کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

احتمال وقوع بهمن در دامنه های البرز

2 بهمن 1399 ساعت 15:27

طی دو روز آینده کولاک برف در جاده‌های کوهستانی، لغزندگی و یخ‌زدگی معابر و جاده‌ها در شمال غرب، شمال و شمال شرق کشور پیش‌بینی می‌شود و طی این مدت احتمال وقوع بهمن در دامنه‌های البرز دور از انتظار نیست.


به گزارش جهان نیوز، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اعلام کرد که طی دو روز آینده کولاک برف در جاده‌های کوهستانی، لغزندگی و یخ زدگی معابر و جاده‌ها در شمال غرب، شمال و شمال شرق کشور پیش بینی می‌شود و طی این مدت احتمال وقوع بهمن در دامنه‌های البرز دور از انتظار نیست.
 

صادق ضیاییان در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: امروز، پنجشنبه، دوم بهمن ماه ادامه فعالیت سامانه بارشی در سواحل خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی به صورت بارش باران و برف و وزش باد شدید خواهد بود.

وی افزود: در شمال استان های قزوین، تهران، البرز، سمنان و اردبیل نیز بارش پراکنده  و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز جمعه، سوم بهمن ماه نیز در صبح بارش پراکنده برف در برخی نقاط شمال شرق رخ می دهد و سامانه بارشی به تدریج از شمال شرق کشور خارج خواهد شد گفت: همچنین طی دو روز آینده کولاک برف در جاده های کوهستانی، لغزندگی و یخ زدگی معابر و جاده ها در شمال غرب، شمال و شمال شرق کشور پیش بینی می شود. طی این مدت احتمال وقوط بهمن در دامنه های البرز دور از انتظار نیست.

ضیاییان ادامه داد: هفته آینده آسمان بیشتر مناطق کشور صاف است و از پنج شنبه تا شنبه ماندگاری هوای سرد در غالب مناطق کشور حاکم است و بتدریج از یکشنبه تا آخر هفته شاهد افزایش نسبی دما در اکثر مناطق کشور خواهیم بود، این افزایش دما در سواحل دریای خزر، شمال شرق، شرق و بخشهایی از جنوب شرق کشور حدود ۱۲ تا ۱۸ درجه و در شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز، غرب و مرکز کشور بین ۸ تا ۱۲ درجه خواهد بود.

وی با بیان اینکه امروز وزش باد شدید در نیمه غربی کشور رخ خواهد داد گفت: همچنین در سمنان، شمال شرق، اصفهان، قم، نیمه جنوبی خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان وزش باد شدید تا خیلی شدید پیش بینی می شود که در پاره ای مناطق با گردوخاک یا طوفان گردوخاک همراه خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: جمعه این شرایط برای خراسان جنوبی، شرق کرمان، سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان و شنبه برای شرق کرمان، بخشهایی از سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان رخ خواهد داد.

به گفته ضیاییان، پنج شنبه تا شنبه دریای عمان، خلیج فارس، تنگه هرمز و پنج شنبه و جمعه دریای خزر مواج خواهد بود.

وی همچنین دمای هوای پایتخت را برای چند روز پیش رو پیش بینی کرد و گفت: دمای تهران در روز جاری(پنج شنبه، دوم بهمن ماه) در بیشترین حالت 4 و در کمترین حالت منفی 4 درجه سانتیگراد است. فردا جمعه نیز دمای هوای تهران بین 3 و منفی 4 درجه متغیر است و برای شنبه دمای هوا بین 4 تا منفی 2 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود. آسمان تهران در این سه روز صاف است.


کد مطلب: 752275

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/news/752275/احتمال-وقوع-بهمن-دامنه-های-البرز

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com