يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - 11 Apr 2021
 
۰
۴۰

افتخار نیست ملت در صف مرغ باشند/ گشایش‌های اقتصادی پیش روی ماست

شنبه ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۷
کد مطلب: 758854
معاون اول رئیس جمهور گفت: گشایش‌های اقتصادی را در پیش داریم چرا که دیپلماسی قوی داریم و دنیا می‌داند که با ملتی شریف رو به رو است؛ افتخار نیست در دوره مدیریت ما ملت در صف مرغ ایستادند.
جهانگیری: افتخار نیست ملت در صف مرغ باشند
به گزارش جهان نيوز، اسحاق جهانگیری صبح امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی اظهار داشت: در آغاز سال 1400 توفیق نصیب ما شد که به خراسان رضوی سفر کنیم که آرزوی هر ایرانی زیارت امام رضا علیه‌السلام است و خوشحالم که در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان در ابتدای سال جدید شرکت کردیم.

معاون اول رئیس جمهور بیان کرد: امیدواریم سال جدید که سال پایان قرن گذشته هجری شمسی است، سالی برای گشایش‌های زیاد در ابعاد مختلف زندگی فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی مردم باشیم.

جهانگیری ادامه داد: آرزومندیم بخش زیادی از مشکلات و گرفتاری‌های موجود در زندگی ملت ایران کم شود.

وی با اشاره به اینکه 12 فروردین روزی بود که ملت ایران رأیی تاریخی در راستای تحقق استقلال و آزادی خودش داد که جمهوری اسلامی به طور قانونی با رای مردم تثبت شد اظهار داشت: این رفراندوم با تدبیر و اعتماد کامل امام خمینی(ره) به مردم با گذشت 50 روز از انقلاب شکوهمند اسلامی صورت گرفت و امیدواریم شعارهای امام راحل را بتوانیم  محقق کنیم.

معاون اول رئیس جمهور در ادامه با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی به فضل الهی در خراسان رضوی جدی گرفته شد خاطرنشان کرد: در اوایل دولت یازدهم هنگامی که 24 بند سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ارائه شد، جلسه‌ای در دفتر مقام معظم رهبری برگزار و در همان جلسه انتظارات ایشان در حضور مسئولان بیان شد.

جهانگیری در ادامه با اشاره به اهمیت رخداد اقتصاد مقاومتی بیان کرد: استان‌ها و سایر نهاد و قوای 3 گانه وقت خوبی برای تحقق رویکردهای اقتصاد مقاومتی گذاشتند.

وی بیان کرد: یکی از جهت گیری‌های اقتصاد مقاومتی این بود که اتکاء به درآمد نفتی کم شود و با تشکیل کارگروه‌ها سعی کردیم این موضوع را در حد توان اجرا کنیم و در نهایت سهم نفت در بودجه کمرنگ‌تر شد و مواردی مانند مالیات جایگزین آن شد.

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: مبنای اقتصاد مقاومتی این بود که اقتصاد کشور به درجه‌ای از تاب‌آوری برسد تا با وارد شدن شوک‌های خارجی دچار مشکل نشویم؛ تحریم‌ها طوری طراحی شده بود که ما نمی‌توانستیم به میزان لازم نفت بفروشیم و این تجربه سبب شد گلوگاه‌هایی که در دوره تحریم مورد فشار قرار می‌گیرند را شناسایی و بر روی آن متمرکز شدیم.

جهانگیری اظهار داشت: پروژه‌های اقتصاد مقاومتی را طراحی کردیم تا با تحقق و به نتیجه رسیدن آن، تاب آوری اقتصاد کشور به طور قابل توجهی زیاد شود تا در دوره تحریم دچار مشکل نشویم؛ یکی از مهمترین این پروژه‌ها، ستاره خلیج فارس بود.

وی گفت: بیش از 150 پروژه تعریف شد که به لطف خدا تعداد زیادی از آنها به نتیجه رسید؛ با کشورهای همسایه میادین مشترک زیادی داریم که یکی از  مهم‌ترین آنها، پارس جنوبی بود؛ در سال 92 قطری‌ها 2ونیم برابر ما برداشت می‌کردند که این سهم ملت ایران بود و امروز برداشت ما از قطر بیشتر شده است.

