پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ - 28 Oct 2021
 
۰
۶۵
روحانی:

با اعصاب مردم بازی نکنید/ می‌ترسم دستی پشت پرده باشد که مردم را از انتخابات مایوس کند/ با احساس و هیجان و شعار نمی‌توان کشور را اداره کرد/ کسی نباید به رئیس جمهور توهین کند/ از پشت جبهه به ما تیر می‌زنند

چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۱
کد مطلب: 755797
اداره کشور پیچیدگی‌های فراوانی دارد و کار ساده‌ای نیست. با احساس و هیجان و فریاد و شعار نمی‌توان کشور را اداره کرد.
با اعصاب مردم بازی نکنید/ می‌ترسم دستی پشت پرده باشد که مردم را از انتخابات مایوس کند/ با احساس و هیجان و شعار نمی‌توان کشور را اداره کرد/ کسی نباید به رئیس جمهور توهین کند/ از پشت جبهه به ما تیر می‌زنند
به گزارش جهان نيوز، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با تبریک میلاد پربرکت امام علی(ع)، اظهارداشت: چند بار باید رهبر معظم انقلاب تکرار کنند که احترام، ادب و اخلاق اسلامی را مراعات کنید چرا گوش نمی کنیم؟

رئیس جمهور با اشاره به اینکه "اراده مردم را ضعیف نکنید و نگذارید مردم نسبت به آینده مایوس شوند"، گفت: همه باید شرایط حساس کنونی را درک کنند و آیا حق داریم با تریبونی که در اختیار ما است با اعصاب مردم بازی کنیم؟

دکتر روحانی با بیان اینکه اصل 113 از بدیهیات و واضحات است و طبق آن رئیس جمهور مسوول اجرای قانون اساسی است، افزود: به عنوان رئیس جمهور بار بسیار سنگینی در اجرای اصل 113 قانون اساسی بر دوش خود احساس می کنم.

رئیس جمهور تاکید کرد: نباید قانون اساسی را به تعطیل بکشانیم و بگذاریم تخریب شود اینکه به نام حسن روحانی اهانت می کنند مهم نیست اما عنوان ریاست جمهور را کسی حق ندارد تخریب کند.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه می ترسم دستی در پشت پرده در کار باشد که بخواهد مردم را از انتخابات مایوس کند و بگوید شما مردم کاره ای نیستید، اظهارداشت: آیا مشارکت حداکثری برای انتخاب رئیس جمهور یعنی اینکه مردم فردی را انتخاب کنند که از فردای انتخابات،  تابلو و سیبل فحاشی و تهمت بشود.

رئیس جمهور با بیان اینکه مطابق اصل 113 هر کجای قانون اساسی صدمه ببیند، رئیس جمهور وظیفه دارد که فریاد بزند و از همه توان خود استفاده کند، اظهارداشت: در اصل 57 بر استقلال قوا تصریح شده است و هیچ قوه‌ای حق ندارد در امور قوه دیگر مداخله کند و قوای سه‌گانه از هم استقلال دارند، ضمن اینکه در اصل 60 قانون اساسی نیز تصریح شده که به جز مواردی که مسئولیت بر عهده رهبری است، کل امور اجرایی کشور بر عهده رئیس جمهور و وزرا قرار دارد، لذا نباید قانون اساسی به تعطیلی کشانده شود.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: می‌ترسم دست‌هایی پشت پرده باشد که بخواهد مردم را از انتخابات مأیوس کند و چنین القاء کند که مردم کاره‌ای نیستند، لذا نباید بگذاریم چنین فکری توسعه پیدا کند و تمام کسانی که توسط مردم انتخاب می‌شوند و یا طبق قانون انتصاب می‌شوند دارای احترام و جایگاه هستند.

رئیس جمهور با اشاره به ضرورت هشیاری در شرایط حساس کنونی و نیز هجمه‌هایی که از پشت سر به دولت وارد می‌شود، اظهار داشت: شدت هجمه‌هایی که از پشت سر وارد می‌شود، به گونه‌ای است که شاید یادمان رفته در شرایط جنگ و تروریسم اقتصادی و نیز وضعیت سخت کرونا و تحریم قرار داریم که مشکلات مضاعفی را در کشور ایجاد کرده است.

دکتر روحانی توصیه‌های رهبری برای رعایت احترام و ادب اسلامی را مورد تأکید قرار داد و گفت: چرا به این توصیه‌ها گوش داده نمی‌شود، وقتی مقام معظم رهبری نکته‌ای را تأکید می‌کنند باید برای همیشه آویزه گوش‌مان باشد.

