جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - 5 Mar 2021
 
۳
۵۸
زاکانی:

اصولگرایان در انتخابات ۱۴۰۰ یک اتوبوس نامزد دارند/ رئیسی و قالیباف به هیچ وجه با یکدیگر رقابت نخواهند کرد/ ظاهرا قرار است خروجی شورای وحدت لاریجانی باشد

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۸
کد مطلب: 755746
نماینده قم در مجلس گفت: در حال حاضر اقبال به حجت الاسلام رییسی در نظرسنجی‌ها از همه گزینه‌های دیگر بیشتر است و وی 24.7 درصد آرا را به خود اختصاص داده است.
اصولگرایان در انتخابات ۱۴۰۰ یک اتوبوس نامزد دارند/ رئیسی و قالیباف به هیچ وجه با یکدیگر رقابت نخواهند کرد/ ظاهرا قرار است خروجی شورای وحدت لاریجانی باشد
به گزارش جهان نيوز، علیرضا زاکانی، نماینده مردم قم در یازدهمین مجلس شورای اسلامی، در نخستین همایش سراسری دبیران استانی جبهه تحول خواهان انقلابی که به صورت مجازی برگزار شد، با اشاره به نقش ممتاز انتخابات در نظام مردم سالاری دینی، تاکید کرد: در این بین اهمیت انتخابات ریاست جمهوری به لحاظ اثرگذاری ویژه بر تغییر جهت گذاری های کشور اهمیت مضاعفی دارد و لازم است ما صحنه را خوب بشناسیم؛ کما اینکه امیرالمومنین (ع) فرمودند «خدا رحمت کند کسی را که جایگاه، منزلت و مختصات خود را بشناسد».

زاکانی با بیان اینکه صرف نظر از عناوین احزاب و جریان‌های سیاسی، معتقدم دو جریان اصلی اکنون در کشور با یکدیگر رقابت می‌کنند، گفت: یکی جریان تحول خواه و دیگری جریان تجدیدنظر طلب است؛ جریان تحول خواه به دنبال پیشرفت انقلاب اسلامی است و تحول خواهی را مقدمه این جهش و پیشرفت می داند و جریان دیگری هم به دنبال تجدید نظر طلبی بوده و تحقق توسعه غربی را دنبال می‌کند.

نماینده مردم قم افزود: البته مقصود بیشتر توسعه نمایی است اما در باطن این جریان به دنبال تجدید نظر در اصل نظام است و هدفی برای پیشرفت و توسعه کشور از مسیر انقلاب اسلامی ندارد.

زاکانی با تاکید بر اینکه باید بدانیم به کدام یک از این جریان‌ها تعلق داریم، گفت: اگر در جریان تحول خواه به دنبال آزادی طلبی، اخلاق مداری، عدالت طلبی، دانش محوری و استقلال جویی هستیم، بدانیم که دیگرانی هم در کشور فعال هستند و به دنبال تجدید نظر طلبی بوده و از اساس نابودی اهداف و بنیان‌های انقلاب اسلامی را هدف‌ گذاری کرده‌اند؛ این دو جریان از نیمه دهه 70 تا امروز با یک مختصات فکری مشخص وجود داشته و دارند.

وی ادامه داد: امروز کسانی که در سال 57 از امام سیلی خوردند و در کنار ریزش‌های انقلاب و خستگان از مسیر 42 سال راه طی شده قرار گرفته‌اند، جبهه‌ای را در برابر عناصر انقلابی و تحول خواه شکل داده‌اند.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامي با بیان اینکه حدود دو دهه قبل ایثارگران بنیان گذاشته شد و پرچم تحول خواهی را برافراشت و سپس رهپویان این پرچم را به دست گرفت، گفت: کمی بعدتر نیز با حضور جبهه جانبازان یک رونق و شرایط جدید در جبهه تحول خواهی رقم خورد و برای تحول خواهان هویت ویژه‌ای در شاکله جریان‌های سیاسی کشور خلق شد. به این ترتیب که در زمان تشریح مختصات دسته بندی‌های سیاسی، به جریانی اشاره می‌شد که آنها به دنبال هیچ چیز برای خود نبوده و اهداف انقلاب، مصالح کشور و منافع ملی را از میسر تبعیت محض از ولی و امام جامعه پی جویی می‌کنند. این مختصات که به جریان تحول خواه اطلاق می شد، بالاترین افتخار برای این جریان بوده و اکنون نیز چنین است.

