چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 12 May 2021
 
۰
۱

توسعه و تقویت همکاری های استانی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بلاروس

دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۲
کد مطلب: 762192
آقای سعید یاری، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلاروس در سفر به استان گومل با استاندار، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و رئیس منطقه آزاد تجاری استان دیدار و در باره راهکارهای فعال کردن ارتباطات استانی و گسترش همکاری های اقتصادی، تجاری، فرهنگی بین استان های گومل و مازندران تبادل نظر کرد.
توسعه و تقویت همکاری های استانی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بلاروس
به گزارش جهان نيوز، سفیر کشورمان در دیدار با آقای گنادی سالووی، استاندار گومل، مراتب آمادگی جناب آقای حسین زادگان، استاندار محترم مازندران، برای دعوت از ایشان جهت سفر به مازندران را به ایشان اعلام کرد که با استقبال مواجه شد و مقرر گردید تاریخ سفر از طریق مجاری مربوط هماهنگ شود. توافق شد طرفین قبل از انجام این سفر، بطور ویدئو کنفرانسی در باره برنامه ها و اولویت های همکاری های فیمابین رایزنی نمایند.

خانم، مارینا فیلونووا، رییس اتاق بازرگانی و صنایع گومل، با تشریح ظرفیت های تجاری استان گومل و برنامه های این استان برای تجارت با شرکای خارجی، اعلام آمادگی کرد  ارتباطات و همکاری های این اتاق را با اتاق بازرگانی و صنایع مازندران گسترش دهد.
رئیس اتاق بازرگانی و صنایع گومل از همتای مازندرانی خود برای شرکت در نمایشگاه های تجاری این استان، منجمله نمایشگاه "روز تجار "، که قرار است در ماه سپتامبر ۲۰۲۱ در شهر گومل برگزار شود، دعوت بعمل آورد.

سفیر کشورمان در این سفر از مراکز صنعتی و تولیدی استان، از جمله مجتمع صنعتی" گوم سل ماش "، تولید کننده کمباین، و نیز، از  کارخانه MIRTEXX ، تولید کننده تجهزات الکترونیکی، و کارخانه شکلات سازی " اسپارتاک " بازدید و زمینه های سرمایه گذاری مشترک، تولید و صادرات در این حوزه ها را با مدیران این مجموعه های صنعتی و تولیدی مورد بررسی قرار داد.
 

قابل ذکر است که در جریان دیدار استاندار اسبق مازندران از استان گومل در تاریخ 25 مهر ماه 1388، موافقتنامه همکاریهای بازرگانی، اقتصادی، علمی، فناوری و فرهنگی میان دو استان و همچنین، قرار داد خواهر خواندگی  شهرهای ساری و گومل و  نیز یادداشت تفاهم همکاری و تبادل اطلاعات فیمابین اتاق بازرگانی و صنایع استان های گومل و مازندران به امضاء رسیده است.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


مجتبي
Iran, Islamic Republic of
.
کسی که دل مردم عزیز و خانواده حاج قاسم و جبهه مقاومت رو بدرد بیاره قطعا تاوان سختی باید بپردازد!!