دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - 8 Mar 2021
 
۱
۷

زمان خریدن سخنگوی وزارت خارجه برای آمریکا!

شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۷
کد مطلب: 755364
زمان خریدن سخنگوی وزارت خارجه برای آمریکا!
به گزارش جهان نيوز به نقل از مشرق، سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه دولت آقای روحانی اخیراً در توییتی به زبان انگلیسی پیرامون ایما و اشاره‌های آمریکا در بحث برجام نوشت: یادآوری: به دلیل خروج آمریکا از برجام، ١+۵ وجود ندارد. اکنون تنها ایران و ١+۴است. به یاد بیاورید، ترامپ اتاق برجام را ترک و تلاش کرد آنرا منفجر کند. حرکات نمادین خوب است. اما برای احیای ١+۵، آمریکا باید عمل کند: تحریمها را بردارد.ما نیز پاسخ خواهیم داد.

این ترتیب کلیدی است: تعهد، اقدام، جلسه

*این اظهارات خطیب‌زاده اما در حالی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اخیر خود با مردم آذربایجان، درباره بحث برجام با تأکید بر "عمل از طرف مقابل" فرمودند: "ما حرف و وعده‌ی خوب خیلی شنیده‌ایم که در عمل، آن حرفها و وعده‌ها نقض شده و ضدّش عمل شده. حرف فایده ندارد، وعده فایده ندارد؛ این دفعه فقط عمل، عمل؛ عمل از طرف مقابل را ببینیم، ما هم عمل خواهیم کرد. با حرف و وعده و اینکه «ما این کار را خواهیم کرد، آن کار را خواهیم کرد» جمهوری اسلامی این دفعه قانع نخواهد بود، مثل گذشته نخواهد بود. "

و اکنون سؤال اینجاست که تعهدی که خطیب‌زاده آنرا برای گام اول آمریکا رواداری کرده است با وعده و وعیدهای سابق آمریکا چه تفاوتی خواهد داشت!؟

و فاصله این وعده تا اقدام، چند روز یا چند سال خواهد بود!؟

بماند که اساسا چنین فاصله‌ای هم از نظر نظام جمهوری اسلامی غیر قابل قبول است و ایران صرفا با اتخاذ راهبرد "اقدام_جلسه" از سوی آمریکا است که به میز مذاکره باز خواهد گشت.

انتظار این است که مقامات محترم وزارت خارجه در عمل به تدابیر مقام معظم رهبری پیشگام سایرین باشند و در قول و فعل آنها اثری از حاکی از دلبستگی افراطی به برجام و امیدواری همچنان به آمریکا دیده نشود.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


United Kingdom
سیاست بازی دقیقا همان چیزی نیست که گفته می‌شود..!!!!
United States
این وزارت خارجه ظریف هست. .
Iran, Islamic Republic of
برادران دلواپس و کاسبان تحریم نگران نباشید همه چی تحت کنترله
مذاکره بی مذاکره
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
.....
محمود
Iran, Islamic Republic of
سخنگو قرار است گزارش تصمیم های نظام را بدهد نه این که خودش تصمیم سازی کند.
حسن
Iran, Islamic Republic of
آیا زمان محاکمه کسانی که آنقدر جسور شده اند که علنا با نظرات و خواست رهبر، بخاطر منافع خودشان مخالفت میکنند نرسیده است؟!