دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - 18 Jan 2021
 
۰
۱۴

چه کسانی افتخارات را انکار می‌کنند؟

یدالله جوانی
سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۶
کد مطلب: 751319
بررسی‌ها نشان می‌دهد،‌ انکار این افتخارات، کار چند نفر نیست؛ بلکه کار یک جریان فکری و سیاسی است. غربی‌گرایی و تلاش برای وابسته کردن ایران به غرب به بهانه‌های مختلف،‌ برجسته‌ترین ویژگی این جریان است.
جهان نيوز - یدالله جوانی: حضرت امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) در بیانات تلویزیونی خود خطاب به ملت ایران به مناسبت سالگرد قیام مردم قم در 19 دی سال 1356، چندین موضوع مهم را مورد توجه قرار داده و تبیین کردند. برخی از محورها و نکات مهم و راهبردی در بیانات معظم‌له عبارت است از:

 1ـ با حرکات خودجوش مردمی در سراسر کشور به دلیل سالگرد شهید سلیمانی و شهید ابومهدی، روح تازه‌ای در کالبد کشور و ملت دمیده شد.

 2ـ قیام 19 دی اوج حیات ملت ایران است و باید آن را زنده نگه داشت و از محتوای آن در برابر تفسیرهای غلط نگهبانی کرد.

3ـ قیام 19 دی، ‌یک حرکت دینی مردمی ضد رژیم دیکتاتوری فاسد و وابسته و اولین ضربه تبر ابراهیمی بر پیکر بت بزرگ آمریکا بود.

  4ـ منافع آمریکا در گرو بی‌ثباتی و آشوب در منطقه و نهایتاً سلطه بر منطقه است. نقشه آمریکا برای ایران در سال 1388، اکنون در همان کشور پیاده شد.

 5ـ ایجاد تمدن نوین اسلامی، ‌هدف نهایی انقلاب اسلامی است و ان‌شاءالله نسل‌های بعدی به این هدف خواهند رسید.

 6ـ تحریم‌های خائنانه باید برداشته شود، ایران عامل ثبات منطقه است و قدرت دفاعی و موشکی قابل مذاکره نیست.

 7ـ منتظر بازگشت آمریکا به برجام نیستیم، بازگشت بدون رفع تحریم‌ها مضر هم هست؛ لغو تعهدات برجامی درست است.

8ـ استفاده از ابتکار و نشاط جوانان در کنار تجربه افراد مجرب در مدیریت‌های کشور یک ضرورت عقلی است.

 9ـ در مورد دولت جوان حزب‌اللهی، ‌نزدیک انتخابات صحبت خواهم کرد.

 10ـ واکسن تولید شده در ایران، ‌مایه افتخار و عزت است.

اما از میان بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی، ‌یکی از مواردی که نیاز به شرح و تأمل فراوان برای ملت ایران دارد؛ اشاره معظم‌له به انکار افتخارات و دستاوردهای ملی و بزرگ از سوی عده‌ای در داخل کشور است.

ایشان در این خصوص با اشاره به ساخت واکسن کرونا در داخل کشور فرمودند: «واکسنی که برای کرونا آماده شد، مایه افتخار است؛ این را انکار نکنند؛ این مایه عزت یک کشور است، مایه افتخار کشور است... بعضی هستند هر کار بزرگی را که در کشور انجام می‌گیرد، مستبعد می‌دانند. وقتی این سانتریفیوژهای هسته‌ای را جوان‌های ما درست کرده بودند و بنده چند بار در سخنرانی اسم آوردم و اشاره کردم، چند نفر از این بزرگان علمی به من نامه نوشتند که آقا! نبادا شما گول اینها را بخورید، اینها نمی‌توانند چنین کاری بکنند، ‌انکار می‌کردند، می‌گفتند نمی‌شود، ‌ولی خب دیدید چه شد و به کجا رسید.

عین همین قضیه در مورد سلول‌های بنیادین بود؛ وقتی مرحوم کاظمی و این جوانان عزیزی که بحمدالله امروز هم هستند،‌ توانستند سلول‌های بنیادی را که یک کار بسیار بزرگ در مسائل زیستی انسانی است انجام بدهند، یک عده‌ای باز همان وقت به ما پیغام می‌دادند که خیلی باور نکنید. بعضی‌ها آمدند اینجا به خود من گفتند، ‌گفتند اینها را خیلی باور نکنید، ‌اینهاخیلی قابل قبول نیست.نه، قابل قبول بود و باور هم کردیم و آن وقت درست بود،‌ بعد از آن هم ده برابر پیشرفت کرد. الآن هم  همین‌ جور است؛ این واکسن را درست کردند و تست انسانی شد، ان‌شاءالله بهترش را و کامل‌ترش را هم درست خواهند کرد‌ـ یعنی روز به روز کامل‌تر خواهد شد‌ـ تا الان موفق بوده، بعد از این هم ان‌شاءالله موفق خواهد بود.»

اکنون پرسش اصلی آن است که،‌ چه کسانی همواره پیشرفت‌ها،‌ موفقیت‌ها و‌ دستاوردهای بزرگ ملی به دست توانای متخصصان داخلی را انکار می‌کنند؟ بررسی‌ها نشان می‌دهد،‌ انکار این افتخارات، کار چند نفر نیست؛ بلکه کار یک جریان فکری و سیاسی است. غربی‌گرایی و تلاش برای وابسته کردن ایران به غرب به بهانه‌های مختلف،‌ برجسته‌ترین ویژگی این جریان است.

این جریان غرب‌ را قبله آرمانی و آرزوهای خود دانسته، پیشرفت واقعی ایران را در گرو قرار گرفتن در مدار غرب و آمریکا دانسته، هیچ اعتقادی به شعار «ما می‌توانیم‌» ندارد. در طول 42 سال گذشته، این جریان، همواره نقش تخریبی در تحریف واقعیات ایران اسلامی داشته، با تصویرسازی غلط و منفی از جمهوری اسلامی و نظام ولایی، برای ایجاد یأس و ناامیدی در مردم،‌ از هیچ اقدامی دریغ نکرده است.

این جریان نه به جامعیت اسلام اعتقادی دارد،‌ و نه به ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها و استعدادهای جوانان ایران توجه می‌کند. این جریان در یک کلام، شیفته غرب است.

 این جریان غرب و آمریکا را، ‌قوی و پیشرفته، ایران را ضعیف و ناتوان می‌داند. یکی از نشانگان برجسته برای معرفی این جریان، نامه 135 نفر از نمایندگان مجلس ششم به رهبر معظم انقلاب در آن دوران است. نامه‌ای که سرگشاده نوشتند و با صراحت هر چه تمام گفتند،‌ آمریکا به ایران حمله خواهد کرد و ایران اشغال می‌شود و ما هیچ کاری نمی‌توانیم بکنیم! نویسندگان این نامه که همگی از اعضای جبهه مشارکت و جریان اصلاحات بودند،‌ از رهبر معظم انقلاب درخواست نوشیدن جام زهر و کوتاه آمدن در برابر آمریکا کردند! افراد همین جریان در سال‌های اخیر و حتی در ماه‌های اخیر، بر ضرورت مذاکره با آمریکای ترامپ هم تأکید کرده، فقط یک استدلال دارند و آن اینکه، «ما نمی‌توانیم در برابر آمریکا مقاومت کنیم!».

 اما واقعیت این است که «ان‌شاءالله ملت ایران می‌تواند بر هر مشکلی غلبه نماید و هر مانعی را از سر راه بردارد و در هر عرصه‌ای افتخارآفرین باشد.»
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


علی
Iran, Islamic Republic of
واقعا چرا بعضی ها در داخل ناراحت می شوند از اینکه ایران به موفقیتی برسد چرا؟ دلیلش چیست؟
Iran, Islamic Republic of
همین واکسن ایرانی چقدر علیه اش حرف زدن.
احمد
Iran, Islamic Republic of
پادوهای امریکا جنگ نرم علیه واکسن ایرانی کرونا و هر موفقیتی به راه می اندازند و دولت امریکا با تحریم جنگ سخت .
Iran, Islamic Republic of
حتی دلیل سازی می کنند تا ملت ایران را بدبخت تر از ملت های دیگر نشان دهند.!!
Iran, Islamic Republic of
زمان!
نادر
Iran, Islamic Republic of
سهم سیاست کشورهای غربی را نباید نایده بگیریم بنده وقتی می بینم به فلانی که فیلمی یا مستندی از زندگی سخت ایرانی ها تهیه کرده جایزه می دهند من هم برای گرفتن جایزه بدترش را می سازم.
نادر
Iran, Islamic Republic of
خانم هاشمی حالا خیالت راحت شد بازم ترامپ ایران را تحریم کرد ولی بدان این تحریم ها باعث نمی شود بگذشته برگردیم و خانواده هاشمی عالی ترین مناصب دولتی را بدست بگیرند.
حسین
Iran, Islamic Republic of
اصولگرایان نمی توانند بدرستی از خودشان دفاع کنند در انتخابات شایع کرده بودند آقای رییسی رای بیاورد پیاده رو را دیوار کشی و زنانه و مردانه می کند
Iran, Islamic Republic of
کشورهای غربی با تمام وجود قانونی یا غیر قانونی می خواهند فرمان جهان دست اونا باشد هروقت خواستند گاز بدهند، ترمز کنند یا اهسته برانند.
مهدی
Iran, Islamic Republic of
در داخل کشور پادوهای غربی و فقرای گرین کارت اروپا و امریکا دستاوردها واضح ایران را به تمسخر می گیرند خیلی راحت ولشان می کنیم تا باز خانزادی شان را به غرب نشان دهد
حسن
Iran, Islamic Republic of
.......
علی
Iran, Islamic Republic of
امروز در خبرها امده کتاب عمویم سلیمانی در چند کشور اسپانیولی زبان منتشر شد، احسنت به کسانی که الگوهای ظلم ستیزی را به تمام جهان منقل می کنند.
همت
Iran, Islamic Republic of
طرح شهید سلیمانی که بمنظور قطع زنجیره انتقال ویروس منحوس کرونا که با کمک وزارت بهداشت و بسیج شکل گرفت اکنون جهانی شده است .
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
«استان چهاردهم» روایتگر خیانت پهلوی در جدایی بحرین است