دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - 1 Mar 2021
 
۰
۱۰

ظریف: «ترامپ» رفت، ایران و همسایگان ماندند

جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۴۱
کد مطلب: 752342
وزیر امور خارجه با بیان اینکه باید به برخی از کشورهای خلیج فارس ثابت شده باشد که چگونه خود را چهار سال معطل ترامپ کردند،گفت: اکنون «ترامپ» رفت و ما و آن‌ها ماندیم.
ظریف: «ترامپ» رفت، ایران و همسایگان ماندند
به گزارش جهان نيوز به نقل از مهر، محمدجواد ظریف در گفتگویی با بیان اینکه ما همیشه دستمان را برای دوستی به سمت کشورهای خلیج فارس دراز کرده‌ایم، گفت: زیرا این منطقه متعلق به همه ما و امنیت آن به نفع همه ماست.

وی با اشاره به اینکه از ناامنی منطقه فقط یک گروه منفعت می‌برند، افزود: بنابراین ما این آمادگی را داریم که با کشورهای منطقه گفتگو کنیم.

وزیر امور خارجه تاکید کرد: به همین علت ما پیشنهاد قطر و پیش از آن پیشنهاد کویت را پذیرفتیم و در دوران برجام هم یک بار به پیشنهاد قطر برای مذاکره پاسخ مثبت دادیم.

ظریف با اشاره به اینکه قبل از همه آن‌ها خودمان پیشنهاد گفتگو را دادیم و سال گذشته هم رئیس جمهور طرح امید را مطرح کرد، افزود: از این رو آمادگی ما برای گفتگو موضوع جدیدی نیست و همانگونه که در پاسخ به وزیر امور خارجه قطر مطرح کردم این موضوع فقط اعلام سیاست دراز مدت جمهوری اسلامی ایران است.

وی خاطرنشان کرد: اولین بار ما این سیاست را در سال ۱۳۶۴ در نامه علی اکبر ولایتی به دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کردیم که در بند ۸ قطعنامه ۵۹۸ هم آمده است.

رئیس دستگاه دیپلماسی تصریح کرد: باید به برخی از کشورهای خلیج فارس ثابت شده باشد که چگونه خود را چهار سال معطل ترامپ کردند.

ظریف با تاکید بر اینکه وقتی مرحوم «شیخ صباح» امیر سابق کویت پیشنهاد گفتگوی کشورهای حوزه خلیج فارس با ایران را مطرح کرد و رئیس جمهور پاسخ مثبت داد آن‌ها گفتند حالا ترامپ بر سرکار آمده است و ما صبر می‌کنیم، افزود: این کشورها چهار سال وقت را از دست دادند اکنون ترامپ رفت و ما و آن‌ها ماندیم.

وی گفت: پس باید کشورهای خلیج فارس بدانند که در این منطقه ما و آن‌ها می‌مانیم و ترامپ نمی‌ماند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


United Kingdom
.......
اصغر
Iran, Islamic Republic of
آقای ظریف آیابارفتن ترامپ وحشی گری دولتمردان آمریکا هم رفت؟آیا این گاوچران ها دست ازتجاوز وغارت مردم دنیا دست برداشتندو.....
Iran, Islamic Republic of
سعودی‌ها جنایتکار علنی گفتند جنگ را به داخل ایران می‌بریم
Iran, Islamic Republic of
.....
Canada
....
Iran, Islamic Republic of
مشکلات ما نه تنها با آمریکا، بلکه با اروپایی ها و برخی کشورهای خلیج فارس از طریق گفت گو، مذاکره، ملاقات، دیدار و همکاری حل نخواهد شد و نمی شود
Iran, Islamic Republic of
برخی از کشورهای خلیج فارس از سال 1980 تاکنون از گروهک تروریستی ضد انقلاب و گروهک تروریستی منافقین کمک مالی می کنند.
Iran, Islamic Republic of
وای به روزی که خامنه ای حکم جهادم دهد .ارتش دنیا نتواند که جوابم دهد.عربستان وارباب اوامریکا وملیجک انها اسراییل سیلی محکمی نیاز دارندتابفهمند که با دم شیر نباید بازی کرد.
Iran, Islamic Republic of
آقای ظریف وزیر خارجه کشورمان در پاسخ به سؤال نمایندگان مجلس گفته در دیدارهای خارجی خود جاسوس رژیم صهیونیستی را نشناخته است. بنویسید در عوض این جاسوس‌ها طعم آدامس ایشان و آقای رئیس‌جمهور را هم متوجه هستند.!!!!!
Iran, Islamic Republic of
آقای ظریف شما هم رفتنت نزدیکه اما ایران سربلند به هیچ کشوری باج نخواهدداد و جاویدان خواهد ماند....