سه شنبه ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - 13 Apr 2021
 
۰
۱

۵ بویی که نشان دهنده مشکلات فنی در خودروی شماست

يکشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۹
کد مطلب: 759024
با گذشت زمان خودرو‌ها در معرض برخی از مشکلات قرار می‌گیرند که معمولاً با ایجاد بو‌های نامطبوع مختلف برای نشان دادن نقص فنی همراه می‌شوند.
۵ بوی نشان دهنده مشکلات فنی خودرو
به گزارش جهان نيوز، کارشناسان اتومبیل برای جلوگیری از عملکرد بد خودرو‌ها که ممکن است هزینه زیادی برای تعمیر آن‌ها ایجاد کند از نادیده گرفتن استشمام برخی بو‌ها که در خودرو پیچیده می‌شود، هشدار دادند. این کارشناسان ۵ بویی که نشان دهنده قطعه یا بخش مشکل دار خودرو که منجر به خرابی آن می‌شود را بیان کرده‌اند.

بوی بنزین
پخش بوی بنزین در داخل خودرو نشان می‌دهد که مشکلاتی در مخزن سوخت و اتصالات داخلی موتور یا نشتی بنزین در مخزن سوخت وجود دارد و همچنین ممکن است نشان دهد که درپوش مخزن سوخت محکم بسته نشده است.

بوی تخم مرغ
گسترش بوی تخم مرغ نشان دهنده مشکلی در مبدل کاتالیزوری است که در سیستم اگزوز قرار دارد و منجر به ناتوانایی مبدل در تبدیل سولفید هیدروژن به دی اکسید گوگرد در طی فرآیند احتراق سوخت می‌شود.
 


بوی روغن داغ
بوی روغن داغ نشان می‌دهد مشکلی در سیستم اگزوز وجود دارد که منجر به خروج روغن از سوراخ اگزوز می‌شود و با گسترش بو حتی راننده متوجه وجود لکه‌های روغن در زیر خودرو می‌شود.
 
بوی فرش سوخته
غالباً این بو در هنگام فشار دادن ترمز اتفاق می‌افتد، در این صورت باید بلافاصله ترمز‌ها را از نظر خطر از کار افتادن آن‌ها هنگام رانندگی بررسی کرد که این امر می‌تواند باعث تصادف شود.

بوی لاستیک سوخته
دلیل این بو به دلیل شل شدن یکی از شیلنگ‌ها یا تسمه‌های متصل به موتور است، زیرا در معرض گرمای شدید موتور قرار داشته است. رانندگان می‌توانند با توجه به بو‌هایی که داخل خودرو و هنگام رانندگی متوجه می‌شوند در همان ابتدا با هزینه کمتری خودروی خود را تعمیر و از آسیب زدن به محیط زیست و ایجاد آلودگی هوا جلوگیری کنند.
مرجع : باشگاه خبرنگاران
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
بوی لوبیا چیتی هم از ایرادات است!!!