معاون اول رئیس جمهور عنوان کرد: خودکفایی گندم در سال 92 وجود نداشت و واردات می‌کردیم تا نان ملت تامین شود و در سال‌های فشار تحریم، یک الی 2 تن واردات صرفاً برای افزایش ذخایر داشتیم؛ اقتصاد مقاومتی نعمتی بود که یک تفاهم بین نهادها و قوای 3 گانه ایجاد کرد.

جهانگیری با اشاره به اینکه ایران از نظر حجم تولید ناخالص ملی جزو 20 اقتصاد برتر دنیاست و نمی‌شود آن را به طور سنتی اداره کرد تصریح کرد: هیچ جا گفته نشده که اقتصاد مقاومتی به معنای سختی کشیدن و ریاضت مردم است بلکه اقتصاد مقاومتی باید ظرفیت توسعه کشور را بالا ببرد؛ هیچ جا گفته نشده اقتصاد مقاومتی به معنای بی‌توجهی به رانت خواری، فساد و ویژه خواری است.

وی افزود: هنر مدیران کشور این است که بهترین بهره برداری را از فرصت‌های پیش آمده برای توسعه کشور کنند؛ هنر مدیریت این است نه عجله و نه فرصت سوزی تا کشور از تنگناهای ایجاد شده عبور کند و این توانایی در ایران وجود دارد تا با استفاده بهینه از فرصت‌ها،  تحریم‌های سنگینی که آمریکا ایجاد کرده را با همبستگی بی‌اثر کنیم.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: در 3 سال گذشته با فشارهای ایجاد شده از سوی آمریکا که به برخورد نظامی انجامید و سردار ما را ترور کردند روبرو شدیم؛ اولین بار پس از جنگ جهانی دوم ایران پایگاه آمریکایی‌ها را با موشک زد و آمریکا از تبعات تصمیم خودش خبر داشت.

جهانگیری با اشاره به اینکه اقتصاد کشور از تنگناها در حال عبور است عنوان کرد: گشایش‌های اقتصادی را در پیش داریم چرا که دیپلماسی قوی داریم و دنیا می‌داند که با ملتی شریف رو به رو است؛ افتخار نیست در دوره مدیریت ما ملت در صف مرغ ایستادند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه خراسان رضوی مهمترین کانون توسعه کشور است اظهار داشت: بدون تردید همه ما وقتی تحت فشار قرار می‌گیریم به امام مهربانی ها متوسل می‌شویم؛ خراسان رضوی استانی است که 2 کشور هم مرز با آن هستند و از کالاهای ما استفاده می‌کنند؛ قابل تحمل نیست کالا از اروپا تا اینجا 15 روزه برسد و 30 روز در گمرک معطل بماند.

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: تولید با رفع کارهای اداری به تنهایی راه نمی‌افتد و باید سیاست‌های پشتیبانی کننده از آن در حوزه‌های مختلف فرهنگی اقتصادی و اجتماعی وجود داشته باشد.برای شروع یک فعالیت 72 روز طول می‌کشد که با پیگیری‌های دولت به سه روز رسیده؛ پس این کار با لغو برخی امور غیرضرور سنتی، شدنی است. ان‌شاءالله در سال 1400 وزیر اقتصاد به عنوان رئیس کمیته مقررات زدایی بتواند کمک خوبی به مانع زدایی تولید کند.

جهانگیری بیان کرد: در این دوره اقتصادی مرزهای زمینی ما نقش بسیار مهمی داشتند؛ کشور افغانستان بیش از کل اتحادیه اروپا از ما کالا می‌خرد و ظرفیتی بسیار مهم است که باید از آن بهره ببریم.

وی بیان کرد: شاید کارخانه‌های بزرگ کشور در خراسان رضوی کم باشد اما ظرفیت صنعت آن بسیار خوب است؛ یکی ار مشکلات این استان، آب است که در حال حل آن با انتقال آب از خلیج فارس هستیم. طرح آبرسانی به استان‌های شرقی کشور شروع شده و از استاندار خراسان رضوی درخواست داریم این مهم را روزانه پیگیری کند تا اگر مانعی وجود دارد به ما منتقل شود.

جهانگیری تصریح کرد: مجلس تصمیم گرفته 7 منطقه آزاد را در یک لایحه بیاورد، 8 منطقه نیز به آن افزوده؛ چندین منطقه ویژه نیز افزوده که شورای نگهبان عنوان کرده است بار مالی دارد. ما بار مالی آن را پذیرفته‌ایم اما بررسی این موضوع به مجمع تشخیص مصلحت نظام سپرده شده؛ در حالی که این موضوع مربوط به دولت است.
مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


حسن
Iran, Islamic Republic of
نکنه من کاره ای هستم و کاری نمی کنم و خودم خبر ندارم!!؟
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
دولت حسن روحانی متاسفانه مردم ایران را گرفتار کرده است.
Iran, Islamic Republic of
رشد ۶۹۰ درصدی قیمت مسکن در دولت تدبیر و امید
اصغر
Iran, Islamic Republic of
جهانگیری، شما این افتخار را نصیب ملت کرده اید.
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
همه مسئولین نظام ، مسئول اند.
Iran, Islamic Republic of
عمده مشکلات کشور بدلیل سوء مدیریت دولت است.
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
مستقیما به توان دولت ربط دارد. چرا در دولت قبل قحطی مرغ نبود؟
ابوذر
Iran, Islamic Republic of
.
همه مسئولان به میزان قدرتی که دارن مسئولند..
Iran, Islamic Republic of
بودجه کشور در دست قوه مجریه است، .
Iran, Islamic Republic of
..........
ابراهیم
Iran, Islamic Republic of
آی ملت یادتان هست
Iran, Islamic Republic of
جناب آقای جهانگیری
چشم من دستور می دهم مرغ به وفور توزیع گردد و قیمت آن 15 هزار باشد
من عذر می خوام
Iran, Islamic Republic of
یه جور میگه انگار خودش تو صفه
اسحاق جان شما معاون اولی روحانی هستیا .....
علی
Iran, Islamic Republic of
ببخشید که ملت بدون اطلاع شمارفتن توصف ...!!
حمید
Iran, Islamic Republic of

اقای جهانگیری مرغ رو خوب اومدی. ببخشید پس جنابعالی در این میان چه نقشی دارید؟!!!
Iran, Islamic Republic of
حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، بابت مشکلات مردم و کشور باید از مردم عذرخواهی کند.
United Arab Emirates
افتضاح دولت کار بلدهاست که ملت در صف مرغ باشند
Iran, Islamic Republic of
مردم، یادتون هست .......
Iran, Islamic Republic of
میشه جواب بدید کی مرغ رو گرون کرده!!؟
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
میشه بگید کی سریال گاندو را تعطیل کرد؟!!
Iran, Islamic Republic of
بهترین قاضی تاریخ است!!
بهترین کتابهای دوران شما را، دوستان شما خواهند نوشت!!.
Iran, Islamic Republic of
یعنی ی جوری حرف میزنه انگار قالیباف و رئیسی مسول توزیع مرغ هستند.
محسن
اقاى جهانگيرى اميدوارم كه يادتان نرود دولت شما مردم را برا ى به صف كرد .
Iran, Islamic Republic of
دولت روحانی از ایجاد «چنان رونق اقتصادی» به «قرارگاه مرغ» رسید!
دولتی که قرار بود عزت را به پاسپورت بازگرداند و چنان رونق اقتصادی ایجاد کند که مردم به یارانه 45 هزار تومانی نیازی نداشته باشند، حالا طوری عمل کرده است که مردم در صف روغن و مرغ می ایستند
Iran, Islamic Republic of
...
!!
Denmark
...
Iran, Islamic Republic of
مشخصا افتخار نیست...
Iran, Islamic Republic of
این افتخار را دولت شما نصیب این مردم کرد!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
.......
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
فقط مرغ گران نشده . سال پیش خانه رهن کرده بودم 250 میلیون الان میگه 500 میلیون بابا چه خبره ؟
مجید
Iran, Islamic Republic of
ولی این افتخار دولت شما بود که با افتخار در کنار دیگر افتخارات خلق کردید .....!!!؟؟
حسین
Iran, Islamic Republic of
کسی که اجازه تعویض منشی خود را ندارد چگونه میتواند گشایش اقتصادی ایجاد کند؟!!!
Iran, Islamic Republic of
ای قربون کلامت آقای جهانگیری، بنده دستور میدهم از فردا مرغها ارزان شود.
Iran, Islamic Republic of
ما ملت از شما عذرخواهی میکنیم که در صف کشیده شدیم!
محمد
Iran, Islamic Republic of
افتخار حضور مردم شریف در صفهای طویل مرغ ، روغن ، شکر و ...چیزی بود که به برکت مدیریت شما نصیب ملت گردید..!!
Iran, Islamic Republic of
...
United States
.....