سه شنبه ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - 13 Apr 2021
 
۰

محدودیت‌ها را رعایت نکنید جریمه می‌شوید

دوشنبه ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۰
کد مطلب: 759148
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه افرادی که قوانین را رعایت نکنند مورد اعمال قانون قرار خواهند گرفت و جریمه خواهند شد گفت: در صورت رعایت نکردن قوانین مراکز شغلی پلمب می‌شوند.
محدودیت‌ها را رعایت نکنید جریمه می‌شوید
به گزارش جهان نيوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، محسن فرهادی معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت درباره محدودیت‌های جدید کرونایی به برنامه «تهران ما سلامت» رادیو تهران گفت: رنگبندی شهر‌ها از ابتدای اپیدمی کرونا به این دلیل در کشور ایجاد شد تا محدودیت‌ها و احتمالا گشایش‌ها به صورت هوشمند انجام شود، به طوریکه با حرکت از رنگ آبی به سمت قرمز محدودیت‌ها بیشتر می‌شود و با حرکت از سمت قرمز به آبی محدودیت‌ها کمتر می‌شود.

وی با اشاره به تاثیر وضعیت کلانشهر تهران بر دیگر شهر‌ها و استان‌های کشور اظهار داشت: تهران شهری حساس و پر اهمیت است. هر موقع پروتکل‌های بهداشتی و موارد مرتبط با گسترش کرونا رعایت نشود رنگبندی تغییر کرده و به سمت قرمز پیش می‌رود. متاسفانه در شهر‌های قرمز فقط مشاغل شماره ۱ که خدمات آن‌ها ضروری است مثل جایگاه‌های سوخت، فروشگاه‌های ارزاق عمومی، فروشگاه‌های غذای بیرون بر، ادارات امدادی، داروخانه ها، درمانگاه‌ها، کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها مجاز به فعالیت هستند.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به اینکه آخرین ابلاغ محدودیت‌های هوشمند توسط وزیر کشور به عنوان رئیس قرارگاه ستاد کرونا برای سراسر کشور انجام شده و دیگر نیازی به ابلاغ‌های جدید نیست خاطرنشان کرد:

زمانیکه رنگ بندی شهر‌ها و استان‌ها تغییر پیدا می‌کند؛ استانداران باید بر اساس این ابلاغیه عمل کنند و طی چند روز گذشته استاندار تهران هم محدویت‌های تهران را اعلام کرد.

وی افزود: بر اساس این ابلاغیه، یک سوم کارکنان شهر‌های قرمز در محل کار حاضر شده و دو سوم به صورت دورکاری خدمات خود را ارائه می‌دهند و فقط گروه شغلی ۱ می‌توانند به هموطنان خدمات رسانی کنند. در شهر‌های نارنجی نیمی از کارکنان در محل کار حاضر می‌شوند و گروه‌های شغلی ۱ و ۲ فعال خواهند بود. این موارد در برنامه طرح محدودیت هوشمند کاملا مشخص است.

فرهادی با تاکید بر اینکه افرادی که قوانین را رعایت نکنند مورد اعمال قانون قرار خواهند گرفت و جریمه خواهند شد گفت: در صورت رعایت نکردن قوانین مراکز شغلی پلمپ می‌شوند، پرونده قضایی برای افراد متخلف تشکیل می‌شود و جرایمی که به صورت صریح در ستاد کرونا مورد توجه قرار گرفته اند برای متخلفان اعمال خواهد شد.

امیدواریم شرایط به حدی نرسد که مجبور به اعمال تمامی محدودیت‌ها شویم. ولی مردم می‌دانند سلامت به سایر موارد اولویت دارد.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در انتهای این با تاکید بر اینکه قرنطینه‌های ۱۰۰ درصدی برای مقابله با کرونا در هیچ کشوری جواب نداده است اظهار داشت: اعمال محدودیت‌ها به نوعی قرنطینه هوشمند است. وقتی می‌گوییم یک سوم کارکنان باید در محل کار حاضر شوند به معنی این است که دو سوم باقیمانده باید دورکاری کرده و در منزل قرنطینه شوند حتی اگر سالم بوده و مشکلی نداشته باشند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *