شنبه ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - 17 Apr 2021
 
۰
۲
دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب:

امکان همگرایی شورای ائتلاف و وحدت در مصداق‌ها بالاست/ درباره انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس هنوز به اجماع نرسیده‌ایم

سه شنبه ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۳
کد مطلب: 759192
دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب از احتمال یکپارچگی این شورا با شورای وحدت در جریان انتخابات ریاست جمهوری و میان‌دوره‌ای مجلس خبر داد.
امکان همگرایی شورای ائتلاف و وحدت در مصداق‌ها بالاست/ درباره انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس هنوز به اجماع نرسیده‌ایم
به گزارش جهان نيوز، پرویز سروری در گفت‌وگو با آنا درباره اینکه شورای ائتلاف در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس از کدام کاندیدا حمایت می‌کند؟ گفت: در حال حاضر شورای ائتلاف برای انتخابات مجلس افراد را مورد بررسی قرار داده است و قطعاً برای این انتخابات کاندیدا خواهد داشت؛ به‌عبارت‌دیگر شورای ائتلاف رزومه همه کاندیداهایی که ثبت‌نام کردند را بررسی می‌کند و پس از پایان بررسی‌ها، نتیجه جمع‌بندی را اعلام می‌کنیم.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در مورد نتیجه مذاکرات میان شورای ائتلاف و شورای وحدت جهت دست‌یابی به همگرایی افزود: در مورد همگرایی دو شورا هنوز به نتیجه نرسیدند البته میان نمایندگان شورای ائتلاف و شورای وحدت جلسات فشرده‌ای برگزار شده که هنوز در این زمینه به جمع‌بندی نهایی نرسیدند.

سروری در رابطه با اینکه تا چه اندازه در مورد همگرایی شورای وحدت و شورای ائتلاف امیدواری وجود دارد؟ تصریح کرد: رسیدن به همگرایی میان دو شورا برای انتخابات بستگی به نوع انتخابات دارد به‌عنوان‌مثال  ممکن است در انتخابات مجلس بر روی مصداق‌ها به وحدت برسیم به این معنی که در فرآیند به نتیجه نرسیم اما گزینه مورد نظر شورای وحدت برای این انتخابات مورد تأیید ما باشد و یا برعکس، به این صورت که گزینه مورد نظر ما، مورد تائید شورای وحدت قرار بگیرد و درنتیجه هر دو با یک گزینه به وحدت عملی می‌رسیم و یا در مورد گزینه ریاست جمهوری هم شرایط به همین منوال خواهد بود و وحدت شکل بگیرد.

این چهره اصول‌گرا با اشاره به با انتخابات شوراها و رویه شورای ائتلاف و شورای وحدت در مورد این انتخابات خاطرنشان کرد: رسیدن به وحدت و همگرایی در مورد انتخابات شورای شهر پیچیده‌تر است و احتمال وحدت در این مورد بسیار سخت و دشوار خواهد بود. درواقع احتمال دارد در انتخابات شوراها یا به وحدت نرسیم و یا به‌سختی به وحدت برسیم اما در بحث ریاست جمهوری، مجلس و خبرگان احتمال رسیدن به یک گزینه بسیار بیشتر از شورا است.

سروری در واکنش به اظهار نظرات اخیر متکی در مورد اینکه شورای وحدت در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس از یک خانم حمایت می‌کند، بنابراین شورای ائتلاف هم در این انتخابات از یک خانم حمایت می‌کند؟ اظهار کرد: خیر هنوز مشخص نیست. انتخاب شورای ائتلاف جنسیتی نخواهد بود که بر این اساس بگوییم حتماً یک خانم باشد. در حقیقت کاندیداها را بررسی می‌کنیم ممکن است کاندیدای مورد نظر را از خانم‌ها انتخاب کنیم و یا امکان دارد از آقایان انتخاب کنیم، لذا هنوز در این مورد به جمع‌بندی نرسیدیم.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در پایان با تأکید بر اینکه شورای ائتلاف در انتخابات نگاه جنسیتی ندارد، یادآور شد: در شورای ائتلاف تصمیم‌گیری در مورد حمایت از کاندیداها به این صورت نیست که گفته شود به دلیل اینکه مرحومه خانم رهبر که یکی از بهترین نمایندگان بود و به رحمت ایزدی پیوستند، باید در انتخابات مجلس از کاندیدای خانم حمایت کنیم، بلکه  شورای ائتلاف بر اساس شایستگی و شایسته‌سالاری از یک کاندیدا در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس حمایت می‌کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Canada
بابا برادر سروری تو رو قرآن بیخیال شو، اصلا تو مگه چقدر شناخته شده ای که انقدر جوش میزنی واسه شورای ائتلاف
Iran, Islamic Republic of
آن کاندیداهایی که در انتخابات مجلس یازدهم به نفع شورای ائتلاف انصراف دادند را فراموش کردید...؟!!!