کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

آمریکا ۵ نفر را در ارتباط با ایران تحریم کرد

23 دی 1399 ساعت 22:09

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه 5 نفر را در ارتباط با ایران به لیست تحریم‌های خود اضافه کرد.


به گزارش جهان نیوز، وزارت خزانه‌داری دولت ترامپ در واپسین روزهای خود 5 نفر را در ارتباط با ایران به لیست تحریم‌های خود اضافه کرد.

وبسایت وزارت خزانه‌داری آمریکا در بخش مقابله با تروریسم خود نام 5 نفر را در ارتباط با ایران ذکر و آنها را به لیست تحریم‌های خود وارد کرد.

این افراد عبارتند از: «محمد آباتای» شهروند مغربی، «احمد اسماعیل فؤاد رسول» شهروند عراقی، «العارف سلطان یوسف حسن» شهروند سعودی، «الشاخان فؤاد احمد نوری علی» شهروند عراقی، «شریف نیامت حما رحیم حما» شهروند عراقی.

وزیر امور خارجه آمریکا و وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز مدعی ارتباط ایران با گروه تروریستی القاعده شدند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا مدعی شد که ایران به اعضای القاعده و گروه ربایندگان هواپیمای حوادث 11 سپتامبر اجازه داد تا از سرزمین‌های خود عبور کنند.

وزارت خزانه‌داری دولت ترامپ که تا 8 روز دیگر دورانش سپری می‌شود مدعی شد که گروه مرتبط با القاعده در منطقه‌ای میان مرز ایران و عراق فعالیت دارند.

 محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (سه شنبه) در واکنش به ادعاهای بی اساس وزیر خارجه آمریکا و مرتبط کردن القاعده به ایران در توئیتر خطاب به «مایک پامپئو» نوشت: همه تروریست های ۱۱ سپتامبر از کشورهای محبوبت در خاورمیانه آمده بودند، نه ایران.

به گزارش فارس، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا امشب در اظهاراتی بی پایه و اساس، ایران را پایگاه القاعده خواند و مدعی شد که تعداد زیادی از اعضای القاعده بعد از ۱۱ سپتامبر به ایران پناه برده اند.


کد مطلب: 751371

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/news/751371/آمریکا-۵-نفر-ارتباط-ایران-تحریم

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com