پنجشنبه ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ - 15 Apr 2021
 
۱
۳

جزئیات جدید از فاجعه قرارداد با ویلموتس

يکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۰
کد مطلب: 753357
رئیس کمیته فوتبال مجلس گفت: از بررسی پرونده سرمربی سابق تیم ملی فوتبال در دادسرای فرهنگ و رسانه خبر داد.
جزئیات جدید از فاجعه قرارداد با ویلموتس
به گزارش جهان نيوز، رحیم زارع رئیس کمیته فوتبال مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس درباره آخرین وضعیت پرونده ویلموتس اظهار داشت: هم مجلس، هم قوه قضاییه به ویژه سازمان بازرسی به این موضوع به خوبی ورود کرده‌اند.

وی افزود: گزارش نهایی درباره پرونده ویلموتس در حال حاضر تهیه شده است و در گزارش درباره افرادی که این قرارداد را منعقد کرده بودند نیز مواردی مطرح شده است.

رئیس کمیته فوتبال مجلس گفت: در حال حاضر پرونده ویلموتس و گزارش مربوط به آن در دادسرای فرهنگ و رسانه مفتوح و در حال بررسی است و نظر قاضی نظر نهایی است که باید ملاک قرار گیرد.

زارع همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: نهایتاً نظر قاضی برای کسانی که این قرارداد را بسته‌اند فصل‌الخطاب خواهد بود و رأی قاضی مهم است که قابلیت اجرایی هم دارد.

وی افزود: به هر حال در مجموع قرارداد کل برای ویلموتس که با ساحل عاج به صورت سالانه 400 هزار یورو  با با بلژیک 600 هزار یورو قرارداد می‌بندد در کشور ما قرارداده سالانه 2.3 میلیون یورو قرارداد می‌بندد اصلاً منطقی نیست.

رئیس کمیته فوتبال مجلس خاطرنشان کرد: ویلموتس در ازای هر روزی که در کشور ما حضور داشته مبلغ یک میلیارد تومان دریافت کرده است. حال حساب کنید فقط به ازای حضورش در ایران چه مبالغی دریافت کرده است. مردم از اینها ناراحت و گلایه‌مند هستند.

زارع بیان کرد: شاید اصلاً در قرارداد شکل قانونی آن رعایت شده باشد یا اصلاً اینها جزو پاک‌ترین آدم‌هایی باشند که قرارداد بستند شاید هم هیچ دخل و تصرف و دلالی در قرارداد نباشد اما ای کاش درباره پیشنیه این شخص (ویلموتس) مطالعه می‌شد آن هم با شرط‌هایی که پایبند به ماندنش و ادای وظیفه‌اش باشدنه اینکه این اتفاقات بیفتد مردم از این همه موارد ناراحتند.

وی تصریح کرد: هم سازمان بازرسی کل کشور در این راستا تلاش کرد و هم نمایندگان مجلس پیگیری‌های لازم را انجام دادند اما در هر صورت نظر و ملاک اصلی رأی قاضی است.

نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سؤال که شما از رأی قاضی اطلاعی دارید و یا پیش‌بینی می‌کنید رأی چه باشد، گفت: هنوز رأی صادر نشده لذا نمی‌توانم در این خصوص اظهارنظر کنم.

زارع همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا در گزارش مذکور تخلفی محرز شده است یا خیر، بیان کرد: البته که این موارد همگی منوط به نظر قاضی است و ما نمی‌توانیم در این خصوص محرز بودن تخلفی را اعلام کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: موضوع منبع مالی ویلموتس با قراردادی که بستند کاملاً متفاوت است و این دو، دو مجوضوع مجزا هستند، مبلغ 2 میلیون یورو از از شستا به این موضوع اختصاص یافته و در حال حاضر هم همین پرونده با فشار مردم و شفاف‌سازی صورت گرفته، شستا ساختمان فدراسیون را توقیف کرد و حکم اجرای آن هم صادر شده است که این پرونده جدایی است.

رئیس کمیته فوتبال مجلس در خاتمه سخنانش گفت: واقعاً در پرونده ویلموتس صورت گرفته دقت نشد چراکه او مربی نبود و اصلاً در سطحی نبود که با این قرارداد با او کار کنیم و بعد هم دست او باز باشد هر زمانی که دلش خواست برود و بعد هم شکایت کند و طلبکار هم باشد! به نظر من یک بی‌دقتی و سهل‌انگاری در این قرارداد صورت گرفت.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
مسبب قرارداد با اینها دولت و وزارت ورزش است و خوش خدمتی تاج رئیس فدراسیون برای دولت نه ملت.
حالا پولها با دلار و از جیب من و شما باید پرداخت کنند!
محمد
Iran, Islamic Republic of
دزدی در این مملکت محمل های متفاوتی دارد ،نفت ،گاز ، پتروشیمی،بانک های خصوصی،مدارس غیر انتفاعی،رانت و ویژه خواری ،قاچاق کالا و ارز ،دلالی، پول شویی و........................یکی از خلاف های سنگین این روزها قرارداداهی فوتبال و برجام و غیره است ...
علی
Iran, Islamic Republic of
اصلا قرارداد ترکمنچای ویلموتس نه احتیاج به شفاف یازی دارد نه معذرت خواهی.