به اعتقاد زاکانی طی دست کم یک دهه اخیر ستون فقرات جریان انقلابی به تحول گرایان با ویژگی‌هایی که ذکر شد، اختصاص یافته و این گروه خود را مکلف می‌داند که به حوزه‌های گوناگون مسائل سیاسی اشراف داشته و در مسیر انقلاب به پیش برود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه اولین گام نهضت خودسازی و جبهه سازی است، تاکید کرد: ما نیازمند خودسازی بر مدار فکر درست و به دور از هواهای نفسانی هستیم تا همواره جز در راستای تحقق منافع ملی، اعتباری برای خود قائل نشویم؛ همچنین در همین گام اول علاوه بر خودسازی باید جبهه سازی نیز صورت بگیرد.

به گفته زاکانی، رهبر انقلاب اسلامی از ابتدای انقلاب تاکنون سه رویکرد و نگاه را در سه مقطع زمانی دنبال کرده‌اند. رویکرد نخست در دهه 50 از طریق ایجاد حزب جمهوری بود که از آن مسیر به دنبال تحقق اهداف انقلاب اسلامی بودند اما به موانعی برخورد کردند. در نیمه دوم دهه 70 به ویژه بعد از حادثه کوی دانشگاه رهبری به دنبال آن بودند که جبهه سازی حزبی در کشور رقم بخورد، لذا از گروه های مختلف خواستند جبهه دفاع از انقلاب را در عرصه احزاب مبتنی بر پایبندی به اسلام و انقلاب، منویات امام راحل (ره) و ولایت فقیه تشکیل دهند.

وی افزود: با این نگاه یک جبهه سازی حزبی صورت گرفت و ظرفیت‌ها کنار هم قرار گرفتند که به این ترتیب گروه‌های وفاق بیست و هفت گانه تشکیل و در اردیبهشت سال 80 منشا حرکات جدیدی شد که بعدا شورای هماهنگی نیروهای انقلاب نیز به این واسطه تشکیل و توفیقات آن حاصل شد.

زاکانی با بیان اینکه در دهه 90 رهبری با آغاز حرکتی جدید، نهضت انقلابی گری را به راه انداختند، گفت: ایشان از همه کسانی که نسبت به انقلاب دغدغه‌ مند هستند، دعوت کردند که انقلابی باشند و انقلابی عمل کنند و بعدتر توصیه به حفظ هوشمندی و قیام آتش به اختیار نیز کردند.

وی ادامه داد: در جریان این نهضت، ایشان به خبرگان اعلام کردند که شش جلسه در سال کم است و آنها باید در تمام سال بر جهت گیری‌های عالی نظام نظارت داشته باشند؛ همچنین دانش آموزان را افسران جنگ نرم خواندند که ظرفیت عظیمی به این واسطه ایجاد شد.

این سیاستمدار اصولگرا با بیان اینکه برای انتخابات، صحبت از نهضت خودسازی می کنیم، گفت: در واقع مقصود این است که سه جمعیت رهپویان، ایثارگران و جانبازان هدف اولیه خود را خودسازی قرار دهند و از خود عبور کنند. همچنین آنها باید در صدد جبهه سازی بر آمده و بتوانند سایر گروه ها و ظرفیت‌هایی را که با آنها ارتباط دارند، پای کار بیاورند؛ به عنوان مثال گروه‌های جهادی و ظرفیت‌های اجتماعی را بر مدار ولی و امام جامعه و در جهت تحقق اهداف و مصالح انقلاب اسلامی با خود همراه کنند.

وی با بیان اینکه نهضت دوم، نهضت خدمت گزاری است، اظهار کرد: همین حالا جریان تحول خواه ظرفیت‌های فوق العاده‌ای در اختیار دارد که اگر فارغ از امر انتخابات آن را صرف خدمت به مردم کند و با عملکرد صادقانه خود به عنوان عنصر خدمت گزار ظهور و بروز پیدا کند، قطعا شامل حال نصرت الهی خواهد شد و ای بسا به پیروزی در انتخابات نیز دست یابد، چراکه پروردگار در قلوب مردم نفوذ دارد.