رئیس جمهور تأکید کرد: در شرایط حساس کنونی اتحاد و انسجام مخصوصاً بین قوای سه‌گانه بسیار اهمیت دارد و نباید روبروی هم قرار بگیریم. باید کنار هم باشیم، نباید مچ‌گیری کنیم و بدانیم آنچه می‌تواند دشمن را شکست دهد، قانون نیست، بلکه وحدت و یکپارچگی است و الا نوشتن یک خط روی کاغذ که نمی‌تواند کاری کند.

دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود اهمیت صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای را مورد تأکید قرار داد و گفت: همه بدانند کاری که صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های کشورمان را زیر سوال می‌برد، خطا و اشتباه است و این راهی است که دشمن آن را می‌خواهد.

رئیس جمهور گفت: دشمنان به دروغ تهمت زدند که فعالیت‌های ایران صلح‌آمیز نیست و با این بهانه قطعنامه‌های مختلفی را علیه کشورمان صادر کردند که ما را تا مرز جنگ پیش بردند. این در حالی است که صلح‌آمیز بودن فعالیت‌‌های خود را بر مبنای وظیفه اخلاقی، شرعی و فتوای رهبری دنبال می‌کنیم و همچنین بر اساس ان‌پی‌تی فعالیت‌هایمان باید صلح‌آمیز باشد. لذا ما که می‌خواهیم فعالیت صلح‌آمیز داشته باشیم چرا باید علامت غیرصلح‌آمیز به بدخواهان داده شود.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه در تأیید صلح‌آمیز بودن فعالیت هسته‌ای نقش نهادها و سازمان‌های بین‌المللی بسیار تأثیرگذار است، اظهارداشت: آژانس بین‌المللی اتمی برای این منظور تأسیس شده است و زمانی که این نهاد اعلام کرد که فعالیت‌های ایران صلح‌آمیز است حربه از دست دشمن گرفته شد.

رئیس جمهور اضافه کرد: یکی از آثار مهم برجام این بود که این حربه را از دست دشمن گرفت چرا که همه بهانه دشمن پی‌ام‌دی بود و این دولت پرونده پی‌ام‌دی را مختومه کرد و این بزرگترین ضربه بر پیکره تبلیغات و سیاست‌های دروغ بدخواهان بود.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه همه دنیا بدانند که ایران در برجام محکم حضور دارد، اظهار داشت: ما بر اصل برجام متعهد هستیم و با همه توان از آن حفاظت می‌کنیم و چنانچه صبر و تحمل نمی‌کردیم امروز برجامی باقی نمانده بود و دنیا باید بداند که امروز برجام بخاطر صبر ملت ایران زنده است.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: رابطه ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای به کرسی نشاندن حرف‌هایمان در دنیا و افکار عمومی بسیار اهمیت دارد تا بتوانیم از صندلی اتهام روی صندلی مدعی بنشینیم و غیر از این مسیر دیگری وجود ندارد.

دکتر روحانی گفت: یکی از جاهایی که ترامپ در آن شکست خورد این بود که قصد داشت از طریق آژانس بین‌المللی اتمی علیه کشورمان اقدام کند، اما آژانس در برابر او ایستادگی کرد و در ماه‌های اخیر هم وقتی 3 کشور اروپایی می‌خواستند ایران را محکوم کنند، آژانس از ایران حمایت کرد و توطئه آنها خنثی گردید، بنابراین رابطه با آژانس و سازمان ملل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: در روند امور به مقطعی بسیار سختی رسیدیم که قانونی وضع شده بود و باید طبق قانون اساسی آن را اجرا می‌کردیم و به خوبی هم اجرا کردیم. اجرای این قانون حساسیت زیادی داشت چرا که از طرفی می‌خواستیم آن را اجرا کنیم و از طرفی اگر درست اجرا نشود، چه بسا همه ساختمان تخریب می‌شد. لذا لازم بود که خیلی مراقبت شود تا هم قانون را اجرا کنیم و هم روابط خود را با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی حفظ کنیم و از طرفی به دنیا هم اعلام کنیم که فعالیت کشورمان صلح‌آمیز است.

دکتر روحانی گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران مثل همیشه در این مقطع نیز کار بسیار بزرگی بر مبنای تدبیر انجام داد به طوری که قانون را به طور کامل و صد در صدی اجرا کردیم، اما هنرمندانه و هوشمندانه و به گونه‌ای عمل کردیم که آژانس هم اعلام کرد که ایران نمی‌خواهد فعالیت غیرصلح‌آمیز انجام دهد و روزهای این هفته را می‌توان از روزهای ماندگار در تاریخ جمهوری اسلامی و دولت تدبیر و امید دانست.

رئیس جمهور تصریح کرد: اگر کسی بخواهد توافق بین دولت ایران و آژانس بین‌المللی اتمی را مخدوش کند، بی‌تردید این کار بازی در زمین دشمن است و معلوم است که اهداف دیگران آنجا اجرا می‌شود.

دکتر روحانی خطاب به طرف‌های برجام، اظهار داشت: ما ملت، دولت و نظامی هستیم که یا چیزی را قبول نمی‌کنیم و اگر قبول کردیم به عهدمان پایبند می‌مانیم و این جزء اخلاق، دین و فرهنگ ملت ایران است.

رئیس جمهور با اشاره به آیات 56 تا 66 سوره انفال، اظهارداشت: خداوند در این آیات به طور کاملاً روشنی اخلاق، سیاست خارجی، سیاست داخلی، سیاست دفاعی و امنیتی و چگونگی معاهدات را بیان فرموده است و در این آیات به پیامبر(ص) می‌فرماید تو بارها با کفار عهد و پیمان بستی و پای پیمان خود ایستادی و آنها همواره پیمان‌شکنی کردند؛ اگر بعضی از این انقلابی‌های 2 آتشه افراطی، زمان پیغمبر بودند چه بسا به پیامبر(ص) می‌گفتند «تو دیروز رفتی با اینها عهد بستی و اینها عهد را شکاندند چرا دومرتبه عهد می‌بندی؟». اسلام دین صلح، پیمان و مصر بودن به عهد و پیمان است.

دکتر روحانی در ادامه طرف‌های برجام را مورد خطاب قرار داد و گفت: ما برجام را امضاء کرده و به خوبی پای آن ایستادیم. شما هم هیچ‌وقت به عهد و پیمان خود عمل نکردید و اگر امروز کسی اسم برجام را در دنیا ببرد، مدیون ملت ایران است و اینکه به دنبال حضور در برجام هستید، این صندلی را ما حفظ کردیم.

رئیس جمهور تأکید کرد: امروز هم به طور مستحکم می‌خواهیم که برجام بماند و در شرایطی هستیم که بقاء و نشاط برجام بر مبنای این است که آمریکا از تروریسم اقتصادی دست بردارد.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه دولت جدید آمریکا به صراحت اعلام کرده که فشار حداکثری نسبت به ایران شکست خورده و تمام اقدامات ترامپ عاقلانه نبود، گفت: دولت جدید آمریکا حرف‌های خوبی می‌زند اما آنچه مهم است این است که آیا می‌خواهد همچنان به مسیر فعالیت‌های تروریستی ادامه دهد و آیا قبول دارد که ترامپ تروریست بوده و نسبت به ملت ایران جنایت انجام شده است یا نه. بدون تردید گام اول توقف جنایت است.

رئیس جمهور افزود: شما هنوز حساب‌های بانکی ایران را آزاد نکردید و در حالی که روز اول اعلام کردید در مسأله کرونا به همه کمک خواهیم کرد، هنوز این کار را نسبت به ایران انجام ندادید. لذا توقع داریم به همان حرف‌هایی که می‌زنید عمل کنید و دولت جدید آمریکا عملیات تروریستی اقتصادی را متوقف کند و وقتی این کار انجام شد، راه باز می‌شود، صندلی هم سر جای خودش می‌آید و با هم حرف می‌زنیم.

دکتر روحانی تصریح کرد: ما در برجام حرف می‌زنیم و بر برجام حرف نمی‌زنیم.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به صبر و بردباری ملت ایران در 3 سال گذشته و تلاش دولت برای کاهش آلام مردم، اظهار داشت: در طول 11 ماه گذشته 9.5 میلیارد دلار برای واردات کالاهای ضروری و 32 میلیارد دلار برای کالاهای اساسی و دارو اختصاص یافته است و این به معنای آن است که تروریسم اقتصادی و فشار حداکثری شکست خورده است.

دکتر روحانی با اشاره به افتتاح طرح‌ها و پروژه‌های مختلف در کشور، گفت: فردا بزرگراه بسیار عظیمی را افتتاح خواهیم کرد این بزرگراه 158 کیلومتر مسافت دارد و در این دولت و از سال 94 شروع شده است. از طریق این بزرگراه مسافت غرب کشور به سمت جنوب کشور 2 ساعت کوتاه‌تر می‌شود.

