جمعه ۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 23 Apr 2021
 
۰

آموزش و پرورش مکلف به استخدام معلمان شد

پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۰۰
کد مطلب: 756574
نمایندگان مجلس آموزش و پرورش مکلف استخدام معلمان طرح مهرآفرین و کلیه معلمان قرآنی کردند.
آموزش و پرورش مکلف به استخدام معلمان شد
به گزارش جهان نيوز، ادامه رسیدگی به جزئیات لایحه بودجه سال 1400 در دستورکار نمایندگان در جلسه نوبت عصر امروز قوه مقننه قرار دارد.

وکلای ملت در این نشست و در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال آینده،
، با بندهای الحاقی (4)، (5) و (6) تبصره (21) ماده واحده لایحه بودجه موافقت کردند.

در بند الحاقی (4) تبصره (21) ماده واحده لایحه بودجه آمده است: وزارت آموزش و پرورش و سازمان اداری و استخدامی کشور مکلفند نسبت به استخدام معلمان طرح مهرآفرین از محل باقیمانده مجوزهای استخدامی استفاده نشده و همچنین کلیه معلمان قرآنی اقدام نمایند. بارمالی ناشی از اجرای این بند از محل ردیف 127503 وزارت آموزش و پرورش در سقف پانصد میلیارد( 500.000.000.000)ریال تأمین می گردد.

براساس بند الحاقی (5) تبصره 21 ماده واحده لایحه مذکور؛ دولت مکلف است پس از پرداخت اعتبارات حقوق و مزایای کارکنان شاغل و بازنشسته، پرداخت اعتبارات ردیف های بنیه دفاعی را در اولویت قرار داده و به نحوی عمل نماید که درصد واگذاری در تمام مقاطع زمانی با درصد تحقق منابع بودجه عمومی حداقل برابر باشد و در پایان سال  حداقل تا هشتاددرصد(80%) واگذاری انجام شود.

در بند الحاقی (6) تبصره 21 ماده واحده لایحه بودجه 1400 آمده است: دولت مکلف است بیست­درصد(20%) از اعتبارات متوازن سازی مناطق کم برخوردار برای اجرای طرحهای بسیج سازندگی و قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدائی سپاه را در همان مناطق به آنها اختصاص دهد تا سازمان های مذکور با هماهنگی شورای برنامه ریزی استان در مناطق کم برخوردار استان هزینه نماید.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *