جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ - 26 Feb 2021
 
۰
۱۴

دودوزه‌بازی مدعیان اصلاحات با «نامزد اجاره‌ای»

سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۷
کد مطلب: 751984
تعبیر نامزد اجاره‌ای و دولت اجاره‌ای را اصلاح‌طلبان ظرف چند سال گذشته، درباره روحانی و دولت وی استفاده کردند.
دودوزه‌بازی مدعیان اصلاحات با «نامزد اجاره‌ای»
به گزارش جهان نيوز، دودوزه‌بازی مدعیان اصلاح‌طلبی با علی لاریجانی، وضعیتی مضحک را رقم زده است.

این طیف از یک‌سو سرگرم برخی از رایزنی‌ها با رئیس سابق مجلس برای ترغیب وی به نامزدی در انتخابات 1400 هستند و از طرف دیگر در عین حال ادعا می‌کنند سوءمدیریت دولت فعلی که اعتراض گسترده مردم را موجب شده و نارضایتی از اصلاح‌طلبان را هم برانگیخته، به‌خاطر حمایت اصلاح‌طلبان از روحانی به‌عنوان «نامزد اجاره‌ای» و غیراصلاح‌طلب است.

به گزارش کیهان، تعبیر نامزد اجاره‌ای و دولت اجاره‌ای را اصلاح‌طلبان ظرف چند سال گذشته، درباره روحانی و دولت وی استفاده کردند. و این در حالی است که آنها کسانی مانند عارف و جهانگیری را در میدان رقابت‌های انتخاباتی داشتند و با این وجه و به‌خاطر پایین بودن مقبولیت اجتماعی (زیر 10 درصد)، ناچار شدند از روحانی حمایت کنند.

اما همین طیف اکنون برای فرافکنی مسئولیت دولت، ادعا می‌کنند نسبتی با دولت و روحانی نداشته‌اند. حتی انکار می‌کنند که گفته بودند «ما اصلاح‌طلبان تضمین وعده‌های روحانی هستیم».

سال گذشته حسین مرعشی سخنگوی کارگزاران در پاسخ به سوالی درباره احتمال حمایت از علی لاریجانی در انتخابات مدعی شده بود «ما روی اسب بازنده شرط‌بندی نمی‌کنیم». اما اکنون برخی اعضای حزب به لاریجانی چراغ سبز نشان می‌دهند؛ همان‌گونه که در انتخابات مجلس و هم از وی حمایت کردند. البته بعدها کرباسچی مدعی شد کارگزاران از کسانی چون لاریجانی سربازگیری و یارگیری کرده است. در همین زمینه سایت فردا در تحلیلی با عنوان «پایان نامزد عاریه‌ای» نوشت: «استفاده از هرگونه کاندیدای عاریه‌ای توهین به جریان اصلاحات است». وقتی که محمدرضا عارف در ششمین کنگره حزب ندای ایرانیان این جمله را می‌گفت، علی لاریجانی آنجا نبود، اما مثل روز روشن است که مخاطب این جمله فقط و فقط خود او است. او که در ماه‌های اخیر یکی از گزینه‌های احتمالی اصلاح‌طلبان به حساب آمده و به‌رغم وجود برخی مخالفت‌های ابتدای مورد حمایت طیف محافظه‌کار اصلاح‌طلبان یعنی کارگزاران و اعتدال و توسعه بوده است.

گمانه ائتلاف اصلاح‌طلبان با علی لاریجانی را کارگزاران مطرح کرد؛ آن هم نه امروز و دیروز. بلکه بلافاصله بعد از انتخابات 96، حزب کارگزاران که همیشه بیش از سایرین به‌دنبال حضور در قدرت و دستیابی به مناسب بوده است، با طرح این دوگانه لاریجانی و جهانگیری جانب لاریجانی را گرفت و منطقش نیز این بود که بدون حضور در قدرت نمی‌توان گام عملی در راستای اصلاحات برداشت.

رئیس سابق مجلس در ماه‌های گذشته شاهد بگومگوهای اصلاح‌طلبان درباره حمایت از خودش بوده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


قمی
Iran, Islamic Republic of
ظریف بیاد و تایید بشه؟ پس قطعا احمدی نژاد هم باید بیاد و تایید بشه.
Iran, Islamic Republic of
این بازی ها دیگه رنگی نداره، به حول و قوه الهی و بنا به انگاره های بسیار بشارت انگیز، ان شاءالله خواهیم دید دولتی انقلابی و متکی بر شاخص‌های آرمانی انقلاب بر سر کار خواهد آمد و به چپ و راست درس اداره کارآمد کشور را خواهد داد؛ ان‌شاءالله
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
اصلاحات هر کاری رو تشخیص بده درسته انجام میده و به نگرانی برادرا کاری نداره
Iran, Islamic Republic of
برادر سیستمشون بهم ریخته چون نمیدونن در اردوگاه حریف چه خبره
Iran, Islamic Republic of
بله خب، البته بولدوزر عدالت محور قوه قضائیه با هدایت آقای رئیسی به موقع اش سراغ خودسرهای اصلاحات که با حمایت های جاهلانه برخی از ما هر کار خواسته برای تثبیت قدرت و ثروت خودش کرده، خواهد رسید!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
خسته نشدین؟ ..
Iran, Islamic Republic of
دقیقا درسته
Iran, Islamic Republic of
اگر ظریف حامیاش بفهمن رقیبش محموده اصلا ثبت نام نمیکنه.
Iran, Islamic Republic of
ظریف خودش میگه من نمیام. دنبال حریف میگردین گرمش کنه؟
Iran, Islamic Republic of
برادر قمی! احمدی نژاد به کسی تبدیل شده که باید برای هدایتش دعا کرد....
دادخواه
Iran, Islamic Republic of
.....
جلالدین محمد
Iran, Islamic Republic of
......