رئیس جمهور در ادامه ضمن ابراز همدردی با مردم زلزله زده سی‌سخت، دنا و سمیرم، گفت: از همان ابتدا وزیر راه را به عنوان نماینده خود به منطقه اعزام کردم و همه مسئولین برای کمک به مردم پای کار بودند و در دولت تثبیت کردیم که 185 میلیارد تومان به عنوان کمک‌های بلاعوض و 307 میلیارد تومان نیز برای تسهیلات قرض‌الحسنه به آسیب‌دیدگان اختصاص یافت.

دکتر روحانی تأکید کرد: همه دستگاه‌ها می‌خواهم که با که همه توان خود را بکار بگیرند تا پایان تیرماه سال آینده مردم زلزله زده این مناطق به خانه‌های خود بازگردند.

رئیس جمهور در ابتدای سخنان خود با تبریک میلاد با سعادت مولای متقیان امام علی(ع) به همه مردم ولایتمدار ایران و همه مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان، گفت: یکی از ویژگی‌های امیرالمؤمنین علی(ع) این بود که جمع اضداد بودند یعنی رحم و عطوفت و دستگیری از مستمندان و ایتام را در کنار دلاوری‌های میدان جنگ داشتند. شخصیت شجاعی که در میدان جنگ کسی جرأت مبارزه با ایشان را نداشت اما در مقابل کودک یتیم روی خاک قرار می‌گرفت و حتی با او همبازی می‌شد.

دکتر روحانی گفت: حضرت علی(ع) امام و امیر مؤمنان بود و از جایگاه بلندی برخوردار است و مخالفین نمی‌توانستند  علم و بیان امیر المؤمنین(ع) را تحمل کنند و بدترین فحاشی‌ها را در صورت امیرالمؤمنین(ع) انجام می‌دادند. ایشان 25 سال صبر کردند، حتی به زهرا اطهر(س) توهین شد و امیر المؤمنین(ع) بخاطر مصلحت و وحدت امت اسلامی و نپاشیدن نظام اسلامی نوپا صبر و تحمل کردند.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: وقتی عبادت، اخلاق، شهامت، صبر، تحمل و ایستادگی کنار هم قرار می‌گیرند زیبا می‌شود و امیر المؤمنین(ع) تجسم این زیبایی‌ها بود.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: امیر المؤمنین(ع) باید برای وحدت جامعه حفظ نظام اسلامی و منافع مسلمین و صبر و بردباری، امام، الگو و راهنمای ما باشد و بایستی حرکات و سکنات ما مثل امام علی(ع) باشد.

رئیس جمهور همچنین با گرامیداشت روز پدر فرا رسیدن این روز را به همه پدران جامعه تبریک گفت و ضرورت تعظیم و تکریم پدران را در کنار رعایت پروتکل‌های بهداشتی مورد تأکید قرار داد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
بابا خودت همین الان چند بار با اعصاب مردم بازی کردید.همه اخلاق را زیر پا گذاشتی و دم از اخلاق می زنی
دم از اطاعت از رهبری می زنی و ادعا داری باید با سخنان رهبر گوش داد و عمل کرد .
ادراره کشور در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی
Iran, Islamic Republic of
ادراره کشور در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی فقط از عهده روحانی بر میومد
Iran, Islamic Republic of
با این وصف معنی اداره کشور یعنی رها سازی کشور!
Iran, Islamic Republic of
قوه قضاییه معلوم کنه چه اتفاقی افتاد که طرف غربی از توافق آژانس خوشحاله و تحریمی هم برداشته نشده
Iran, Islamic Republic of
درخواست مجلسیها هم همینه و باید بررسی بشه
حرف حق
Iran, Islamic Republic of
زیباکلام: روحانی حتی یک وعده خود را عملی نکرده است.
Iran, Islamic Republic of
این درسته مجلس باید بررسی کنه دولت که یله و رها نیست هرکار رو که دوست داشت بکنه
....
سعید110
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی وقت انشاء تمام شد. الان وقت حساب است. .
Iran, Islamic Republic of
کسی حق ندارد به رئیس جمهور اهانت کند! پس این همه اهانت از سوی رئیس جمهور به منتقدان چه می شود بی شناسنامه ، بزدل، بروید به جهنم و .... ؟ آیا مردم حق ندارند از مسئول این همه گرانی که بخش عمده آن به دلیل سوء مدیریت است ، شکوه و گلایه کنند؟!.
Iran, Islamic Republic of
اعصابون به قدر کافی.... خورد و خاکشیر هست.
Iran, Islamic Republic of
8 سال داریم لحظه شماری می کنیم که دوران دولت اعتدال تموم بشه تا ببینیم خدا چی میخواد
بجای لحظه شماری دعا کن مردم اگاه بشن.
Iran, Islamic Republic of
...
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
خيلي عاليه جناب جهان نيوز اون مخاطبيني كه حرف حساب زده اند با چند تا نقطه نشون ميده
whnr
Iran, Islamic Republic of
واقعا شما درست گفتی اداره کشور فقط توسط جناب روحانی امکان پذیر بود.
دانیال
Iran, Islamic Republic of
8 سال شنیدیم و عمل ندیدیم.
ازذخائر نظام هستی ..
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
...
غضنفر غضنفری
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
تو اینجوری خیال کن برادر
Iran, Islamic Republic of
تو اونجوری خیال کن برادر هادی.
امید
Iran, Islamic Republic of
مخالف و موافق دولت لحظه ای درنگ کنند و انصافا نظر بدن
امیر
Iran, Islamic Republic of
باشه برادر امید
مجید
Iran, Islamic Republic of
به نظر میرسه، عده ای رو مامور مثبت و منفی دادن اینگونه سایت ها شده اند
صادق
Iran, Islamic Republic of
جناب روحانی شما واقعا امید را در این کشور به مرز انفجار رساندید. در این هشت سال کاری کردید کارستان.
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
روحانی گرامی:
دیگر فرصت صحبت کردن ندارید!! شما هشت سال فقط حرف زدید!!
الان ورقه ها بالا!!
Germany


کی خلاص میشیم از اینها خدایا......!!
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
شما هشت سال خون به دل ملت کردی!!!
Iran, Islamic Republic of

.....
Iran, Islamic Republic of
جناب رئیس جمهور:
انهایی که به شما رای دادند و الان خیلی پشیمان هستند!!!
شما وعده های صد روزه دادی
Iran, Islamic Republic of
ما به رای مان افتخار میکنیم
Iran, Islamic Republic of
....!!
Iran, Islamic Republic of
استفاده ابزاری از تریبون 8 سال دست شما بود!!
دیگر فرصت تمام شد!!!
Iran, Islamic Republic of
همه تریبونا که دست شماهاست
از بی قانونی و بی عدالتی و بی خیالی و بی مدیریتی و بی نظارتی و بی نظمی و…
Iran, Islamic Republic of
مشکلات مردم و کشور و کارمندان و کارگران و بازنشسته ها چگونه شروع و آغاز شده است از بی قانونی و بی عدالتی و بی خیالی و بی مدیریتی و بی نظارتی و بی نظمی و…
منتقد
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
سازمان تامین اجتماعی حقوق یک ماه را باید به بازنشستگان تامین اجتماعی عیدی بدهد و نه یک میلیون و 500 هزارتومان!
Iran, Islamic Republic of
چجوری پاداش نجومی مدیران و رییسان تامین رو بدهند!!!!
.
Iran, Islamic Republic of
.....
رضا
Germany
شما اعصاب مردم رو بهم ریختی با این اوضاعی که تو مملکت داریت درست کردی
حقوق شهروندی
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
چه قدر منفی ها زیاده، آلبانی نشین ها ریختن اینجا ظاهرا
خخخخ
Iran, Islamic Republic of
منفی ها زیاده یا مثبتا؟ آلمانی ها مثبت میزنن یا منفی؟
محمد
Iran, Islamic Republic of
بخدا که مردم به اندازه کافی ناامید هستند
علی
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
فعلا که دولت شما مردم را ناامید کرده !
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
انتظار فرج از نیمه‌ی خرداد کشم‏
مازندرانی
Iran, Islamic Republic of
حرفهای داغ رئیس جمهور در روزهای چهارشنبه جبهه اصولگرایان رو با شکست مواجه میکنه!!!؟
گیلانی
Iran, Islamic Republic of
باشه. تو خوشحال باش!
Denmark
.....
.
United Arab Emirates
هشت سال همه دلسوزان این موارد را به روحانی گوشزد میکنند..
احمد
Iran, Islamic Republic of
جناب مگر شما اعصابی برای مردم باقی گذاشتید؟!!!!
Iran, Islamic Republic of
والله ما که یادمون میاد دولت بیشتر با اعصاب ما مردم بازی کرده
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
...
Japan
.......
....
Iran, Islamic Republic of
...
!!
Iran, Islamic Republic of
کسی که بیش از همه ، با اعصاب مردم بازی می کند ....کیه؟!!