چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 12 May 2021
 
۱
۵

دولت فکر می‌کند که مردم نمی‌فهمند

شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۱
کد مطلب: 762001
جهانگیری و دولت در این ماه‌های پایانی دولت باید یک گزارش کامل از عملکرد خود در هشت سال گذشته به مردم ارائه داده و کوتاهی‌های خود را صادقانه با مردم مطرح کنند.
دولت فکر می‌کند که مردم نمی‌فهمند
به گزارش جهان نيوز،ناصر ایمانی کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی در گفتگو با خبرگزاری بسیج در خصوص اظهارات اسحاق جهانگیری درشبکه  اجتماعی کلاب هاوس طی سخنانی اظهار داشت: متاسفانه با مسئله فرار به جلو و عدم پاسخگویی به مردم توسط دولت روبرو هستیم.

وی با بیان این که مردم این را می‌فهمند که اشخاصی به جای پاسخگویی سعی در پاک کردن صورت مسئله و متهم کردن شرایط و آسمان و زمین را دارند، ادامه داد: این روش روش خوبی نبوده و آقای جهانگیری و دولت در این ماه‌های پایانی دولت اولا باید یک گزارش کامل از عملکرد خود در هشت سال گذشته به مردم ارائه داده و کوتاهی‌های خود را صادقانه با مردم مطرح کنند.

ایمانی روش در پیش گرفته شده فعلی توسط دولت را تحقیر مردم خواند و گفت: فکر می‌کنند که بعضی از مردم نمی‌فهمند و مسئله‌ی پذیرفتن مسئولیت یک روش بسیار مهم در عرصه‌ی سیاست جهان بوده و همه‌ی سیاستمداران جهان اشتباهات خود را صادقانه با مردم مطرح می‌کنند.
 
دولت  اشتباهات بزرگی در اقتصاد و سیاست خارجی داشته است
این کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: دولت در هشت سال گذشته اشتباهات بزرگی در زمینه‌های اقتصادی و سیاست خارجه داشته که باید ضمن مطرح کردن این اشتباهات با مردم از آنان طلب بخشش کنند.

وی با اشاره به این که دولت نباید به گونه‌ای رفتار کند که انگار مقصر دیگران بودند و دولت هیچ تقصیری نداشته است، خاطرنشان کرد: در عرصه اقتصاد دولت به خاطر ایده خود برای کم کردن تورم از چهار سال ابتدایی خود اصرار به کاهش نرخ تورم به زیر ده درصد داشت که این کار از نظر اکثر کارشناسان اقتصادی امری اشتباه بوده و منجر به افزایش چهارصد درصدی نقدینگی در کشور شد.

ایمانی با تاکید به افزایش بی سابقه و پنجاه درصدی نرخ تورم در ایران در دولت گذشته تصریح کرد: دولت اقتصاد و همه‌ی امور کشور را معطل مسئله‌ی توافق هسته‌ای کرد و با این پیش فرض که اگر این توافق هسته‌ای انجام گیرد کشور آباد خواهد شد.

این کارشناس مسائل سیاسی اضافه کرد: به خاطر عجله در برجام علاوه بر این که دستاوردی نداشتیم بلکه با تحریم‌های شدیدتری مواجه شدیم.
 
رشد نقدینگی دلیل اقتصاد نیمه فلج کنونی است
وی رشد نقدینگی و تورم را دلیل اقتصاد نیمه فلج کنونی دانست و گفت: در عرصه‌ی سیاست خارجی هم علاوه بر این که همه‌ی تعهدات خود را به سرعت انجام دادیم اما، نتوانستیم که دستاوردی در این زمینه داشته باشیم.

ایمانی با بیان این که آمریکایی‌ها متوجه اشتباه خود شده اند که  در دولت ترامپ ایران را کامل از دست دادند، یادآور شد: ادعای کنونی آمریکایی‌ها مبنی بر برداشتن تحریم ها‌ی برجامی در صورت بازگشت ایران به تعهداتش است.

این تحلیلگر مسائل سیاسی به کوتاه آمدن آمریکایی‌ها در مقابل مقاومت مردم ایران اشاره کرد و گفت: این کوتاه آمدن آمریکایی‌ها و شکست آنان در مقابل مقاومت ملت ایران یک دستاورد بزرگ برای مردم ایران است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
این دولت ناکارامد کی تمام میشود ؟!
Iran, Islamic Republic of
صبح نزدیک است به امید محاکمه همه مدیران مقصر ....
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
آماده باشید دولت بعدی گل بلبل می شود!!!!!!
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
.....