جمعه ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 7 May 2021
 
۳
۱۰

عذرخواهی خبرگزاری دولت از مجلس بخاطر یک دروغ

پنجشنبه ۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۲
کد مطلب: 761869
خبرگزاری ایرنا با انتشار بیانیه‌ای از نشر جدولی تحت عنوان تغییرات بودجه عذرخواهی و آن را حاصل بی‌دقتی و اشتباه خبرنگار عنوان کرد.
عذرخواهی خبرگزاری دولت از مجلس بخاطر یک دروغ
به گزارش جهان نيوز، خبرگزاری ایرنا با انتشار بیانیه‌ای از نشر جدولی تحت عنوان تغییرات بودجه عذرخواهی و آن را حاصل بی‌دقتی و اشتباه خبرنگار عنوان کرد. در این بیانیه تأکید شده است که این خبر از تمامی خروجی‌های این خبرگزاری حذف شده است.

در بخش‌هایی از این بیانیه آمده است: جدولی که در ایرنا منتشر شده، مقایسه برخی اعداد و ارقام جداول بودجه بر اساس لوایح ارسالی دولت و تغییرات آن پس از تصویب در مجلس و کمیسیون تلفیق است که از سایت رسمی ابلاغ قوانین دریافت شده و میزان تغییرات نهایی مجلس را در مقایسه با لایحه دولت نشان می‌دهد.

به دلیل بی دقتی خبرنگار در استفاده از عناوین جدول و نیز طی نشدن مراحل کامل تدوین و ویراستاری مطلب، درحالی که مطابق مقررات و آیین نامه داخلی خبرگزاری جمهوی اسلامی، گزارشی در این سطح از اهمیت، باید حتما به تایید مسئولان ارشد خبری سازمان و همچنین، دستگاه تخصصی ذیربط (سازمان برنامه و بودجه کشور یا معاونت امور مجلس ریاست جمهوری) می رسید ولی این فرایند طی نشده است، ضمن پوزش از مخاطبان ایرنا، مطلب یادشده از کلیه خروجی های خبرگزاری حذف می شود.

در واقع، آنچه با عنوان "دروغ و جعل" ایرنا از سوی خبرگزاری خانه ملت مطرح شده است، مربوط به بی‌دقتی خبرنگار و جابه‌جا عنوان شدن سرستون‌های جدول مربوط به جزییات این تغییرات در لایحه بودجه ۱۴۰۰ است.

به گزارش خبرگزاری فارس، روز گذشته خبرگزاری دولتی ایرنا با انتشار جدولی مدعی شد لایحه بودجه بعد از تصویب توسط برخی از نمایندگان مجلس دستکاری و اعداد آن تغییر کرده است. در پی انتشار این مطلب مشاور رئیس مجلس اعلام کرد از این خبرگزاری که خبری جعلی و دروغین علیه مجلس منتشر می‌کند شکایت خواهد کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


...
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
با عذرخواهی چیزی درست میشه ؟؟؟ اینهمه در فضای مجازی به مجلس تاختند و به اسامی موجود در جدول ! اونوقت بدون هیچ هزینه با یک عذرخواهی الکی یر و ته قضیه رو بند میارن ..
Iran, Islamic Republic of
اینو بعد از خبر سردار، تیتر یک کنید
Iran, Islamic Republic of
اگر محکم پای شکایت بایستند و مسولین رسانه هایی که دوروغ و تهمت میزنند رو محاکمه کنند و گذشت نکنند، دیگر کمتر جراتِ تکرارِ دروغ و تهمت خواهند داشت..
Iran, Islamic Republic of
عذرخواهی خشک و خالی به هیچ دردی نمی خورد، باید از این حرفه کنار گذاشته شوند و محاکمه شوند و خسارت حیثیتی پرداخت کنند،
این ها با حیثیت و آبروی مجلس و نظام بازی میکنند
Iran, Islamic Republic of
معلوم هست این دم آخری چه خبره در دولت و حوالی؟!!
Iran, Islamic Republic of
باید و باید این افراد را محاکمه کرد حتی اگر غیر عمدی باشد ...
Iran, Islamic Republic of
حتما باید محاکمه شوند
Bulgaria
اینتر سعودی با چه آب وتابی از این دستکاری بودجه سخن می گفت خخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
مجلس باید شکایت کند ونباید ازاین مسئله به سادگی عبور کند