جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ - 26 Feb 2021
 
۱
۲
رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌ عراق:

دختر صدام یک مرده سیاسی است

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۰
کد مطلب: 755706
رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌ عراق گفت: نخاله‌های بعثی در منطقه مانند رغد صدام و دیگران به‌عنوان ابزاری برای فشار بر مردم و دولت عراق استفاده ابزاری کنند، این‌ها مردگان سیاسی عراق هستند.
دختر صدام یک مرده سیاسی است
به گزارش جهان نيوز، سید حمید حسینی، رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌ عراق در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، در رابطه با مصاحبه دختر صدام با شبکه خبری العربیه وابسته به پادشاه سعودی، اظهار کرد: همه می‌دانند حزب بعث از فعالیت سیاسی در عراق منع شده‌اند و قانون اساسی تصریح کرده است هر کس از این حزب منحل شده استقبال کند، آن را ترویج یا تبلیغ کند، به 6 سال زندان محکوم می‌شود. درباره مصاحبه رغد، دختر صدام ديکتاتور عراقی باید بگویم اقدام تازه‌ای نیست و نباید زیاد به آن پرداخت. وقتی عربستان و امارات از توطئه‌های خود علیه ملت عراق ناامید می‌شوند، جنجال آفرینی و چنددستگی در میان عراقی‌ها را در دستور کار خود قرار می‌دهند.

وی افزود: عربستان و امارات با استدلال‌های پوچ، جنجال آفرینی و غبارآلود کردن فضای سیاسی عراق را دنبال می‌کنند. آن‌ها در حال افزایش فشار بر ملت عراق هستند تا توطئه‌های خود را در داخل کشور محقق کنند. درحالی‌که عراق فعالیت حزب بعث را ممنوع کرده است، کشورهای مرتجع منطقه مانند عربستان و امارات با دعوت از عناصر باقی‌مانده از این حزب می‌خواهند مردم عراق را از نظر احساسات ملی‌گرایانه زیر فشار قرار دهند و از آن‌ها سوءاستفاده کند.

حسینی تصریح کرد: كشورهای مرتجع منطقه خواهان احیای این حزب مرده هستند كه در عراق به‌عنوان حزب فاشیست شناخته می‌شود و فعالیت‌هایش طبق قانون اساسی عراق ممنوع است. در برابر این توطئه مردم خوب عمل کردند و نتیجه منفی به‌بار آمد. علاوه بر این، مقابله با این توطئه‌ها به قانون یا مصوبه پارلمان عراق نیاز ندارد و رسانه‌ها و محافل سیاسی با استناد به تصریح قانون در ممنوعیت فعالیت حزب بعث می‌توانند از عناصر فتنه‌گر حزب بعث شکایت داشته باشند.
رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون عراق درباره اقدامات دولت برای محکومیت مصاحبه دختر صدام با رسانه سعودی تأکید کرد: از دولت نمی‌توان انتظار چندانی داشت، زیرا می‌دانیم در وزارت امور خارجه مدیریت به عوامل نفوذی لیبرال و سکولارها سپرده شده است‌؛ افرادی که چیزی جز سهمیه حزبی و... نمی‌شناسند.

وی خاطرنشان کرد: طبق قانون می‌توانیم از آن‌ها بخواهیم اقدام گستاخانه کسانی را که از عراق نفرت دارند و در رؤیای سرنگونی حکومت بغداد هستند، خواه عربستان باشد یا امارات محکوم کنند‌؛ کسانی که می‌خواهند به جای اینکه عراق قدرتمند شود، عراق را ضعیف ببینند. آن‌ها می‌خواهند عراق تجزیه شود و ضعیف و چندتکه باقی بماند تا اینکه نقشی محوری در منطقه داشته باشد.

وی درباره تلاش برخی‌ها برای احیای حزب بعث گفت: ما در عراق معتقدیم ضربه زدن به مرده کراهت دارد و آن‌ها را مرده می‌دانیم. حزب بعث در عراق تمام و محو شده است و هیچ‌کس نمی‌تواند به عراق بیاید و این حزب مرده را احیا کند. آن‌ها فقط به‌دنبال استفاده ابزاری از ملت عراق هستند تا فشارها را برای تحقق امیال سیاسی، روانی و اقتصادی خود افزایش دهند و از جیب مردم کسب امتیاز کنند.
حسینی تأکید کرد: بارها به مقام‌های سیاسی و دولتی هشدار داده‌ایم كه دادن امتیاز به كشورهای مرتجع منطقه عواقب ناگواری برای عراق به‌دنبال خواهد داشت. اگر جدی در مقابل اردن و عربستان ایستاده بودیم، جرئت نمی‌كردند از نخاله‌های بعثی در منطقه مانند راغد و دیگران به‌عنوان ابزاری برای فشار بر مردم و دولت عراق استفاده ابزاری کنند. این‌ها مردگان كشورمان هستند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
می شود روزی برسد که پادشاهی های عربستان (سعودی) و امارات نابود شوند!!؟
Iran, Islamic Republic of
صدام نه صد دام است هزار دام بو د
مردیکه جنایتکار آدمکش
بهترین عزیزان ما را گرفت
نامرد تر از این حیوان من ندیدم
امیدوارم دخترش مثل اون سگ درنده و هار نباشه.