پنجشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 13 May 2021
 
۰

ماسک نزدن بعد از واکسن زدن اشتباه است

پنجشنبه ۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۰
کد مطلب: 761838
معاون درمان بیمارستان فارابی با اشاره به واکسیناسیون بیماران خاص علیه بیماری کووید ۱۹، بر رعایت پروتکل ها بعد از واکسن زدن تاکید کرد.
ماسک نزدن بعد از واکسن زدن اشتباه است
به گزارش جهان نيوز به نقل از مهر، حمید ریاضی، با اشاره به شروع واکسیناسیون بیماران خاص در بیمارستان فارابی، گفت: از آنجایی که بیمارستان فارابی دارای بخش آنکولوژی چشم است، بیمارانی با مشکلات تومورهای چشمی و بیمارانی که تحت براکی تراپی داخل چشم و سیستمیک قرار می‌گیرند به این بخش مراجعه می‌کنند. این بیماران در برابر ویروس کرونا بسیار آسیب پذیرند. در کنار آنان بیمارانی را داریم که تحت درمان ایمونوتراپی، التهاب‌های داخل چشمی و سرطان‌های اربیت هستند که این افراد نیز در گروه‌های بعدی در معرض خطر ابتلاء به کووید ۱۹ قرار می‌گیرند.

وی افزود: به همین دلیل بیمارانی که با این شرایط در بیمارستان فارابی تحت درمان قرار گرفته اند را شناسایی و برای دریافت واکسن فراخواندیم. در حال حاضر بیماران خاص و بیمارانی که وزارت بهداشت بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی آنان را در اولویت بندی دریافت واکسن قرار داده در حال واکسینه شدن هستند.

ریاضی، خطر ابتلاء به کووید ۱۹ را بسیار جدی دانست و اظهار داشت: به نظر می‌آید کرونا بسیار جدی تر از چیزی است که در ابتدای همه گیری تصور می‌شد. در حال حاضر نیز در موج چهارم این بیماری قرار داریم، به همین خاطر از همه هموطنان می‌خواهیم تا حتماً شیوه نامه‌های بهداشتی را به دقت رعایت کنند. زیرا واکسن به تنهایی برای مقابله با کرونا کافی نیست بلکه برای مقابله با این ویروس در کنار تزریق واکسن باید همچنان شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کرد.

معاون درمان بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی فارابی، افزود: به هیچ عنوان نباید تصور افراد جامعه این گونه باشد که چون واکسیناسیون انجام شده پس می‌توانیم استفاده از ماسک را متوقف کنیم. توصیه می‌کنم علاوه بر واکسیناسیون رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی باید ادامه داشته باشد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *