سه شنبه ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - 13 Apr 2021
 
۱

ساعت اجرای طرح ترافیک برای سال ۱۴۰۰

دوشنبه ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۸
کد مطلب: 759105
تغییرات طرح ترافیک تهران در سال ۱۴۰۰، همانند سال گذشته است.
ساعت اجرای طرح ترافیک برای سال ۱۴۰۰
به گزارش جهان نيوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، شهریار افندی زاده مشاور عالی معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران گفت: تغییرات طرح ترافیک تهران در سال ۱۴۰۰، همانند سال گذشته است.

وی اظهار کرد: طرح ترافیک سال جاری از ۸:۳۰ صبح شروع و تا ساعت ۱۶ ادامه دارد و با توجه به سیاست‌های در نظر گرفته شده در مقایسه با طرح اصلی ۵ ساعت در شرایط کرونا کاهش می‌یابد. از ساعت ۱۴:۳۰ خروج از محدوده‌های طرح ترافیک آزاد است.

افندی زاده ادامه داد: امسال هم مانند سال گذشته به تمام وسایط نقلیه ۲۰ روز رایگان برای تردد در محدوده کنترل آلودگی هوا اختصص یافته و برای خودرو‌های پلاک شهرستان هم ۱۵ روز تردد رایگان امکان پذیر است.

افندی زاده گفت: برای وسایط نقلیه‌ای که دارای معاینه فنی برتر هستند ۳۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شده است و خودرو‌های فاقد معاینه فنی نیز با مراجعه به مراکز معاینه فنی می‌توانند از این تخفیف بهره‌مند شوند.

وی افزود: ایجاد بسته‌های حمایتی یک ماهه، سه ماهه و شش ماهه به منظور حمایت از رانندگان در نظر گرفته شده است که از ۱۰ تا ۲۰ درصد تخفیف دارد و کسانی که از این بسته‌ها استفاده می‌کنند می‌توانند از این تخفیف‌ها بهره‌مند شوند.

مشاور عالی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اظهار کرد: وجود محدوده‌های طرح ترافیک بر این اساس است که تقاضا بیش از عرضه بوده و وقتی تراکم ترافیک در محدوده‌ها افزایش می‌یابد، سقفی برای آن در نظر گرفته می‌شود. سقفی که برای تهران در سال ۹۸ در نظر گرفته شده ۱۰۳ هزار وسیله نقیله در روز در محدوده طرح ترافیک بوده است، البته برای محدوده کنترل آلودگی هوا سقفی نداریم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *