چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - 24 Feb 2021
 
۰

شکایت ایتالیا از شرکت آمریکایی فایزر

پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۰۰
کد مطلب: 752205
بر اساس جدیدترین اخبار رسانه‌های اروپا ایتالیا اعلام کرده که شکایت از شرکت فایزر به دلیل بد قولی در تحویل واکسن را در دستور کار قرار می‌دهد و انگلیس هم با اعلام ۱۸۲۰ مورد مرگ در اثر ابتلا به کرونا در عرض ۲۴ ساعت رکورد جدیدی را ثبت کرد.
شکایت ایتالیا از شرکت آمریکایی فایزر
به گزارش جهان نيوز، به نقل از روزنامه "دی ولت" آلمان، انستیتو رابرت کخ آلمان از شهروندان خواست سفرها در اتحادیه اروپا را تا جایی که امکان دارد محدود کنند.

رئیس این نهاد بهداشتی مهم در آلمان در این باره گفت: درخواست من این است که همه انسان ها تنها در صورتی به سفر بروند که ضرورت دارد.

وی هر مورد ابتلا را هم زیاد دانست و از احتمال بسته شدن مرزها برای مهار این بیماری خبر داد.

برلین و فرانسه از احتمال بستن مجدد مرزها خبر داده اند
به گزارش تسنیم، ویروس جهش یافته انگلیسی هم همچنان در آلمان در حال گسترش است و وزیر بهداشت ایالت نوردراین- وست فالن آلمان از کشف 3 مورد آلودگی به این ویروس در بین ساکنان این ایالت خبر داده است.

دولت فرانسه هم کنترل های مرزی برای مهار کرونا را درخواست کرده است. این درخواست از طرف سخنگوی دولت فرانسه مطرح شده است.

سران کشورهای اروپایی عصر پنج شنبه در یک کنفرانس ویدئویی به مسئله بحران کرونا و بخصوص شیوع ویروس انگلیسی خواهند پرداخت.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان هم بستن مرزها برای مهار کرونا را رد نکرده است. وی اعلام کرده که در صورت عدم همکاری کشورها در اعمال محدودیت ها برای مهار کرونا برلین برای بستن مجدد مرزها آمادگی دارد.

اورزو لا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپایی در سخنانی در پارلمان اروپا بستن مرزها را به صورت کلی راهکار مناسبی برای مهار کرونا ندانسته است.

وی گفته است: این اقدام به بازار داخلی اروپا آسیب می رساند و به اندازه اقدامات هدفمند دیگر کارساز نیست.

فون در لاین تاکید کرد که باید یک استراتژی مشترک برای تست گیری و ردیابی زنجیره سرایت ها پیدا کنیم و چنین رویکرد مشترکی برای سفرها و مرزها هم ضرورت دارد

کاهش شدید سرمایه گذاری شرکت های اروپایی پیامد بحران کرونا
بانک سرمایه گذاری اروپا هم درباره کاهش شدید سرمایه گذاری ها در اروپا پیامد بحران کرونا هشدار داده است. ورنر هویر، رئیس این بانک اروپایی اعلام کرده است که حدود 45 درصد شرکت های اروپایی به دلیل بحران کرونا سرمایه گذاری های خود را کاهش داده اند. تنها 6 درصد انتظار سرمایه گذاری بیشتر را دارند.

تهدید ایتالیا علیه شرکت فایزر
ایتالیا هم شرکت فایزر را تهدید کرده که به دلیل تاخیر در تحویل واکسن اقدامات قانونی را علیه این شرکت در پیش خواهد گرفت. "دومنیکو آرکوری"، کمیسر شرایط اضطراری ناشی از همه گیری کرونا در ایتالیا در این باره گفته است که حمایت از سلامت شهروندان قابل مذاکره نیست.

وی تاکید کرده که روند واکسیناسیون در ایتالیا نمی تواند کند شود بخصوص برای افرادی که بعد از دریافت اولین دوز واکسن حالا به دوز دوم نیاز دارند. به گفته وی حدود 29 درصد از واکسن های وعده داده شده از طرف شرکت فایزر به ایتالیا در این هفته تحویل داده نشده است. بر اساس آمارهای رسمی تا به حال در ایتالیا حدود 1.2 میلیون نفر واکسینه شده اند.

شرکت فایزر جمعه گذشته اعلام کرد که برای 3 تا 4 هفته ارسال واکسن به اروپا را بنا به دلایلی از جمله ازون تغییرات و بازسازی ها کاهش می دهد.

"مارکوس زودر"، نخست وزیر ایالت بایرن و رئیس حزب سوسیال مسیحی آلمان هم برای تولید بیشتر واکسن کرونا در آلمان و امنیت بیشتر در تامین این ابزار ضد کرونایی تاکید کرده و به صورت غیر مستقیم شرکت آمریکایی فایزر را متهم کرد که آمریکا را به بقیه کشورها ترجیح می دهد.

"ینز اشپاهن"، وزیر بهداشت آلمان هم به شرکت فایزر به دلیل کاهش تحویل واکسن کرونا انتقاد وارد کرده است. شرکت فایزر هفته گذشته اعلام کرد که به دلیل بازسازی در کارخانه نمی تواند به وعده های خود برای تحویل واکسن کرونا کاملا پایبند بماند.

وی این مسئله را کاملا قابل درک دانست که برای افزایش ظرفیت ها در دراز مدت باید در کوتاه مدت نوسازی ها و تغییراتی ایجاد شود، اما این را بسیار بسیار ناخوشایند دانست که این مسئله یک شبه به اروپا ابلاغ شده است

مسابقه بین واکسیناسیون و ویروس انگلیسی در آلمان
پزشکان بخش های مراقبت های ویژه در آلمان هم ویروس جهش یافته انگلیسی را چالش بزرگی برای هفته های آینده ارزیابی کرده و "گرنوت مارکس" ، رئیس انجمن مراقبت های ویژه و اورژانس آلمان(Divi). از نوعی مسابقه بین ویروس انگلیسی و واکسیناسیون سخن گفته و اظهار داشته که برای اینکه از به وجود آمدن شرایطی مانند اسپانیا و انگلیس در کشور جلوگیری کنیم باید حتی المقدور افراد بیشتری واکسینه شوند.

وی اعلام کرد که گسترش ویروس جهش یافته انگلیسی به افزایش شمار مبتلایان و در نهایت بستری بیماران بیشتر در بخش های مراقبت های ویژه منجر می شود.

رکورد جدید مرگ های کرونایی روزانه در انگلیس
نهادهای بهداشتی انگلیس هم روز چهارشنبه رکورد جدیدی را در آمار مبتلایان به کرونا ثبت کردند و از مرگ 1820 نفر دیگر در این کشور در اثر ابتلا به کرونا خبر دادند. 38905 نفر دیگر هم در این مدت به کرونا مبتلا شده اند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *