دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - 8 Mar 2021
 
۰
فروش گوسفند زنده به نرخ تولید توسط لایو شیپ

خرید گوسفنده زنده در تهران

شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۹
کد مطلب: 755444
به طور کلی گوسفند زنده  به حیواناتی گفته می شود که گوشت قرمز دارند و البته اهلی هستند.

به عبارتی همان گوشتی که از بازار خریداری می کنیم، گوشت گاو یا گوسفند است که هر دو قرمز بوده و از حیوانی اهلی به دست آمده‌اند.

این حیوانات چهارپا اغلب در مزارع و دامداری ها پرورش داده می شود و به صورت زنده نیز به فروش می‌رسد.


 
دام زنده که در دامداری و مزارع نگهداری شده و پرورش داده می شود، به جرات می‌توان گفت که بسیار در زندگی روزمره مفید و مهم می‌باشد.

چرا که از فرآورده‌های آن همچون پشم، گوشت، پوست، شیر و لبنیاتی که از آن تولید می شود و … استفاده می کنیم که به طور کلی هدف از نگهداری و پرورش دام زنده تامین خوراک و پوشاک می باشد که از مهمترین علل زندگی انسان ها می باشد.

این جانوران اهلی اغلب به کشتارگاه ها فروخته می شوند و گوشت آن به صورت عمده و مستقیم به بازار ارائه می‌شود؛ توجه داشته باشید که خرید دام زنده برای افراد عادی نیز ممکن می باشد.

دام زنده ارزان امروزه در دامداری ها، روستاها و … به فروش می رسد. همچنین خرید دام زنده ارزان از طریق سایت های معتبر اینترنتی نیز برای افراد متقاضی مقدور می باشد که با استفاده از امکانات موجود می توانند این هر نوع دامی را به صورت عمده و با قیمت گوسفند زنده  مناسب خریداری کنند.


 
دام زنده‌ای که امروزه مورد معامله قرار می‌گیرد، اغلب گاو یا گوسفند می‌باشد که افراد آن را جهت اهداف مختلفی خریداری می‌کنند.

خرید دام زنده ارزان معمولا جهت قربانی کردن صورت می‌گیرد، اما افراد می‌توانند دام زنده ارزان را جهت نگهداری و یا مصارف خانگی خریداری کنند.

*انواع دام زنده
به غیر از گاو و گوسفند حیوانات اهلی زیادی وجود دارد که دام محسوب می‌شوند و در مراکز مختلف خرید و فروش می‌شوند، دام‌هایی مانند:

- شتر

- بز

- گوسفند

تمامی موارد ذکر شده جزو چهارپایان اهلی بوده و دام محسوب می شوند که هر کدام از آن ها علاوه بر پشم و گوشت کارایی دیگری مانند بارکشی، استفاده از چرم و … را دارند.

اما باز هم متداول ترین نوع دام زنده گاو و گوسفند می باشند که در اغلب موارد مفید واقع می شوند.

تغذیه دام ها از انواع علوفه و گیاهان سالم و تازه صورت می گیرد که موجب می شود تا دام ها گوشتی با بافت سالم داشته باشند. بنابراین تغذیه در پرورش و نگهداری دام از اصول مهم می باشد.

چرا که اگر دام ها تغذیه ی درستی نداشته باشند، گوشت و لبنیات به دست آمده از آن نیز سالم نخواهد بود. همچنین این امر موجب بیماری مصرف کننده و همچنین خود دام می شود. تغذیه دام زنده از موارد زیر می تواند صورت بگیرد:

1. یونجه

2. دانه جو

3. کنجاله

4. سبوس

5. کاه

6. تفاله و ملاس چغندر و …

موارد ذکر شده از بهترین گزینه هایی است که می تواند جهت تغذیه ی دام زنده مورد استفاده قرار گیرد.

هر کدام از این موارد در تامین مواد معدنی مورد نیاز دام مانند کلسیم، ید، فسفر، آهن و … مفید و موثر می باشد.

*تغذیه دام ها
به دلایل زیر باید نیاز غذایی یک دام زنده به بهترین شکل ممکن صورت گیرد:

1. گوشت حاوی پروتئین است، اما جهت تامین آن به میزان کافی باید تغذیه ی دام به درستی صورت گیرد.

2. دام ها نیز موجوداتی زنده هستند و برای رشد و نمو و پروار شدن به تغذیه ی مناسب نیاز دارند.

