کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

مجوز اورژانسی به ۲ واکسن کرونای خارجی در ایران

29 بهمن 1399 ساعت 22:01

واکسن کرونای استرازنکا-آکسفورد از طریق سازوکار کووکس یا به صورت مستقیم از سایت‌های تولید این واکسن در کشورهای کره‌جنوبی و روسیه خریداری می‌شود.


به گزارش جهان نیوز، مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: واکسن‌های کرونای استرازنکا-آکسفورد و بهارات بایوتک هند روز گذشته مجوز مصرف اضطراری را از کمیسیون ماده ۲۰ وزارت بهداشت دریافت کردند.

حیدر محمدی اظهار کرد: واکسن‌های کرونای استرازنکا-آکسفورد و بهارات بایوتک هند روز گذشته مجوز مصرف اضطراری را از کمیسیون ماده 20 وزارت بهداشت دریافت کردند. 

وی افزود: واکسن کرونای استرازنکا-آکسفورد از طریق سازوکار کووکس یا به صورت مستقیم از سایت‌های تولید این واکسن در کشورهای کره‌جنوبی و روسیه خریداری می‌شود.

به گفته محمدی آسترازنکا شرکت چندی ملیتی است و شرکت انگلیسی صرف نیست؛ بخشی از تحقیقات این واکسن توسط آکسفورد انجام شده، بخشی از تولید این واکسن توسط کشور سوئد انجام شده و بخش دیگر تحقیقات و تولید آن توسط سایر کشورها انجام می‌شود.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی ایران پیش از این نیز به واکسن کرونای روسی اسپوتنیک‌وی مجوز مصرف اورژانسی را داده بود که دو محموله از این واکسن نیز تاکنون وارد کشور شده است.


کد مطلب: 755191

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/news/755191/مجوز-اورژانسی-۲-واکسن-کرونای-خارجی-ایران

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com