(چهارشنبه) در جلسه هیئت دولت اظهار کرد: بسیار مهم است که جامعه ما وحدت، یکپارچگی، اخوت و برادری را در نظر داشته باشد. لحنی که امروز در جامعه می‌بینیم، مورد پسند مولا علی (ع) نیست. آن چیزهایی که در روزنامه ها و فضای مجازی می بینیم قابل قبول نیست و همه ما باید برای تغییر این وضعیت و اخلاق تلاش کنیم.

وی اظهار داشت: در بخشی از وصیت نامه امیرالمومنین علی(ع) آمده است که به یکدیگر وصل شوید و از همدیگر فاصله نگیرید و نسبت به هم جود و بخشش داشته باشید.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: همچنین ایشان در پایان وصیت نامه‌شان فرموده‌اند که افراط و تفریط درست نیست و ایشان همواره دنبال اعتدال و عدالت بوده است. همچنین امام علی(ع) فرموده اند زمانی که من جان به جان آفرین تسلیم کردم، نروید در کوفه و مدام نگویید که امیرالمومنین کشته شده است و ما باید انتقام بگیریم.

روحانی ادامه داد: مولا امیرالمومنین این راه و شیوه را به ما نشان می‌دهد و در این شب‌های قدر که به نام ایشان است، باید افراط و تفریط را کنار بگذاریم. عدالت، دوستی و مهربانی را جایگزین آنها کنیم و بعد از شب‌های قدر و ماه مبارک رمضان هم باید جامعه‌ای متحد و برادر را در کنار هم ببینیم.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: با هر بهانه کوچکی نباید مسئله را بزرگ کنیم و در کنار آن مسئله ای که با دست خودمان بزرگ کردیم، بذر کینه را در جامعه نیفشانیم. دل‌های ما باید پاک باشد و در کنار هم قرار بگیریم چراکه همه برادر، مسلمان و تابع انقلاب هستیم و همگی باید برای سرافرازی ایران اسلامی تلاش کنیم.

اتکای بودجه ۹۹ به نفت و میعانات ۸ درصد بوده است
وی با اشاره به ارائه گزارشی از سوی سازمان برنامه و بودجه به دولت، گفت: این گزارش درباره اقداماتی بود که دولت در سال ۹۹ انجام داده بود. سال ۹۹ یکی از سخت ترین سال‌های تاریخ ایران بود و برای اینکه بدانید چقدر سخت بود، باید بگویم اتکای ما به نفت و میعانات در بودجه ۲ درصد و به نفت و فرآورده ها ۶ درصد بوده است.

روحانی اظهار داشت: بر این اساس فقط ۸ درصد اتکای بودجه ما به نفت بوده است که در تاریخ بی‌سابقه است. از زمانی که نفت کشف شده و در  اقتصاد ایران ورود پیدا کرده است، چنین اتفاقی نیفتاده بود که بودجه کشور بدون اتکای به نفت اداره شود.

رئیس‌جمهور بیان کرد: کسانی که دولت را مورد نقد قرار می‌دهند، باید به این نکات هم توجه کنند که اتکای دولت در بودجه به نفت و میعانات فقط دو درصد بوده و مسئله مهمی در تاریخ است.

وی متذکر شد: مرزهای ما در ماه‌های اولیه سال ۹۹ بسته شد و مردم همه مطلع هستند که چه مشکلاتی برای ما در عرصه‌های  صادرات، واردات و گردشگری ایجاد شد. بر این اساس در کنار تحریم، کرونا هم مشکلات زیادی را برای ما به وجود آورد.

رئیس‌جمهور یادآور شد: اخیراً در یکی از برنامه‌های صدا و سیما کارشناسی گفت «دولت هر زمان که در بودجه کم بیاورد، از بودجه عمرانی برمی‌دارد و صرف بودجه جاری کشور می‌کند».

ممکن است گاهی اوقات این‌گونه باشد اما در سال ۹۹ ما بودجه عمرانی را بیش از مصوبه قانونی آن عملیاتی کردیم که در تاریخ کشورمان چنین اتفاقی کمتر رخ داده است.

وی افزود: بودجه عمرانی طبق مصوبه قانونی ۸۸هزار میلیارد تومان بود اما در سخت‌ترین سال دولت، ما بیش از ۹۲هزار میلیارد تومان به بودجه عمرانی تخصیص دادیم. بر این اساس، بیشتر از لایحه دولت و مصوبه مجلس، بودجه عمرانی را مورد توجه قرار دادیم.

روحانی تصریح کرد: از آنجایی که سال جهش تولید بود و ما می‌خواستیم به شعار سال عمل کنیم، به بودجه عمرانی توجه زیادی شد. زمانی که شرایط سخت می‌شود و ما شرایطی چون تحریم و کرونا را داریم، قاعدتاً نباید بتوانیم به حقوق‌بگیران و بازنشستگان کمک کنیم.

۳۴ درصد به حقوق کارمندان اضافه شده است
رئیس‌جمهور ادامه داد: با وجود این، بیشترین کمک به حقوق‌بگیران ثابت و بازنشستگان در سال ۹۹ شد. حقوق کارمندان از زمان آغاز کرونا تاکنون اضافه شده و کسانی که حقوقشان از چهار میلیون تومان کمتر بوده، ۵۳ درصد به میزان حقوق آنان در سال ۹۹ اضافه شد و کسانی هم که حقوقشان زیر ۶ میلیون تومان بود، ۴۵ درصد به میزان حقوقشان اضافه شد. همچنین افرادی هم که حقوقشان بین ۶ تا ۱۰ میلیون تومان بود، ۳۴ درصد بر حقوقشان افزوده شد.

وی با بیان اینکه از بهمن ۹۸ تا مهر ۹۹ به طور متوسط ۳۴ درصد به حقوق کارمندان اضافه شده است، گفت: همچنین همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، انجام و به مستمری آنان هم اضافه شد. همچنین درباره حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی انتقاداتی وجود داشت و طبق گزارشی که سازمان برنامه و بودجه به بنده داده است، کسانی که در سال ۹۸، یک میلیون و ۶۰۰هزار تومان مستمری دریافت می‌کردند، در فروردین سال ۱۴۰۰، چهار میلیون و ۳۰۰هزار تومان دریافت می‌کنند.

روحانی اظهار داشت: همچنین کسانی که ۲۰ سال خدمت کرده‌اند، سه میلیون و ۹۰۰هزار تومان در فروردین ماه حقوق دریافت کردند. بر این اساس می‌بینید که ما نسبت به کارمندان و بازنشستگان بی‌توجه نبودیم و در سال بسیار سخت ۹۹ اقدامات لازم را برای بهبود وضعیت آنان انجام دادیم.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه ما برای سایر مردم هم تلاش کردیم، تصریح کرد: مطابق با آماری که به بنده ارائه شده، پول‌هایی که ما در سال ۹۹ تحت عنوان «یارانه، کمک معیشتی یا کمک معیشتی ویژه به دلیل کرونا» به مردم پرداخت کردیم، بالغ بر ۱۰۸ هزار میلیارد تومان بوده و رقم بسیار بالایی است.

۶۰۰هزار میلیارد تومان به انحای مختلف به مردم پرداخت کردیم
وی ادامه داد: وام‌های زیادی در این ایام به مردم داده شد که فقط بالغ بر ۲۸هزار میلیارد تومان وام یک میلیون تومانی به آنان پرداخت کردیم. علاوه بر این، ۷۶هزار میلیارد تومان وام برای کسب و کارهایی که در ایام کرونا دچار سختی بیشتری شدند و به مستأجران پرداخت شد.

روحانی افزود: از سوی دیگر، پول دو قسط سهام عدالت را هم در سال ۹۹ پرداخت کردیم که بالغ بر ۳۵۰هزار میلیارد تومان است؛ البته بخش اعظمی از آن پرداخت شده و مابقی آن هم پرداخت خواهد شد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه ۶۰۰هزار میلیارد تومان به انحاء مختلف در سال ۹۹ به مردم پرداخت شده که در تاریخ کشور بی‌نظیر است، گفت: این به معنای آن نیست که همه مشکلات مردم حل شده اما به این معنا است که دولت در حد توان خود و شبانه‌روز به فکر مردم بوده، تلاش کرده و اقدامات مهمی را انجام داده بنابراین لازم است از همه کسانی که به ملت خدمت کرده‌اند، سپاسگزاری شود و همواره تلاش شده که زندگی مردم در این ایام سخت بچرخد.

رئیس جمهور گفت: ما قولی که به مردم عزیز دادیم این بود که در ماه های پایانی تا ۱۲ مرداد همچنان اهداف خود را دنبال کنیم. هدف ما این است که تحریم ها را برداریم، کرونا را مهار کنیم، معیشت مردم را بهبود داده و طرح های نیمه تمام را تکمیل کنیم.

کاهش قیمت دلار به منزله کاهش تورم است
روحانی با بیان اینکه بانک مرکزی کار بزرگی انجام داده، گفت: کاهش قیمت دلار به منزله افزایش ارزش پول ملی و کاهش تورم است. مردم راحت تر خواهند توانست اجناس مورد نیاز خود را با قیمت عادلانه خریداری کنند.

وی اظهار داشت: اقدامات مذاکره کنندگان در وین مهم بوده، اگر طرف مقابل به طور کامل به قانون عمل کند مذاکرات به زودی به پایان می رسد، اقدامات ما در چارچوب درستی در حال انجام است، مسیر، مسیر صحیح و درست است. مردم ثمره ایستادگی، صبر و مقاومت خود در وین را مشاهده خواهند کرد. اگر گزارش درست باشد و دغل کاری و جناح بازی نشود نشان دهنده عظمت ملت ایران است، طرف های ما در برجام فهمیده اند راهی جز اجرای قانون و مقررات و قطعنامه ۲۲۳۱ نیست و این پیروزی دولت در ماه های پایانی است.

تحریم‌ها شکسته شده است
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه تحریم شکسته شده است، گفت: اگر متحد باشیم به زودی تحریم ها برداشته خواهد شد، طرف ما می داند که راهی جز اجرای قانون و مقررات وجود ندارد. امروز همه در دنیا می گویند که راهی جز اجرای کامل برجام برای صلح و امنیت منطقه و جهان وجود ندارد.

روحانی اظهار داشت: در مسیر واکسن کرونا قدم مهمی برداشته‌ایم، وزارت بهداشت و درمان با تمام توان این کار را بر دوش گرفته، شرکت های خصوصی با تمام توان به میدان آمده اند در ماه های پیش رو می توانیم میلیون ها واکسن را به کشور وارد کنیم. اگر دست بخش خصوصی را برای واردات واکسن باز بگذاریم همه افرادی که در خطر هستند واکسن خواهند زد. گروه یک، دو و بخشی از گروه سه تا پایان تیر ماه واکسن می زنند.

وی تصریح کرد: امیدواریم ده ها میلیون دوز واکسن در هفته های آینده در اختیار مردم قرار گیرد. بانک مرکزی نیز اعلام کرده است در زمینه واردات واکسن بلادرنگ ارز مورد نیاز را تامین خواهد کرد.

ملت فلسطین دیر یا زود به سرزمین خود بازمی‌گردند
رئیس جمهور در بخش دیگری از اظهارات خود در خصوص روز قدس گفت: روز قدس یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران و از وصایای حضرت امام (ره) است.

روحانی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب، صهیونیست ها به مسجدالاقصی حمله و جنوب لبنان را بمباران کردند. حضرت امام (ره) در همان شرایط جمعه پایانی ماه رمضان را روز قدس اعلام کردند و همان سال هم مراسم راهپیمایی در ایران و جهان برگزار شد.

وی تصریح کرد: با این اقدام توطئه بزرگ آمریکا و صهیونیست شکسته شد آنها فکر می کردند قدس برای همیشه فراموش شده و اشغالگر در سرزمین اشغالی تثبیت شده، این زلزله را امام ایجاد کرد و به آنها فهماند قدس پیروز است و ملت فلسطین دیر یا زود به سرزمین خود باز خواهند گشت.

صهیونیست‌ها جانی‌ترین افراد تاریخ هستند
رئیس جمهور ادامه داد: صهیونیست ها به عنوان دشمنان امنیت منطقه، ملت فلسطین، همسایگان شان، قاتلان و سفاکان تاریخ که میلیون ها انسان را از خانه و کاشانه خود آواره کردند، جانی ترین افراد تاریخ هستند.

روحانی ادامه داد: صهیونیست ها همیشه نسبت به ملت ایران، امام و رهبری کینه خاصی داشتند. پس از پیروزی انقلاب صهیونیست ها اعلام کردند که این پیروزی یک زلزله در منطقه بود تلاش های زیادی برای سرنگونی این انقلاب کردند. ریشه تمام گرفتاری های ملت ما صهیونیست ها هستند.

وی اظهار داشت: در سال ۹۳ مذاکرات برجام به پایان رسیده بود و توافقات نهایی انجام شده بود، صهیونیست ها و ارتجاع منطقه به اروپا آمدند و سر آمریکا کلاه گذاشتند. به آمریکایی ها گفتند چرا برای توافق نهایی عجله می کنید چند ماه صبر کنید آنقدر قیمت نفت را کاهش می دهیم که هر چه شما بگویید ایران قبول کند. این کار را انجام دادند و نفتی که به قیمت ۱۰۴ دلار بود به قیمت ۲۵ دلار رساندند.

رئیس جمهور افزود: پس از پیروزی برجام نیز توطئه های زیادی کردند اما موفق نشدند، برجام مستقر شد، اسرائیلی ها هم عصبانی و ناراحت بودند. تمام دوستان ما در عراق، سوریه و لبنان پس از تصویب برجام به من تبریک گفتند. صهیونیست ها عصبانی و ناراحت بودند که چرا آمریکا این توافق را قبول کرد، از همان روز به دنبال توطئه رفتند و این توطئه را از طریق انتخابات آمریکا ادامه دادند.

روحانی تصریح کرد: اظهار داشت: صهیونیست ها کار بزرگی انجام دادند تا ترامپ پیروز شود، می دانستند ترامپ فرد ناشی است سر او کلاه گذاشتند و او را مزدور خود کردند و برجام را بر هم زدند.  اظهارات ترامپ مبنی بر اینکه ایران سه ماه بیشتر عمر نمی کند حرف صهیونیست ها بود. مقاومت ملت ایران در سه سال و نیم گذشته در تاریخ ایران بی نظیر است، ملت یکپارچه و یک صدا دست به دست هم دادند و در جنگ اقتصادی پیروز شدند و دشمنان فهمیده اند به اهداف خود دست نیافته اند.

وی ادامه داد: آزار مردم یک هدف کوچک برای آنها بود، هدف اصلی  آنها سرنگونی نظام، از بین بردن و تکه پاره کردن ایران بود که به اهداف خود دست نیافته و نخواهند یافت.

دو فتنه بزرگ صهیونیست‌ها شکست خورده است
روحانی اظهار داشت: صهیونیست ها تلاش می کردند بین ما و کشورهای منطقه فاصله بیندازند تا بگویند مشکل ایران است. این هدف نیز دارد منجر به شکست می شود، امروز روز عزای صهیونیست ها در قدس ۱۴۰۰ است. هم جنگ اقتصادی که علیه ایران به راه انداخته اند در حال شکست نهایی است و هم تلاش آنها برای فاصله انداختن بین ایران و کشورهای منطقه در حال شکست است. همه کشورهای منطقه به این نتیجه رسیدند که باید با ایران خوب باشند حتی اظهار می کنند که ما با برجام مخالف نیستیم. برجام دوباره اجرا شود.

رئیس جمهور گفت: دو فتنه بزرگ صهیونیست ها به خاطر مقاومت ملت ایران در حال شکست نهایی است. توطئه صهیونیست ها علیه برجام و ملت ایران و توطئه آنها علیه روابط خوب ایران با کشورهای منطقه در حال شکست است، مسیر برای پایان تحریم هموارتر است.

به کمتر از برجام راضی نمی‌شویم
روحانی تصریح کرد: امیدواریم طرف مقابل هر چه سریعتر مقابل قانون و مقررات سر فرود آورد. بداند ما به کمتر از برجام راضی نمی شویم، اگر می خواهند برجام برگردد اما یک گوشه آن ساییده شود ما قبول نمی کنیم. حقوقی که ملت ایران در توافق برجام به دست آورده است باید به طور کامل اجرایی شود ما از حقوق خود صرف نظر نخواهیم کرد، ان شاءالله با دیپلماسی خوب وزارت امور خارجه و کمک سایر دستگاه ها که امروز در وین کنار وزارت امور خارجه هستند در هر دو مسیر موفق و پیروز خواهیم شد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
این وعده‌های صد روزه از اول هشت سال ریاست شما بر دولت بوده و تا آخر هم ادامه دارد. شما .... کنار بروید همه امور کشور درست میشود.!!
Iran, Islamic Republic of
منتظر باش تا درست بشه. 8 سال دیگه حسرت همینو میخورید.
حبیب
Iran, Islamic Republic of
خداوند در قرآن فرموده ان مع العسر یسرا یعنی بعد از سختی راحتی هست و بعد از شدت فرج می رسد ان شاءالله.
Iran, Islamic Republic of
حسرت همینو تو و امثال تو بخورید!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
نخیر آقای روحانی
این تاثیر وین نیست که دلار نزولی شده.
بلکه تاثیر طبیعی پایان عمر دولت‌شما و پایان امید ژن خوبهاست که باعث کاهش قیمت دلار شده است..
Iran, Islamic Republic of
و انتخابات .
Iran, Islamic Republic of
........
Iran, Islamic Republic of
حالا نوبت وعده «صد روزه از آخر» شده!
.
Iran, Islamic Republic of
در سال 92 هم میگفتن دیوار تحریم ها فرو ریخته است اما عملا"تا سال 1400 هیچ اتفاقی نیفتاد بلکه تحریم ها بیشتر شد !
Iran, Islamic Republic of
پیروز باد دولت جمهوری اسلامی ایران.....
Iran, Islamic Republic of
هر وقت خبر خوب داد بترسید!!!!!؟
Iran, Islamic Republic of
بهش بگید باشه دستت درد نکنه. ...... حالا بگو کی میری...
Iran, Islamic Republic of
خداوندا تو را به عظمت این شبهای قدر در این چند ماه به ملت ایران برای تحمل بیشتر، صبر واسعه عطا بفرما .
حسین
Iran, Islamic Republic of
" هدف ما این است در این ٣ ماه باقی مانده تحریم را برداریم "
یادآور این جمله است : درختی که در 4سال (بخوانید 8 سال) ثمر ندهد در سه ماه هم ثمر نمیدهد..!!!!
حسینی
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
یک بار تمام تحریمها را بالمره لغو کردید برای هفت پشتمان بس است،.....
........
Iran, Islamic Republic of
چرا نمایندگان مجلس مجلس شورای اسلامی درخانه ملت در این زمینه اقدامی نمی کنند؟.
Iran, Islamic Republic of
و این درحالی است که مشکلات مردم و کشور هنوز هم حل نشده است.
Iran, Islamic Republic of
از نظر من هم دولت حسن روحانی شکست خورده است
Iran, Islamic Republic of
خسته نباشی
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
ما هم به عنوان مردم و صاحبان اصلی کشور اعلام می کنیم شکایت شما را به خدا می کنیم
Iran, Islamic Republic of
و این درحالی است که مشکلات مردم ایران و کشور ایران در زمان دولت حسن روحانی در تاریخ ایران بی سابقه بوده است.
Iran, Islamic Republic of
و این در حالی است که حقوق مدیران و مسئولان 20 الی 35 میلیون تومان است.
.
Iran, Islamic Republic of
30 میلیون؟ معلومه قیمت ها دستت نیست، ....
Iran, Islamic Republic of
یعنی از شنبه تحریم ها لغوه و همه چی به حالت عادی بر میگرده!! از شنبه
Iran, Islamic Republic of
بالمره ؟؟!!!!
Iran, Islamic Republic of
....
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
روحاني :
آنها باید بدانند به کمتر از برجام راضی نمی‌شویم.
اونها به دنبال رضايت شما نيستند آنها به دنبال نابودي شما هستند
بارها از زبان مسئولين ارشد شون خشكاندن ريشه ملت ايران شنيده شده .
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
.......
Iran, Islamic Republic of
اگر تحریم شکسته شده! پس چرا هنوز هم قیمت گوشت قرمز هر کیلو 155 الی 165 هزار تومان است
Iran, Islamic Republic of
تحریم ها شکسته شده. نگفته که قیمت ها برمیگرده.
Iran, Islamic Republic of
