پنجشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 13 May 2021
 
۴
۱۳
اختصاصی جهان نیوز//

ماجرای مهم یک عکس بعد از جنگ قره باغ

پنجشنبه ۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۶
کد مطلب: 761857
جنگ دوم قره باغ با همه تفاسیر و تحلیل‌ها یک حقیقت را نمایان کرد و هیچ قدرتی نتوانست این حقیقت را پنهان کند و آن اعتلای نام شهید و در رأس آن سالار سید و شهدا اباعبدالله حسین(ع) بود.
گروه فرهنگی جهان نيوز: يكی از ويژگی‌های جامعه شهيد پرور نمايان بودن ارزش‌های اخلاقی و الهی در آن است. شاید به خاطر این است که شهادت برای احیای ارزش‌ها است و تشکیل جامعه ارزشی، هدف شهدا. شهید شاهد است و شاهدان بهترین هاديان راه مستقيم و مستحكم‌ترين دلیل حقانیت آن هستند.

مهمترین رویداد تاریخ جمهوری آذربایجان بعد از استقلال اين كشور، بدون ترديد جنگ دوم قره باغ است. درست روزهایی که اولین زمزمه‌های آزادی از زنجیر‌های الحاد شوروی به گوش می‌رسيد، اولين خون یک آذربایجانی در راه استقلال ریخته شد و این مردم با به کار بردن اصطلاح «شهید» ایدئولوژی  70 ساله یک ابر قدرت را نابود کرد. چون ستون این ایدئولوژی الحاد و انکار ماورای جهان مادی و ارزش‌های دینی بود که یک ملت بعد از 70 سال فشار با شعار یا حسین و به کار گرفتن کلمه شهید آخرین میخ را به تابوت این ایدئولوژی زدند.

جنگ دوم قره باغ با همه تفاسیر و تحلیل‌ها یک حقیقت را نمایان کرد و هیچ قدرتی نتوانست این حقیقت را پنهان کند و آن اعتلای نام شهید و در رأس آن سالار سید و شهدا اباعبدالله حسین(ع) بود. حتماً خیلی‌ها دیدند آن صحنه را که مادر شهید می‌گوید من بر پسرم یوسف گریه نخواهم کرد و من بر امام حسین(ع) گریه می‌کنم .... تقریباً همه خانواده‌های شهدا حالت مشابهی داشتند و همه شهدا با مرثیه و شعار حسینی(ع) تشییع شدند.

اگر بخواهیم این داستان 44 روزه را در یک نگاه تعریف کنیم شاید رساترین منظره این عکس باشد. اين بانوی محجبه همسر یک شهید است و پنج ماه بعد از شهادت شوهرش یادگار شهید را به دنیا آورده است.

حجاب در این سرزمین قصه طولانی دارد. شاید یکی از ارزش‌هایی هست که مورد بیشترین حمله قرار گرفته است ولی در این عکس مردان نظامی در لباس رزم که نماد قدرت یک کشور هستند جلوی حجاب صف بسته‌اند و به او سلام نظامی می‌كنند. و این قدرت شهید است و بس...

نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
........
Iran, Islamic Republic of
احسنت بر این همسر شهید
عبدالحسین
Iran, Islamic Republic of
سلام بر حسین (ع)
و سلام بر عاشقان و محبان حسین از هر ملت و قومی باشند
Iran, Islamic Republic of
پانترکها تو جهان نیوز جولان میدن،!!!!!
Iran, Islamic Republic of
معنی پان ترک رو می دونی یا هر از نظر فهم تو کسی از زبان ترکی و آذربایجان حمایت کنه می شه پان ترک؟
Iran, Islamic Republic of
عالی بود
United States
..........
Iran, Islamic Republic of
مردم مظلوم آذربایجان اسیر دست صهیونیست
شاهی
Iran, Islamic Republic of
زنده و پایدار باد مکتب امام حسین ع.
مهتاب
Iran, Islamic Republic of
والا من سربازان آذربایجان ،داعشی ها و اسراییلی ها رو دیدم که به جسد سرباز ارمنستانی هم رحم نمی کردن و تیکه تیکش می کردن.از سربریدن و گوش بریدن گرفته تا.....
این مرام حسین نبود.این مرام ابوبکر البغدادی بود.
Iran, Islamic Republic of
مطمئی اونا رو ارمنیا نساختند؟
Iran, Islamic Republic of
این کشورجعلی، این پرچم دروغین احترام ندارد، لطفا ازین عکسهانگذارید، آذربایجان ایرانی بوده، هست وخواهدبود إن شاء الله
Iran, Islamic Republic of
....