زاکانی با اشاره به اینکه کار با انگیزه انتخاباتی برکت ندارد، خاطرنشان کرد: روحیه خدمتگزاری باید در جهت خودسازی تقویت شود و قطعا به دنبال آن امکان برقراری پیوند عمیق با قلوب در متن جامعه فراهم خواهد شد. اما پیش ازآن خدمتگزاری صادقانه باید در قول و فعل ما انعکاس پیدا کند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: فردی مانند شهید حاج قاسم سلیمانی به این دلیل ابرمرد شد که خود را ندید و عمرش را وقف خدمت کرد. البته که عرصه فعالیت های سیاسی و اجتماعی از عرصه جنگ سخت پیچیدگی های بیشتری دارد و دشوارتر است، اما اجر و قرب آن نیز بالاتر است.

وی بر ضرورت تقویت نهضت مواسات که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند، تاکید کرد و گفت: باید همه ظرفیت‌های خود را در قالب این نهضت برای خدمت به مردم به کار ببندیم.

به اعتقاد زاکانی سومین گام و نهضتی که باید برای تحقق پیروزی انقلاب اسلامی طی شود، نهضت گفتمانی و گره گشایی ذهنی مردم است. وی در این رابطه توضیح داد: مردم انباشتی از سوالات را در ذهن دارند اما متاسفانه جریان تحول خواه مدت‌هاست که دچار سکوت رادیویی است؛ به این معنا که ممکن است در مواقعی بیانیه‌ای صادر کند اما ظرافت‌هایی که از نظر فکری و عقیدتی دارد را به شکل پیشرو در جامعه مطرح نکرده و بسط  نمی‌دهد.

وی ضمن تقدیر از ابتکار عمل در زمینه جبهه سازی اخیر سه جمعیت جانبازان، رهپویان و ایثارگران و ایجاد حرکتی منسجم در انتخابات آتی، افزود: البته در گذشته نیز چنین انسجامی وجود داشت اما بعد از مدتی عدم انسجام، این پرچم دوباره بلند شده است؛ مهم این است که جریان‌های مذکور بتوانند در این مسیر حرف خود را تمام و کمال به جامعه منتقل کنند و این نیازمند نهضت گفتمان سازی و گره گشایی از اذهان مردمی است که مدام در حال دریافت داده های غلط هستند.

این سیاستمدار اصولگرا با بیان اینکه باید بتوانیم پاسخ معتبری به گره‌های ذهنی مردم بدهیم، گفت: در شرایط جنگ سخت دوست و دشمن مشخص است اما در دوره جهاد کبیر قرار داریم و برای بسیاری از مردم روشن نیست که دوست و دشمن کجا ایستاده‌اند.

وی ادامه داد: از طرفی سه تشکل مذکور همواره بخشی از اعتبار خود را از این بابت دریافت کرده‌اند که اهل ایده، نظر و فکر پیشرو بوده‌اند و اکنون زمانی است که همان فکر پیشرو باید در جامعه تفوق و چیرگی گفتمانی پیدا کند و گره‌های ذهنی آحاد جامعه را باز کند.

وی در تشریح گام و نهضت چهارمی که باید در این مقطع زمانی طی شود، گفت: نهضت چهارم، نهضت انتخاباتی است که بسیار مهم است؛ انتخابات شب قدر ملت است و ما باید با مجاهدت و حضور در صحنه بتوانیم انتخابات را به طریقی دنبال کنیم که سه گام قبلی را در خدمت گام چهارم قرار دهیم.

زاکانی با بیان اینکه انتخابات، بهار کار تشکیلاتی است، گفت: فرصت انتخابات زمان خوبی است که ما انسجام خود را تقویت و پیوند عاطفی و قلبی بیشتری با عموم مردم بر مبنای گفتمان اثرگذار و غالب تحول خواهی برقرار کنیم؛ در واقع باید به واسطه گفتمانی که در جامعه تسری می دهیم، زمینه انتخاب شایستگان در مسئولیت‌ها و البته شایسته‌ترین فرد در جایگاه ریاست جمهوری را فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات جریان انقلابی در انتخابات فعلی تورم نامزد است، گفت: اوضاع به شکلی است که یک اتوبوس نامزد داریم و می‌توانیم مشتاقان خدمت را به کشورهای همسایه نیز صادر کنیم؛ بر این اساس برای انتخابات باید تمام تلاش خود را برای ایجاد یک ائتلاف فراگیر به کار ببندیم.

نماینده مردم قم، تصریح کرد: شورای ائتلاف نیروهای انقلاب پس از انتخابات سال 96 در همین راستا با حضور 13 تن تشکیل و از بنده نیز دعوت شد؛ اکنون نیز آقای حدادعادل و دیگران فعالیت در قالب این شورا را ادامه داده و در حال بازسازی مجدد ساختار این ائتلاف سراسری هستند تا در انتخابات به شکل منسجم حاضر شویم.

وی با بیان اینکه البته جریان دیگری در مقابل جریان شورای ائتلاف تشکیل شده که ظاهرا داعیه وحدت دارد اما آنچه فهم می‌شود این است که قرار است لاریجانی به عنوان انتخاب نهایی از این جریان بیرون بیاید، اظهار کرد: در ائتلاف اساس بر این است که از فردگرایی عبور کنیم و به همین خاطر توصیه می‌کنم از تشکیل کلونی در اطراف نامزدها خودداری کنیم چراکه در صحنه رقابت دچار مشکل خواهیم شد؛ آنچه مهم است این است که افراد دارای صلاحیت و پرچمدار خدمت گزاری به مردم و تبعیت از رهبری باید به میدان بیایند.

این سیاستمدار اصولگرا بیان کرد: همچنین مهم است که افرادی که احتمال موفقیت‌شان بیشتر است در صحنه رقابت حاضر شوند؛ بنابراین به جای تشکیل کلونی اطراف چهره‌های مختلف باید انرژی خود را معطوف به دعوت از فرد اصلح کنیم.

زاکانی خاطرنشان کرد: البته طبق اطلاعی که من دارم آقایان رییسی و قالیباف به هیچ وجه با یکدیگر رقابت نخواهند کرد و هر کس امکان پیروزی بیشتری داشته باشد، وارد رقابت خواهد شد و این همان نهضت انتخاباتی است که باید به شکل کار جمعی انجام شود.

وی افزود: اگر بنا بر این است که حرکتی انجام شود، بار باید میان یک جمع تقسیم شود و البته یک نفر نماینده آن جمع خواهد بود اما این طور نیست که در یک تیم 11 نفره همه بخواهند گل بزنند؛ اگر چنین باشد، عملا گل خواهند خورد و تجربه سال 92 تکرار می شود.

به گفته زاکانی در حال حاضر اقبال به حجت الاسلام رییسی در نظرسنجی ها از همه گزینه‌های دیگر بیشتر است و وی 24.7 درصد آرا را به خود اختصاص داده است، و نفر دوم آقای قالیباف با 12.6 درصد آرا بوده و بقیه نامزدها نیز در حد یکی دو درصد رای دارند؛ البته احمدی نژاد نیز با کسب 24.6 درصد بعد از حجت الاسلام رییسی قرار دارد اما محرز است که وی تایید صلاحیت نخواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه برای بسته شدن پرونده جریان غرب گرا در کشور باید به نحوی هوشمندانه عمل کنیم تا انسجام ایجاد شود، گفت: هدف این است که پرونده عناصر لیبرال را که از ابتدای انقلاب نباید به آنها اعتماد می‌شد، ببندیم؛ امروز همان لیبرال‌ها بدون تابلوی مشخص اما با اعتقاد به غرب گرایی می‌خواهند در اصل ساختار نظام تجدید نظر کنند اما ما باید جریان استیضاح آنها را پای صندوق‌های رای رقم بزنیم.

وی با بیان اینکه در گام پنجم نیز باید نهضت تحول خواهید و کارآمد سازی را شکل دهیم، گفت: باید همه ظرفیت‌های جبهه انقلاب پای کار بیایند و یک تحول خواهی گسترده را سامان دهند. قرار بر این نباشد که همه شرکت سهامی راه بیاندازند و در صدد سهم خواهی برآیند؛ اصل بر این است که شایستگان بر مدار قدرت بنشینند و خدمت خالصانه کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


