جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ - 26 Feb 2021
 
۰
۶

ناجا: محل سکونت خاوری را شناسایی کردیم

چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۷
کد مطلب: 752166
سخنگوی ناجا اعلام کرد: در موضوع خاوری پلیس صد درصد به وظیفه‌اش عمل کرده است. محل او را شناسایی کرده و کاملاً اشراف دارد که خاوری کجا زندگی می‌کند. اما هیچ اراده سیاسی برای استرداد خاوری به کشور وجود ندارد.
ناجا: محل سکونت خاوری را شناسایی کردیم
به گزارش جهان نيوز، سردار مهدی حاجیان در گفتگو با مهر در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا پلیس اینترپل برای ترامپ به خاطر شهادت سردار سلیمانی اعلان قرمز صادر کرده است یا خیر عنوان کرد: پلیس بین‌الملل برای ترامپ هنوز اعلان قرمز صادر نکرده اما ما به دنبال تعقیب، شناسایی و دستگیری عاملین و آمرین شهادت سردار سلیمانی بر اساس دستورات مقام قضائی هستیم.
 
وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چرا بر خلاف شناسایی مخفیگاه خاوری در کانادا این متهم به کشور استرداد نمی‌شود، افزود: استرداد یک مقوله و یک فرایند سیاسی، قضائی و پلیسی است.

حتی محل سکونت خاوری را هم شناسایی کردیم
سخنگوی ناجا تصریح کرد: در موضوع پلیسی که من باید پاسخگوی آن باشم باید بگویم که خاوری شناسایی شده، حتی حکم جلب بین‌الملل او از طریق پلیس اینترپل صادر شده اما کشور کانادا اراده‌ای برای استرداد این فرد به جمهوری اسلامی ایران ندارد.

معاون اجتماعی ناجا در مورد استرداد مجرمین برخی کشورها ارائه استرداد مجرمین را دارند اما برخی کشورها مانند کانادا این اراده را ندارد.

در مورد خاوری پلیس صد در صد به وظیفه‌اش عمل کرده است
حاجیان گفت: در موضوع خاوری پلیس صد درصد به وظیفه‌اش عمل کرده است. محل او را شناسایی کرده و کاملاً اشراف دارد که خاوری کجا زندگی می‌کند.

وی گفت: در ۱۰ سال اخیر ما از کانادا هیچ استرداد مجرمی نداشتیم اما در کشورهای دیگر متهمانی داشتیم که استرداد آنها انجام شده است.

سخنگوی ناجا در پایان افزود: بار دیگر تاکید می‌کنم که هیچ اراده سیاسی برای استرداد خاوری به کشور وجود ندارد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
هیچ اراده سیاسی برای استرداد خاوری به کشور وجود دارد؟!!
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
دکتر احمدی نژاد سال 90 یا 91 در جمع مردم قزوین روشنگری هایی از فراری دادن خاوری توسط یک عده ای کرده بود.
Iran, Islamic Republic of
تا میتوانید معرف خودباشید!
Pakistan
کاملاً اشراف دارد که خاوری کجا زندگی می‌کند... خوب اینو که بچه های ما می دونن...شما چکار کردین؟!!!بازگرداندن مجرم سیاسی توسط اینترپل نیاز به اراده سیاسی نداره...
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
باسلام اگر دستگاه نظارتی واطلاعات سپاه!!!! پیشگیری می کرد این اتفاقات نمی افتاد...
Nima
خو اگه پیدا کردین چرا لو میدین ک پیداش کردین مطمئن باشین از اون کشور رفته