3. علاوه بر خوراک، باید به فکر تشنگی دام ها نیز بود و مقدار آب مورد نیاز آن ها را تامین کرد.

4. استفاده از سنگ نمک در تغذیه ی دام ها ضروری است.

ویتامین ها برای فعالیت های عادی ضروری هستند. بخصوص ویتامین D که در جذب کلسیم و فسفر نقش دارد؛ که کلسیم و فسفر در رشد اسکلتی دام بسیار موثر هستند؛ بنابراین باید در تغذیه ی دام ها بسیار دقیق و صحیح عمل کرد تا تمامی مواردی که باید، تامین شود.

به طور کلی می‌توان گفت که دام ها از همان ابتدا مورد توجه بشر بوده و در جهت تامین بسیاری از نیازها مورد استفاده بوده‌اند. چرا که دام زنده قابلیت تامین پشم و انواع لبنیات را دارد که افراد می توانند به وسیله ی آن امرار معاش کنند.

*خرید دام زنده
افرادی که قصد خرید دام زنده ارزان و نگهداری از آن را دارند باید به موارد زیر آگاه بوده و به دقت آن را رعایت کنند:

1. آماده سازی محیطی مناسب جهت نگهداری دام و خوراک آن

2. توجه و دقت در تغذیه دام

3. مراجعه به دامپزشک در بازه زمانی مشخص

4. غنی کردن خوراک دام با مواد معدنی به خصوص سلنیوم

5. تامین آب و غذای سالم و عاری از آلودگی

6. رعایت بهداشت دام ها و محل زندگی آن ها

7. تامین دمای مناسب برای نگهداری دام و خوراک مورد نیاز و …  

موارد ذکر شده تنها چند مورد از تمامی مواردی می باشد که باید توسط افراد در زمان نگهداری و پرورش دام صورت گیرد.

اگر این موارد و مسائلی از این قبیل در پرورش دام ها رعایت شود، در نهایت دامی سالم و پروار خواهید داشت که از تمامی جهات غنی و سالم است.

انواع دام در نژاد های مختلفی وجود دارند که هرکدام در موارد مختلف کاربرد دارند، یعنی همه ی دام ها خوراکی نبوده و برخی نیز جهت حمل بار مورد استفاده قرار می گیرند. اما گاو و گوسفند و نژاد های مختلف آن ها اغلب نقش خوراکی در زندگی انسان دارند.

*خرید و نگهداری دام
افرادی که قصد خرید گوسفند زنده  دارند باید موارد زیر را در زمان خرید در نظر گرفته و به آن ها توجه کنند:

. تهیه دام از مراکز معتبر

. اطمینان از سالم بودن دام به وسیله مراجعه به دامپزشک

. استفاده از دارو و واکسن در صورت لزوم

. اطلاع از چگونگی تغذیه دام تا قبل از خرید

. اطلاع دقیق از نژاد دام جهت رسیدگی مناسب و کاربرد آن و …

موارد دیگر بسیاری به غیر از نکات بالا در زمان خرید دام رعایت شود تا بعد از خرید افراد به مشکل برنخورده و دام ها را به بهترین شکل پرورش دهند.

اما سلامت دام در زمان خرید مهم ترین نکته بوده و تغذیه درست و سالم نیز مهم ترین مسئله جهت سلامت دام می باشد.

امروزه خرید و فروش تمامی وسیله ها و محصولات موجود در بازار علاوه بر روش مستقیم، به روش غیرمستقیم یعنی آنلاین نیز ممکن می‌باشد. دام زنده نیز از این دسته مستثنی نبوده و قابلیت معامله در فضای مجازی را دارد. از این رو افراد می تواند دام های زنده و سلامت را از سایت های معتبر با قیمتی مناسب خریداری کنند.
 

 
در گذشته روش پروار بندی را بیش تر برای پرورش دادن گوسفند به کار می‌بردند و خیلی برای بقیه ی دام ها رایج نبود اما امروزه پرورش دادن و عرضه کردن گوساله های پرواری نیز خیلی مرسوم شده است.

البته باید به این نکته هم توجه داشته باشید که خریداران حرفه ای دام زنده به روشی که دام با آن پرورش داده شده بسیار دقت می‌کنند و به طور کلی روش پرورش می‌تواند بر روی قیمت دام زنده تاثیر گذار باشد.

البته شایان ذکر است که پرواربندی یکی از روش‌هایی است که برای صادرات نیز بسیار کارآمد می‌باشد.
برچسب ها: رپرتاژ
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *