پنجشنبه ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ - 15 Apr 2021
 
۲
۱۴
تازه‌ترین گلابی برجام

ماجرای رفتار غیرانسانی رنو فرانسه با کارگران ایرانی

دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۰
کد مطلب: 754814
تازه‌ترین دستاورد برجام رفتار غیر انسانی و فریبکارانه شرکت رنو فرانسه با 114 کارگر ایرانی خود است که شرایط زندگی را برای آنان به شدت سخت کرده است.
ماجرای رفتار غیرانسانی رنو فرانسه با کارگران ایرانی
به گزارش جهان نيوز، دولت فرانسه از کارمندان ایرانی شرکت رنو که در سال ۲۰۱۸ به درخواست این شرکت عازم فرانسه شده بودند تا مهارت‌های خود را برای حضور در پروژه‌های احتمالی شرکت رنو در ایران پس از رفع احتمالی تحریم‌های آمریکا حفظ کنند، خواسته است که این کشور را ترک کنند.

بر اساس گزارش تسنیم، روزنامه فرانسوی «لوپوئن» در گزارشی با عنوان «سرنوشت غم‌انگیز کارکنان ایرانی شرکت رنو» از بی‌مهری دولت فرانسه در حق بیش از 100 شهروند ایرانی که در پروژه‌های مشترک شرکت رنو در ایران مشغول کار بوده‌اند و این شرکت پس از خروجش از ایران در سال 2018 به دلیل تحریم‌های آمریکا به آنها پیشنهاد کرده است که جهت حفظ مهارت‌هایشان به فرانسه بیایند، پرده برداشته است.

یکی از کارکنان ایرانی شرکت رنو به خبرنگار روزنامه لوپوئن گفته است که دولت فرانسه از وی و 113 نفر دیگر از کارکنان ایرانی شرکت رنو که در سال 2018 به پیشنهاد خود این شرکت به فرانسه آمده‌اند، خواسته است که خاک این کشور را ترک کنند.

 بر اساس این گزارش، اگرچه در قرارداد کارکنان ایرانی شرکت رنو قید شده است که همکاری آنها با شرکت یک قرارداد بوده و شرکت هیچ مسئولیتی در قبال اقامت خانواده‌هایشان ندارد، اما پیشنهاد شرکت رنو به این گروه از کارکنان ایرانی باعث شده است که آنها از کار خود در ایران استعفا کنند و با این تصور که با بازگشت شرکت رنو به ایران آنها نیز به کار خود در ایران (شرکت رنو- پارس) بازخواهند گشت، عازم فرانسه شوند. دولت فرانسه در حالی از کارکنان ایرانی شرکت رنو خواسته است خاک فرانسه را ترک کنند که برخی از این کارکنان به دلایل مختلف- از جمله مسئله تحصیل فرزندانشان که در صورت خروج آنها از فرانسه نیمه‌کاره خواهد ماند- خواستار تمدید اقامت خود در فرانسه هستند.

روزنامه لوپوئن در پایان این گزارش خاطرنشان کرده که اگرچه کارکنان ایرانی شرکت رنو برای حل کردن مشکلات خود و تمدید اقامتشان در فرانسه وکیل استخدام کرده‌اند و مهلت کمی نیز گرفته‌اند، اما به‌نظر می‌رسد که آنها دیر یا زود باید خاک فرانسه را ترک کنند.

وکلا معتقدند در این پرونده «رنو به مسئولیت‌های خود عمل نکرده است. وقتی کسانی را برای کار کردن در فرانسه ازکشورشان خارج می‌کنید، باید مسئولیت بپذیرید.»

خبرگزاری فرانسه نوشت قراردادهای نوع «کارمند مامور» که روز به روز در اروپا بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، شامل شرایطی برای خانواده کارمند نیست و درباره شرایط خانوادگی باید به طور جداگانه با شرکت طرف توافق مذاکره شود.
برچسب ها: برجام رنو فرانسه
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
طناب پوسیده برجام !
Canada
کارگران ایرانی از سال ۲۰۱۸ تا امسال به مدت سه سال در فرانسه چه میکردند؟ چرا رنو زودتر آنها را اخراج نکرد؟ مگه برجام در طول این مدت سه ساله رو هوا نبود؟
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
مگه شرایط زندگی برای بقیه کارگران ایرانی راحته؟
علی
Iran, Islamic Republic of
مگه غربی هم از پشت خنجر می زنند.؟!!!!!
علی
Iran, Islamic Republic of
حالا اگر همین اتفاق در چین و روسیه می افتاد وای چی میشد و چکار می کردند؟!
سروش
Iran, Islamic Republic of
یک عده در سینما یک عده در عالم سیاست، یک عده در کتاب ها سعی دارند غرب وحشی را مهربان تر از مادر نشان دهند.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
وقتی بهت جایزه اسکار بدن، به شام دعوتت کنند، در داخل هم حلوا حلوات می کنند.
Iran, Islamic Republic of
خودروهای فرانسوی ایران را ترک کرده و جای خود را به خودروهای قدرتمند آمریکایی خواهند داد!!!!!
Iran, Islamic Republic of
خیلی نیاز به دلسوزی نیست چون معمولا عزیز دردونه ها رو به اینجور جاه به اسم کارگرا میفرستند .!!!!!
Iran, Islamic Republic of
مگرخودروی رنو چه دارد که 4 پس ازسال آموزش تمام نشده است؟
Iran, Islamic Republic of
خود کرده را پشیمانی نیست. وقتی مشغول حمل و مقل خانواده به خارج بودید باید فکرش را می کردید
Iran, Islamic Republic of
چرا سیاه نمایی می کنید
فرانسه وضع بسیار عالی دارد بروید فر انسه خوش می گذرد.
دا
Iran, Islamic Republic of
حکایت سربازان آمریکایی در افغانستان و عراق. اگر خوب نوکریشون را میکردی و جاسوسی، بعدش همراه خودشون می‌بردند به مهد تمدن