امین
Iran, Islamic Republic of
شورای نگهبان باید به عشق و ارادت مردم به احمدی نژاد احترام بگذارد و ایشان را تایید صلاحیت نماید.
Iran, Islamic Republic of
اگر هم نکند مشارکتی در کار نخواهد بود
من بسیار ترسیدم
داود
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
92 و 96 تکرار خواهد شد
حرف حق
Iran, Islamic Republic of
زیباکلام: مردم از رای دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند.
Iran, Islamic Republic of
قالیباف اگر میخواست رئیس جمهور شود ،چرا مجلس شرکت کرد؟.
پس
Iran, Islamic Republic of
رئیسی هم اگر میخواهد کاندید شود باید استعفا بدهد!
بنابراین تنها گزینه رای آور و کمر شکن مافیای قدرت و ثروت و مفسدین و غربزده ها، می شود همان دکتر احمدی نژاد خودمان که در درو اول با کیش و مات کردن رقبا، امید را به مردم ستم دیده برمی گرداند!!!!!
خیلی وقت است احمدی نژاد تغییر کرده. از مرحله پرتی داداش
Iran, Islamic Republic of
ظاهرا ترس به اردوگاه اصولگرایان راه یافته ونگرانی آنها دوچندان شده
Iran, Islamic Republic of
آمار احمدی نژادت غلطه

احمدی نژاد بالای ۷۰ درصد است

لاریجانی هم صفر مطلق است.
ولی
Iran, Islamic Republic of
منظورت در سایت جهان نیوز این درصد ها حاصل شده؟ ,
United Kingdom
باز هم اگه در سایت جهان نیوز با مخاطب خاص باشه نتیجش جالبه.اینجا ک ضدیت دارن با احمدی نژاد.
بعدشم اینی ک میگی محبوبیت رئیسی بیشتر احمدی نژاده خب چرا ترس دارین از احمدی نژاد؟اجازه بدین بیادتا محمود هم ضایع بشه.کاری نداره ....
Iran, Islamic Republic of
اگه احمدی نژاد تایید صلاحیت بشه و ممد خاتمی و مریم رجوی هم بیان مشارکت به اوج می رسه!!!!!!!!!!!!!!!!!
United Kingdom
با منطق شما نمیشه حرف زد.
احمدی نژاد کدوم فتنه رو انجام داده؟کدوم آدم بیگناهی ب دست احمدی نژاد و هواداراش کشته شدن؟کدوم حرفش خلاف بوده؟.
کاردان
Iran, Islamic Republic of
اصولگرایان اگر با فرمان زاکانی پیش روند ؛ حتما" پیروز خواهند شد !!!
Iran, Islamic Republic of
...
کامران
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلبان اقتصاد کشور و معیشت مردم را نابود کردند و باید از سیاست کناره گیری کنند.
Iran, Islamic Republic of
کناره گیری از سیاست فقط و فقط از طریق رای مردم امکان پذیر می باشد .
Iran, Islamic Republic of
با توبه هم ممکن است
با تجربه
Iran, Islamic Republic of
با این فاجعه اقتصادی بوجود آمده مردم دیگه به اصلاح طلبا رای نمی دهند.
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
........
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
اصول گرایان سالهلی سال بازنده انتخابات هستند .
شهریار
Iran, Islamic Republic of
بازنده اصلی انتخابات سالهای 92 و 94 و 96 مردم ایران بودند.
Iran, Islamic Republic of
........
علی
Iran, Islamic Republic of
....
بانو
Iran, Islamic Republic of
جناب رییسی باید به کار در قوه قضاییه ادامه بدهند چون هیچکس نمیتواند در حد و اندازه ایشان در اننجا کار و جهاد کند
برای ریاست جمهوری هم نیروهای مناسب داریم از جمله سعید جلیلی .
مونا
Iran, Islamic Republic of
آقای دکتر جلیلی انسان مومن و با تقوایی است اما رای بالایی ندارد کاندیدا باید مثل آقای رئیسی رای بالا داشته باشد.
Iran, Islamic Republic of
اشتباهی منفی دادم . نظرم کاملاً مثبته.
Iran, Islamic Republic of
ایمان و تقوا ملاک های لازم ولی قطعا کافی نیست. ایشان سمت اجرایی تا بحال نداشته اند و در قامت مذاکره کننده هسته ای هم خروجی بسیار خوبی نداشته اند.
United Kingdom
زاکانی مگه شما چیکاره مملکت هستین که در مورد صلاحیت احمدی نژاد حکم صادر میکنید
United Kingdom
مملکت مال خودشونه.ب ما چی
United Kingdom
...
Ukraine
........
Iran, Islamic Republic of
همتون می دونید اگر دکتر محمود احمدی نژاد تایید صلاحیت بشه که می شه دیگه هیچ کدام شانس پاستور را نخواهید داشت.....!!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
لاریجانی رو خوب نیومدی!!!
Iran, Islamic Republic of
آقایان حداد عادل و زاکانی چرا دنبال انتخابات بدون رقیب هستید؟
فکر نمی کنید سطح مشارکت مردم در انتخابات یکطرفه(مثل انمتخابات مجلس) به شدت پایین بیاد؟
Iran, Islamic Republic of
اتفاقات اخیر مجلس نشون داد مدیریت قالیباف خیلی ضعیفه.!!!
اون حتا نتونست نمایندگان رو مجاب کنه که بابا توافق موقت با آژانس انرژی اتمی تصمیم نظامه!
Iran, Islamic Republic of
......
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
تو به چه حقی به خودت اجازه میدی در مورد دکتر احمدی نژاد که محبوب ترین سیاستمدار ایران است اینطوری صحبت کنی؟!!
Iran, Islamic Republic of
آیا جناب لاریجانی بعد از اصرار بر تصویب سریع ۲۰ دقیقه ای برجام بدون توجه به بیانات رهبر مبنی بر توجه و بررسی کامل گزینه مناسبی برای ریاست جمهوری است
مطمئنم اگر ایشان کاندید شوند به هیچ وجه رایی بالاتر از آرایی که در گذشته کاندیدای ریاست جمهوری میشدند ندارد .
مهدی
Iran, Islamic Republic of
«توصیه می‌کنم از تشکیل کلونی در اطراف نامزدها [حتی قالیباف] خودداری کنیم. .....
طرفدار سابق احمدی نژاد
Iran, Islamic Republic of
این روزها دو دسته طرفدار احمدی نژاد هستند
۱-بخشی از طرفداران متعصب دیروز که نا آگاهند که دعا می کنیم آنها با مقایسه عملکرد ۱۰ سال گذشته احمدی نژاد با خط رهبری به خود آیند و او را رها کنند
۲- مخالفان درجه یک دیروز که راه امروز احمدی نژاد را خواسته قلبی خود می دانند چه بسا بعضی از آنها افراطی های فتنه ۸۸ و دشمنان قسم خورده آن زمان احمدی نژاد باشند که می خواهند اینبار زیر پرچم احمدی نژاد دست به فتنه بزنند
Iran, Islamic Republic of
همین تعدد نامزدهای انقلابی باعث شکست انهاست ای کاش برای یکبار میتونستن روی یک نامزد متفق القول باشند
مازندرانی
Iran, Islamic Republic of
جناب زاکانی مردم شما رو بیشتر قبول دارند تا قالیباف را
Iran, Islamic Republic of
کدام مردم؟
Iran, Islamic Republic of
احمدی نژاد دارای ایدئولوژی فارق از هر ایدئولوژی اسلامی وانقلابی شده که قطعا تاییدش اشتباهه
Iran, Islamic Republic of
الان روحانی و هاشمی و خاتمی ایدئولوژی انقلابی داشتند که مانور تجمل و پروتکل الحاقی و برجام نتیجه آنها بود.؟!!!
Iran, Islamic Republic of
ایشان را هم باید به در معرض انتخاب ملت قرار دهند. مردم خود بهتر تشخیص میدهند که رای دهند یا خیر
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
پیشنهادبنده این است که بانظرخواهی ازبدنه اجتماعی نیروهای انقلاب وزن اجتماعی کاندیدای احتمالی رابسنجیم به عبارتی کاندید ازپایین معرفی گردد نه ازبالا .
Iran, Islamic Republic of
بهتر است جنابعالی به وظایف نمایندگی خود برسید و به این مباحث انتخاباتی ورود نکنید
Iran, Islamic Republic of
رای ما دکتر احمدی نژاد است و بس.
Iran, Islamic Republic of
شماودوستان وهمفکرانتان مطمئن باشیدمردم اگربه یک چوب خشک رای می دهندولی به لاریجانی ....رای نخواهندداد....
Iran, Islamic Republic of
مثل دوره های قبل که اهمین کار را کردید و برنده شدی!!!!؟
Iran, Islamic Republic of
ایران مقتدرتر با ریاست جمهوری آیت الله رئیسی امکان پذیر میشود و لاغیر