پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ - 25 Feb 2021
 
۰
۱۰

جزئیات مصوبات یارانه‌ای کمیسیون تلفیق به روایت مالک شریعتی

يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۹
کد مطلب: 752590
عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: طبق مصوبه این کمیسیون به ۱۰ میلیون نفر فقیر مطلق و ۲۵ میلیون نفر تحت پوشش امداد و بهزیستی، ۱۸۳هزار تومان، به ۲۳ میلیون نفر دیگر ۱۳۶ هزارتومان و ما بقی تا سقف ۷۸ میلیون نفر ۹۱ هزار تومان تعلق می‌گیرد.
جزئیات مصوبات یارانه‌ای به روایت مالک شریعتی
به گزارش جهان نيوز، مالک شریعتی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با  فارس، با تاکید بر اینکه هدفمندی یارانه ها امروز در کمیسیون تلفیق نهایی شد، اظهار داشت: دیروز یارانه نقدی و غیرنقدی خانوارها ومعیشتی آبان ۹۸ در ۳ طبقه جمعیتی یکپارچه شد.

وی ادامه داد: طبق این مصوبه به ۱۰ میلیون نفر فقیر مطلق و ۲۵ میلیون نفر تحت پوشش امداد و بهزیستی، ۱۸۳هزار تومان، به ۲۳ میلیون نفر دیگر ۱۳۶ هزارتومان و ما بقی تا سقف ۷۸ میلیون نفر ۹۱ هزار تومان تعلق می‌گیرد. 

شریعتی اظهار داشت: همانطور که در عنوان این یارانه ها آمده است بخشی از یارانه‌ها غیرنقدی خواهد بود که در قالب کارت تخفیف خرید کالاهای اساسی مصوب شده است. امروز سایر مبالغ هدفمندی توسط آقای حاجی بابایی رییس کمیته تبصره۱۴ در جدولی یکپارچه طرح و مصوب شد.

وی با اشاره به نکات مثبت این طرح افزود: افزایش مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، از ۹ هزار میلیارد تومان به ۱۹ هزار میلیارد تومان، حمایت از تولید و اشتغال که از ۷ هزار میلیارد تومان به ۳۲ هزار میلیارد تومان افزایش یافت که در عمل به بخش مغفول هدفمندی بعد از ده سال بیش از ۴ برابر شد.

این عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: افزایش حقوق سربازان (۶۰% مجردان و ۸۰% متاهلان) و حمایت از صنعت نشر (۱۰۰ میلیاردتومان) در این موصبه دیده شده است. 

شریعتی در مورد نکات منفی این مصوبه بیان داشت: با وجود افزایش ۷۵ درصدی نرخ خرید تضمینی گندم، یارانه نان و خرید تضمینی گندم افزایش نیافت لذا باید از ۲۲ هزار میلیارد تومان به ۳۸ هزار میلیارد تومان می رسید که متاسفانه علی‌رغم تذکر چند نماینده از جمله بنده توجهی نشد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


.
Iran, Islamic Republic of
اي كاش نمايندگان محترم مجلس كمي تامل نمايند!! اي كاش يارانه را دوبرابر نكنند و همان مقدار قبلي باشه! اي كاش بجاي حذف ارز ترجيحي ، نظارت و كنترل بر آن را مضاعف ميكردند و تدبيري مي شد تا از آن سوء استفاده نشود..l
Iran, Islamic Republic of
پرداخت یارانه مستقیم به جز برای قشر ضعیف که عموما تحت پوشش کمیته امداد وبهزیستی هستند بقیه اش رواج فرهنگ تنبلی وگداپروری در کشور است .
مازندرانی
Iran, Islamic Republic of
بیشتر از این به مردم سیلی نزنید!!!
خراسانی
Iran, Islamic Republic of
کشور با "ای کاش" اداره نمی شود وقتی ارز دو نرخی فساد زاست باید کور شود.
مازندرانی
Iran, Islamic Republic of
لج ولجبازی مجلس ودولت ودودش توچشم مردم
United States
افزایش یارانه =تورم بیستر
Iran, Islamic Republic of
بعبارتی مردم حاضرند ماهیانه علاوه براینکه یارانه های خود را به حساب دولت برگردانند ماهانه نیز از جیب خود به دولت یارنه بپردازنند ولی تورم به قبل از شروع پرداخت یارانه ها برگردد.
Iran, Islamic Republic of
25 میلیون نفر کمیته امداد؟؟؟ چه کرد دولت روحانی!!!
Iran, Islamic Republic of
بالاخره یارانه افرادی که خودرو ندارن و ازبنزین یارانه ای استفاده نمی کنند چی شد؟
مازندرانی
Iran, Islamic Republic of
در بودجه 1400 فروش روزانه نفت دومیلیون پانصد هزار بشکه ولی مجلس کرد یک میلیون وپانصد هزار.نرخ ارز رو دولت 11700 ولی مجلس 17500 مصوب کرد با این تصمیم یارانه ای قطعا تورم 500 درصدی را شاهد خواهیم بود چون منابع آن تامین نشده.