دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - 1 Mar 2021
 
۰
۱۶

همراهی مشاور سابق روحانی با لبوفروش‌ها

دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۶
کد مطلب: 751846
هرچند بازگشتِ به برجام هدف اصلی سیاست خارجی امریکا در این دوره (دولت بایدن) اعلام شده، اما این بازگشت به معنای طبیعی شدن روابط اقتصادی خارجی ایران نخواهد بود زیرا موضوع ایران، موردِ اجماعِ دو حزبی است.
همراهی مشاور سابق روحانی با لبوفروش‌ها
به گزارش جهان نيوز به نقل از روزنامه جوان،محمود سریع‌القلم از استادان اصلاح‌طلب که زمانی با عنوان مشاور رئیس جمهور از او نام برده می‌شد، در یادداشتی همچون یک فعال سیاسی اصولگرا، گفته که جو بایدن سیاست فشار حداکثری ترامپ بر ایران را کنار نخواهد گذاشت، موضوع ایران مورد اجماع دو حزب امریکاست، صحبت از برداشته شدن تحریم‌ها کلی و مبهم است و برجام به گونه‌ای تنظیم شده که امکان مصادره به مطلوب امریکا در آن وجود دارد و ... آیا سریع‌القلم از مواضع سابق خود برگشته است؟

او در یادداشتی در سایت جماران می‌نویسد: «هرچند بازگشتِ به برجام هدف اصلی سیاست خارجی امریکا در این دوره (دولت بایدن) اعلام شده، اما این بازگشت به معنای طبیعی شدن روابط اقتصادی خارجی ایران نخواهد بود زیرا موضوع ایران، موردِ اجماعِ دو حزبی است. فضای سیاسی، پارلمانی، راهروهای-نظامی-امنیتی امریکا، ایران را کشوری متخاصم توصیف می‌کنند. سیاستِ فشارِ حداکثری که به توقفِ ارتباطاتِ بانکی و تورم چند صد درصدی در ایران منتهی شده هم اکنون اهرمی است که دولت بایدن آن را کنار نخواهد گذاشت.» سریع‌القلم در خصوص بحث لغو تحریم‌ها هم آورده: «صحبت از برداشته شدنِ تحریم‌ها خود بسیار کلی و مبهم است... شاید هم این فضا عمدی باشد.

امریکا که دو قرن تجربۀ کار حقوقی بین‌المللی را دارد، برجام را به گونه‌ای تنظیم کرده که آنچه می‌خواهد از آن مصادره کند.» آیا این حرف چند ساله منتقدان برجام نیست؟ او که از حامیان برجام به شمار می‌رود، سپس مدعی می‌شود: «دلیل اصلی که این نویسنده حتی قبل از جشن‌های خیابانی در تهران، ناکامی برجام را پیش بینی می‌کرد ناشی از نادیدهِ گرفته شدنِ مسائل بنیادی اختلافاتِ ایران و امریکا در مذاکراتِ برجام بود.»

سریع‌القلم در حالی چنین ادعایی را مطرح می‌کند که در هنگام سرمستی از انعقاد برجام نوشته بود: «صدا و سیمای ما هم متأسفانه به این جریان کمک می‌کند. از یک لبوفروش یا راننده تاکسی که تمام روز را سرگرم حل مشکلات معیشتی‌اش است، درباره جریان هسته‌ای نظرخواهی می‌کند. بنابراین صدا و سیما اصالتاً یک نهاد پوپولیستی است و به جلوگیری از رشد عقلی و استدلالی جامعه کمک می‌کند.»

به نظر می‌رسد حالا سریع‌القلم با همان لبوفروش‌های رویکرد پوپولیستی صداوسیما همراه و هم‌نوا شده است.
برچسب ها: حسن روحانی
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
بعضی ها!!! حاضرند همه چیز خود را بدهند ولی برگردند به میزی که نتیجه ای ندارد!!!
Iran, Islamic Republic of


مشکل این است که آقایان عزت و آبروی و معیشت مردم را در پای کدخدا ذبح میکنند!!
Iran, Islamic Republic of
مشکل ار فهم شماست سخنان ایشان تناقضی ندارد .
Iran, Islamic Republic of
......
United States
تیکه‌ای از یک متن و حتی کل یک متن را نمی‌توان خارج از نظام فکری یک فرد تحلیل کرد..
Iran, Islamic Republic of
عجب!
۱
Iran, Islamic Republic of
عجب !!
United Arab Emirates
قرار است با بازگشت بایدن به برجام چه اتفاق خاصی بیفته
شجاع
Iran, Islamic Republic of
جهان نیوز و بقیه هستند که اینها افراد را که مدتهاست ازشون خبری نیست و خودشو هم از خودشون خبری ندارند بزرگ میکند و به صحنه میآورد .
حسین
Iran, Islamic Republic of
لبو فروشان باید طی اطلاعیه ای از ایشان اعلام برائت کنند!!!
Iran, Islamic Republic of
احتمالا تحلیل اون لبوفروش دقیق تره.!!
Iran, Islamic Republic of
.....
مجید
Iran, Islamic Republic of
.
ولی دولت میگوید اگر تخریمهای دوره ریاست جمهوری تارامپ برداشته شود ما هم برمیگردیم در حالییکه تمام تحریمها در دوره اوباما مصوب شده نه ترامپ!!
.
Iran, Islamic Republic of
هر روز ترامپ تحريم جديد مي كرد شما خواب بودي ؟
سعيد
Iran, Islamic Republic of
سخنان ايشان را در كنار سخنان رائفي پور بگذار و بعد مي فهمي كه چه كسي لبو فروش است ،
علی
United States
....