مشکلات مردم و کشور از ابتدا هیچ ارتباطی و ربطی به ندارد و تاکنون نبوده است.
Iran, Islamic Republic of
و در حالی است که جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی از سال 1392 تاکنون به نفع مردم و کشور نبوده است.
عملکرد و رفتار دولت، دولتمردان و مسئولان به همه مردم آسیب می‌زند.
Romania
الان من نفهمیدم اون تحریم که شکسته شده کدوم تحریمه و این تحریم که با متحد بودن قراره شکسته بشه کدوم تحریمه؟
Iran, Islamic Republic of
هشت سال اشک ملت را درآوردی...
Iran, Islamic Republic of
مسئولان و حامیان دولت دیگر نباید از حضور در انتخابات دم بزنند
Iran, Islamic Republic of
... چهارده تا چهار ده تا امدند .
Iran, Islamic Republic of
مشکلات مردم و کشور هیچ ارتباطی و ربطی به تحریم های آمریکا ندارد و تاکنون نداشته است.
.
Iran, Islamic Republic of
آقای رییس دیر به یاد اتحاد افتادید مخالفان خود را با الفاظ مختلف مورد عنایت قرار دادید بجای استفاده از دلایل وتجربیات انها .یک طرفه تاختید ونتیجه شد سفره ذره بینی مردم....
Iran, Islamic Republic of
دیوار تحریم چند سال پیش ترک برداشته بود و گفته بودی هر چه زمان پیش می‌رود این ترک عمیقتر می‌شود !!!!؟؟
Iran, Islamic Republic of
ما دیگه به جریان شما رای نمی دهیم
امیر
Iran, Islamic Republic of
6 سال پیش هم همینو میگفتی .... یادته
حامد
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی شما به عنوان رئیس جمهور در برجام هم نگفتی کلیه تحریم ها برداشته شد؟.
یه دردمند
Iran, Islamic Republic of
شما که بعد از امضای برجام گفته بودی تمام تحریم برداشته شد..
اصفهانى
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
انقدر که انتظار رفع تحریم کشیدیم انتظار فرج می کشیدیم صاحب مان میامد .خدایا این ۳ ماه به مردم رحم کن
Japan
عامل اصلی مشکلات در کشور بانک ها هستند. بانک ها با اعطای تسهیلات از محل هیچ و بدون اخذ سپرده دارن پول خلق می کنند و از این طریق موجب افزایش نقدینگی بدون پشتوانه و تورم هستند...
Iran, Islamic Republic of
خدا به خیر کنه. باز روحانی وعده گشایش داده!!!!!؟؟؟؟
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
برجام برجام برجام برجام ... و دیگر هیچ
Iran, Islamic Republic of
سیاستهای نظام لغو یکباره کل تحریمها و راستی ازمایی،...
Iran, Islamic Republic of
دولت حسن روحانی در سال 1394 گفته بودی تمام تحریم برداشته شد
Iran, Islamic Republic of
چه تحریم باشد و چه تحریم نباشد دیگر هیچ فرقی و تاثیری برای ما ندارد و تاکنون نداشته است.
Iran, Islamic Republic of
برجام دیگر برای ما هیچ ارزشی ندارد
کیوان
Iran, Islamic Republic of
......
نمکدوست
Denmark
این که آقای روحانی می فرماید:تحریم ها شکسته می شود "اگر متحد باشیم" یعنی چه؟...
حسین
United Kingdom
فقط برو
ج
Iran, Islamic Republic of
همان صد روزه اول ما را کافیست.
Iran, Islamic Republic of
آمریکا دیگر نمی تواند به اسرائیل کمکی کند
Iran, Islamic Republic of
درباره اخلاق یه جوری صحبت میکنه که انگار فراموش کردیم زمان انتخابات آب و صابون کی میخواست بیاره برای رقیب؟؟؟؟؟؟؟....
Iran, Islamic Republic of
جمعه نشده خبردار بشه تحریمها هیچ وقت ترک نخواهد خورد چه برسه به شکستن.......
United Arab Emirates
والله اینطور که از وضع مملکت پیداست انگار تحریم تنباکو شکسته شده چون تا دلت بخاد مغازه ها پر از سیگارند ولی از مرغ خبری نیست احتمالا اطلاعات اشتباه به جنابعالی میدن
محمد
تا موعد انتخابات شده همه چ داره ارزون میشه،مردم 8 سال بدبختی رو فراموش نکنند دلشون رو به 3 ماه ارزونی خوش کنند....
Iran, Islamic Republic of
رئیس‌جمهور آینده باید برجام را لغو کند

برجام تاکنون ثابت کرد که 100 عامل اصلی مشکلات مردم و کشور و گرانی در سراسر کشور بوده است.
Iran, Islamic Republic of
اگر تمام تحریم های آمریکا هم لغو شود باز هم مشکلات مردم ایران و کشور حل نخواهد شد و حل نمی شود. چون به خاطر که اول اینکه مشکلات مردم و کشور هیچ ارتباطی و ربطی به تحریم های آمریکا ندارد و تاکنون نداشته است..