پنجشنبه ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ - 15 Apr 2021
 
۱
۶

اتهام زنی جدید پنتاگون علیه ایران

جمعه ۲۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۰
کد مطلب: 754544
سخنگوی وزارت دفاع آمریکا با طرح این ادعا که ایران عامل اصلی بی‌ثباتی در منطقه خاورمیانه است، گفت که واشنگتن فعالیت‌های این کشور را زیر نظر دارد.
اتهام زنی جدید پنتاگون علیه ایران
به گزارش جهان نيوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در مدعاهایی نه چندان تازه ایران را عامل بی ثباتی در منطقه خاورمیانه معرفی کرد.

جان کربی در مصاحبه با شبکه اسکای نیوز عربی اعلام کرد ایران عامل بی ثباتی در منطقه است و به حمایت از تروریسم ادامه می‌دهد.

سخنگوی پنتاگون بر تمایل آمریکا بر اجرای تعهدات امنیتی خود در منطقه و با لحاظ کردن منافع خود و شرکای خود تأکید کرد و مدعی شد: ایرانیان به تهدید کشورهای همسایه خود را ادامه می‌دهند و ما تمرکز خود را بر روی این موضوع قرار داده ایم و مشتاق هستیم که به عنوان وزارت دفاع آمریکا، تعهدات امنیتی خود را در منطقه مطابق با منافع امنیت ملی، منافع مردم خود و منافع متحدان و شرکای ما در منطقه اجرا کنیم. ایران محور تمرکز ما در این چارچوب به شمار می‌آید.

این مقام وزارت دفاع آمریکا در خصوص گزینه‌های موجود برای جلوگیری از فعالیت‌های ایران در منطقه گفت: غیرمسئولانه خواهد بود که پنتاگون به بازدارندگی از فعالیت‌های تهران توجه نداشته باشد، به ویژه اگر آن‌ها منافع ما و شرکای ما را هدف قرار دهند.

کربی روابط نظامی آمریکا با امارات را از نظر تاریخی قوی ارزیابی کرد و صرف نظر از نظامی گری امارت در یمن مدعی شد امارات کشوری است که به مبارزه با تروریسم در کل منطقه کمک می‌کند. سخنگوی پنتاگون در بخشی از این مصاحبه گریزی به تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای توقف پشتیبانی ارتش آمریکا از عملیات تهاجمی در یمن داشت و گفت: عامل اصلی این تصمیم، فاجعه انسانی است که بسیاری از غیرنظامیان را تحت تأثیر قرار داده است.

سخنگوی پنتاگون افزود واشنگتن به اقدامات ضد تروریستی خود در یمن به حمایت از سعودی‌ها در دفاع از مردم، سرزمین و منافع آن‌ها در برابر هرگونه تهدید از داخل یمن ادامه خواهیم داد. وی در خصوص نیروهای نظامی آمریکا در سوریه گفت: تعداد نیروی نظامی ما در سوریه محدود و تنها بر مبارزه با داعش متمرکز خواهد بود.

کربی در خصوص خرید سامانه موشکی اس-۴۰۰ توسط ترکیه گفت: این اقدام آنکارا با در اختیار داشتن جنگنده‌های اف-۳۵ ونیز با تعهدات ترکیه در ناتو مطابقت ندارد، بنابراین ما در این باره شفاف هستیم که ادامه در اختیار داشتن این سامانه از سوی ترکیه نگران کننده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
اعتماد به آمریکا نتیجه‌ای جز نابودی ندارد
Iran, Islamic Republic of
حرف از مذاکره با آمریکا خیانت به انقلاب است
Iran, Islamic Republic of
مبادا مبادا مذاکره کنید... چون دیگر موضوع مذاکره مسخره و بی مورد و بی فایده شده است....
گاوهای شیرده منطقه را با این چرندیات فریب میدهند تا خوب انهارا بدوشند.
Iran, Islamic Republic of
کارشناسان نظامی ترکیه تروریستها را آموزش می دهد
Iran, Islamic Republic of
ائتلاف متجاوز سعودی با کمک، حمایت و پشتیبانی آمریکا و اروپا درسایه سکوت سازمان های بین المللی ازسال 2015 تاکنون بیش از 260 هزارنفرغیرنظامی را دریمن کشته است.
ائتلاف متجاوزسعودی هزاران بار به یمن حمله کرده است.