دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - 1 Mar 2021
 
۰
۱۸

روحانی هنر خاصی در پرت کردن حواس مردم دارد

شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۴۹
کد مطلب: 752366
سلیمی گفت: رئیس‌جمهور هنر خاصی در پرت کردن حواس مردم ایران دارد و بهتر است او پاسخ دهد که اگر بیشتر از دیگران درس خوانده بگوید در طول چند سال اخیر قیمت مسکن چند برابر شده است؟
روحانی هنر خاصی در پرت کردن حواس دارد
به گزارش جهان نيوز، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، درباره اظهارات اخیر حسن روحانی رئیس دولت‌های یازدهم و دوازدهم علیه مجلس با موضوع بودجه 1400 اظهار داشت: عدم صداقت دولت در لایحه بودجه در بخش دیگری هم با موضوع سند 2030 وجود دارد؛ چرا که از یک طرف می‌گویند چنین چیزی نیست اما در گزارش عملکرد اعداد، ارقام و اعتبار برای اجرای سند 2030 نوشته می‌شود و وقتی مجلس نسبت به این موضوع واکنش نشان داد دولت با فرار رو به جلو اعلام کرد که اشتباه شده است و این عدد قرار نبوده در آن ردیف نوشته شود.

وی ادامه داد: مجلس یازدهم بارها جلوی اشتباهات دولت فعلی را گرفته است اما نمی‌دانیم چرا دولت مرتب از دست مجلس ناراحت می‌شود البته بخشی از این عصبانیت به دلیل ورود قاطعانه مجلس و قوه قضائیه به موضوع بورس است.

سلیمی گفت: رئیس‌جمهور هنر خاصی در پرت کردن حواس مردم ایران دارد و بهتر است او پاسخ دهد که اگر بیشتر از دیگران درس خوانده بگوید در طول چند سال اخیر قیمت مسکن چند برابر شده است؟ قیمت ارز چند برابر شده؟ و اعلام کند که کدام دولت رکورددار افزایش قیمت آن است؟ اگر دولت نمی‌تواند این موضوعات را حساب و کتاب کند مجلس آماده این کار است.

وی گفت: قوه مجریه باید پاسخ دهد چرا قیمت مواد غذایی افزایش بسیار شدید داشته و با آنکه مقادیر زیادی ارز 4200 تومانی برای حمایت از واردات و تولید گوشت و مرغ در نظر گرفته شده است چرا وضعیت بازار این گونه است.

وی خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور به جای حمله به مجلس پاسخ دهد که چرا تخم‌مرغ دانه‌ای 1700 تومان شده است و توضیح دهد چه اتفاقی رخ داده که این رقم افزایش شدیدی پیدا کرده چرا که دولت او ادعای دانستن ریاضیات و حسابداری را دارد.

سلیمی گفت: تورم در دولت آقای روحانی رکورد زده است و بهتر است به جای حمله به کمیسیون تلفیق مجلس توضیح دهد که چه بلایی سر ضریب جینی آمده و  چرا فاصله فقیر و غنی در تاریخ ایران به رقم بی‌سابقه فعلی رسیده است ولی اگر از حسابداری چیزی نمی‌داند مجلس آماده این کار را برای دولت انجام دهد.

عضو هیأت رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: آقای حسن روحانی بهتر است توضیح دهد که حساب و کتاب و جمع و تفریق تولید برق در کشور چرا به وضعیتی رسیده که شاهد قطعی و خاموشی‌های مکرر هستیم و بهتر است رئیس‌جمهور بگوید که آیا از این موضوعات اطلاع دارد؟

وی افزود: رئیس‌جمهور بهتر است ضمن پذیرش اشتباهات فاحش در لایحه بودجه 1400 بپذیرد که مجلس، خانه ملت است و توهین به مجلس توهین به همه ملت محسوب می‌شود؛ این در حالی است که برخلاف نظر رئیس‌جمهور،‌ مجلس در حال حساب  و کتاب و شفافیت حداکثری در بودجه 1400 است و قوه مجریه هم نبایستی بیشتر از این فریاد سیاسی بزند.

عضو هیأت رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: متأسفانه دولت عده‌ای خاص را بر سر کار آورده و بایستی توضیح دهد که چقدر مردم و مدیران شایسته را در دولت یازدهم و دوازدهم حذف کرده است تا بتواند دوستان و هم حزبی‌ها و سمپات‌های آنها به پست‌های خاص برسند. این در حالی است که در هفته اول بهمن احکام خاصی از سوی روحانی برای اصلاح‌طلبان صادر شده و حسن روحانی سعی می‌کند با گرد و خاکی که ایجاد می‌کند مانع از انتشار این احکام شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


خراسانی
Iran, Islamic Republic of
مردم دلیل ناراحتی دولت از مجلس بخوبی درک میکنند
Iran, Islamic Republic of
ما از مجلس محترم انتظار بیشتری در برخورد با اهانت های رئیس جمهور محترم داریم. رئیس جمهور عملا ثابت کرده در اداره کشور ناتوان است!
Iran, Islamic Republic of
چرا دولت برای بودجه چند ماه عمر خود در سال 1400 اینقدر سروصدا می کند؟
Iran, Islamic Republic of
آفرین ، واقعا چرا؟؟؟؟
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
اهانت های رئیس جمهور !!!!!؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
روحانی میراث‌دار هاشمی است .
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
به نظرم مجلس بجای انتقاد باید استیضاح می کرد
Iran, Islamic Republic of
آقای رئیس جمهور نمره انشایش 20 است.
Iran, Islamic Republic of
ولی ریاضی ضفر است
اصغر
Iran, Islamic Republic of
ریاضیش چه؟! شما چند می دهید؟!
Iran, Islamic Republic of
نمره اش منفی است.
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
شما مجلسیها چرا با این دولت مماشات میکنین؟
Iran, Islamic Republic of
بی مدیریتی دولت روحانی عامل اصلی مشکلات مردم و کشور بوده است.
Iran, Islamic Republic of
اگه روحانی جواب سئوال حمید رسائیرو داد .
Iran, Islamic Republic of
تخم مرغ کجا 1700 تومنه؟بگین ما هم بریم ازونجا بخریم.......