شنبه ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - 17 Apr 2021
 
۰

نخست وزیر عراق: نیازی به نیروهای آمریکایی نداریم

شنبه ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۲۱
کد مطلب: 758795
نخست وزیر عراق گفت: عراق نیازی به نیروهای عملیاتی آمریکایی ندارد و هدف گفتگوی راهبردی بین واشنگتن و بغداد هم بازنگری در روابط بین دوطرف است.
نخست وزیر عراق: نیازی به نیروهای آمریکایی نداریم
به گزارش جهان نيوز، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق در گفتگویی با روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط عربستان سعودی، تاکید کرد که عراق نیازی به نیروهای عملیاتی آمریکایی ندارد و هدف گفتگوی راهبردی بین واشنگتن و بغداد هم بازنگری در روابط بین دو طرف است.

نخست وزیر عراق با بیان این موضوع تصریح کرد: عراق تجربه جنگ با داعش را پشت سر گذاشته است و دیگری نیازی به حضور نیروهای عملیاتی آمریکا نیست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: آنچه که پس از سال ۲۰۰۳ رخ داده است، بی اعتمادی که در پی نظام سیاسی شکننده موجود حاصل شده، جنگ فرقه‌ای و عدم برابری و مساوات بین ملت، باعث جنگ‌های عبثی شده است که نتیجه آن آوارگی و پناهندگی عراقی‌ها بوده است. ضمن اینکه سرنوشت عده ای نیز مشخص نیست.

از سوی دیگر «بدر الزیادی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق امروز (جمعه) از مهمترین محورهای دور جدید گفتگوی راهبردی بین کشورش و آمریکا پرده برداشت.

وی گفت: دور جدید گفتگوی راهبردی بین بغداد و واشنگتن که هفتم ماه آوریل شروع خواهد شد، شامل محورهای اقتصادی، سیاسی و امنیتی خواهد بود.

این عضو کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق با اشاره به اینکه دولت عراق پرونده‌هایی برای بررسی آنها در چارچوب طرح الکاظمی درباره اوضاع امنیتی دارد، افزود: در این گفتگو باید نکات اصلی ثابت شود تا بتوان از آن استفاده کرد و صوری نباشد.
بنابراین باید در آن اصولی در ارتباط با عراق وجود داشته باشد زیرا به چیزهای زیادی نیاز است و باید از روابط دیپلماتیک استفاده کرد.

این نماینده عراقی خاطرنشان کرد: عراق امروز دارای نیروهای امنیتی توانمندی است و می‌تواند در دفاع از مرزهایش و بدون نیاز به نیروهای اضافی از خود دفاع کند.
برچسب ها: عراق آمریکا
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *