دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - 1 Mar 2021
 
۰
۸

ابلاغ سه تصویب‌نامه‌ اداری از سوی رئیس‌جمهور

يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۵۸
کد مطلب: 751800
سه تصویب‌نامه‌ جدید شورای‌عالی اداری از سوی رئیس‌جمهور و رئیس این شورا ابلاغ شد.
ابلاغ سه تصویب‌نامه‌ اداری از سوی رئیس‌جمهور
به گزارش جهان نيوز، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور و رئیس شورای‌عالی اداری تصویب‌نامه اضافه‌شدن یک تبصره به بند اول ماده (۲) تصویب‌نامه شماره ۵۷۹۰۹۵ این شورا را ابلاغ کردند. به موجب این تصویب‌نامه که در یک‌صدوهشتادوششمین جلسه شورای‌عالی اداری بنا به پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور و به استناد بند (۱۱) ماده (۱۱۵) قانون مدیریت خدمات کشوری تصویب شده است، شرط دارا بودن «گواهینامه شایستگی عمومی احراز سمت‌های مدیریتی» برای انتصاب در سطوح مدیریت حرفه‌ای پایه و عملیاتی (که به عنوان سطوح سرپرستی تعریف می‌شوند)، از تاریخ این مصوبه به مدت ۳ سال الزامی نیست.

در این تصویب‌نامه تأکید شده است؛ در شرایط مساوی اولویت انتصاب در سطوح مورد اشاره با دارندگان گواهینامه مذکور خواهد بود.

در اجرای بند ۱۶ سیاست‌های کلی نظام اداری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر دانش‌بنیان‌کردن نظام اداری از طریق به‌کارگیری اصول مدیریت دانش و یکپارچه‌سازی اطلاعات، دستورالعمل مدیریت دانش در دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد.

شورای‌عالی اداری در یک‌صدوهشتادوششمین جلسه خود بنا به پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور و در اجرای بند ۱۶ سیاست‌های کلی نظام اداری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر دانش‌بنیان‌کردن نظام اداری از طریق به‌کارگیری اصول مدیریت دانش و یکپارچه‌سازی اطلاعات؛ بند ۲-۱ سیاست‌های کلی علم و فناوری مبنی بر مدیریت دانش و پژوهش و انسجام‌بخشی در سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی در حوزه علم و فناوری، و همچنین به استناد بندهای ۸ و ۱۱ ماده ۱۱۵ قانون مدیریت خدمات کشوری و در راستای عملیاتی‌کردن محور پنجم دوره دوم برنامه جامع اصلاح نظام اداری، «دستورالعمل مدیریت دانش در دستگاه‌هایی اجرایی» را ۶ ماده و ۲ تبصره تصویب و رئیس‌جمهوری و رئیس این شورا برای اجرا به دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری ابلاغ کرد.

شورای‌عالی اداری در یک‌صدوهشتادوششمین جلسه خود بنا به پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور، با هدف ارتقای سطح کیفی خدمات دولت، در اجرا و تکمیل مواد ۲، ۳ و ۴ تصویب‌نامه شماره ۷۷۴۰/۹۳/۲۰۶ مورخ ۱۳۹۳/۶/۱۰ شورای‌عالی اداری و به منظور تسریع در انجام «اصلاحات فرآیندی در نظام اداری» مواردی را تصویب کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
...
اعتراض
Iran, Islamic Republic of
شرکت مخابرات ایران و مخابرات منطقه تهران چرا در باره سود سهام ترجیحی اطلاع رسانی نکردند و نمی کنند.
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی گفته بود در صورت رئیس‌جمهور شدن کاری خواهد کرد که مردم قید 45 هزار تومان یارانه‌ ماهیانه را بزنند اکنون وعده ایشان عملی شده چرا که قیمت هر شانه تخم‌مرغ را به 45 هزار تومان رسانده است.
Iran, Islamic Republic of
در سال‌های گذشته معمولا در ابتدای سال به حقوق، دستمزدها، کرایه‌ها و... درصدی اضافه می‌شد ولی به برکت تدبیر این افزایش‌ها در بعضی امور و اجناس از سالانه، به فصل و از فصل به ماهانه‌واره ماهانه به هفتگی و روزانه تبدیل شد! .
Iran, Islamic Republic of
چرا دولت بسته کمک معیشتی غیرنقدی 6 مرحله‌ای در 6 ماه را که مصوبه مجلس است عملیاتی نمی‌کند؟!
Iran, Islamic Republic of
از تشکیل مجلس انقلابی به ریاست دکتر قالیباف خوشحال هستیم. .
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
ما هم خيلي خوشحاليم !!!!!!!!.
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
روي كاغذ خيلي چيز ها تصويب ميشه جشن مي گيرند و لوح و سكه ميدند اما در عمل اتفاقي نمي افته هر روز بد تر از ديروز مردم ناراضي تر از گذشته