پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ - 28 Jan 2021
 
۰
۴
امام جمعه بغداد:

اشغالگران آمریکایی‌ را به زور اخراج می‌کنیم

سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۵۱
کد مطلب: 751260
امام جمعه بغداد در سخنانی با اشاره به جنایات پیاپی واشنگتن علیه ملت عراق از ۱۷ سال گذشته تاکنون تاکید کرد که جایی برای اشغالگران آمریکایی در خاک عراق نیست.
اشغالگران آمریکایی‌ را به زور اخراج می‌کنیم
به گزارش جهان نيوز، آیت الله «سید یاسین الموسوی» امام جمعه بغداد در سخنانی در بصره به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» در جنایت تروریستی آمریکا اظهار داشت که یک سال قبل بالگردهای آمریکایی شبانه بلند شدند و در حمله ای دو مرد بزرگ را به شهادت رساندند. این جنایت وحشتناک نیاز به پاسخ به این سوال دارد که چرا حاج قاسم سلیمانی و چرا حاج ابومهدی المهندس در حمله آمریکایی ها شهید شدند. دونالد ترامپ صراحتا گفت که قاتل است و این یک تجاوز آشکار به قانون و حاکمیت عراق محسوب می شود که یک سال کامل از آن گذشته است.

آیت‌الله الموسوی افزود، در آنجا رسانه‌ها می گویند که میان ایران و آمریکا درگیری هایی وجود دارد و یک شاخه نظامی به نیابت از همسایگان خود می‌جنگد و این جنگ توسط افراد مغروری انجام می شود. اما این رسانه ها نمی گویند که چه کسی این جنگ را شروع کرده و نقش ایران در این جنگ چیست، نقش آمریکا در منطقه چیست؟

وی خاطرنشان کرد، 17 سال از سرنگونی صدام در عراق می‌گذرد و آیا ما تا کنون یک سرباز ایرانی را در شهر یا روستاهای عراق دیده‌ایم؟ به خدا قسم شما یک اردوگاه ایرانی در مناطق سنی و شیعی و مسیحی دیده اید؟ به خدا قسم نگاه کنید که نقش ایران و نقش آمریکا از 17 ساله گذشته در عراق چگونه بوده است. در این 17سال آمریکایی ها بر عراق حکومت کردند و نیروهای آمریکایی از شمال تا جنوب عراق را پر کردند. 17 سال است که آمریکا بزرگترین پایگاه های جهان را در عراق برای خودش بنا کرده است. آیا درگیری میان عراق و ایران وجود دارد؟ درگیری بین این دو کشور دروغ محض است؛ دروغی که آمریکایی ها می گویند. این موضوع هرگز قابل قبول نیست و ما باید بدانیم چه اتفاقی افتاده و ما شهدای بزرگی از عراق از جمله آیت الله «سید محمد باقر صدر»، « امام محمد صدر» و شهدای بسیاری از 17 سال گذشته تا کنون تقدیم کرده‌ایم.

امام جمعه بغداد در ادامه اشاره کرد، سید محمد باقر صدر مدرسه فداکاری و شهادت بود که دنیا را نمی خواست و خواسته او پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود وهنگام پیروزی این انقلاب گفت که اکنون آخرین قلعه های استبداد و استکبار در منطقه سقوط کرده است و به خدا قسم آرزوهای همه پیامبران و بندگان شایسته خدا به دست این مرد بزرگ (امام خمینی (ره))تحقق یافته است.. دشمنان از شما می ترسند زیرا شما نیز بخشی از این انقلاب هستید. من روز 22 بهمن در بغداد در شهر صدر را به خاطر می آورم که در آن زمان آنجا را شهر انقلاب می نامیدیم.

آیت‌الله الموسوی تاکید کرد، نیروهای آمریکایی باید با زور و بازوی فرزندان ما از عراق خارج شوند و اگر این کار را نکنند با اراده خداوند متعال آنها را بیرون می‌کنیم. اینجا سرزمین مهدی(عج)و پایتخت مهدی(عج) است و آمریکایی ها نمی توانند در این زمین قدم بگذارند. به شما می‌گویم دوستان من! مسئولان! من زمانی که شما کودک بودید با شما زندگی کردم و در آن زمان مرا عمو صدا می کردید؛ اما اکنون به شما می گویم که خط شهدا و بزرگان همان مسیر مقاومت و آزادی و انتقام از آمریکا است، آمریکایی که ممکن نیست از جاه‌طلبی‌های خود دست بکشد. از خداوند برای شما توفیق می طلبم و می خواهم روزنه‌ای برای ما باز کند. از خداوند می خواهم انتقام اشک امام خامنه ای در روزی که بر پیکر پاک شهید سلیمانی گریه کرد و ما نیز گریه کردیم و همه دنیا گریه کرد را بگیرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
تو عراق نیستی!
Iran, Islamic Republic of
ایشون هر هفته توی بغداد نماز جمعه رو میخونه و معلومه تو توی عراق نیستی
Iran, Islamic Republic of
سمبوسه زياد نخور مواد افزودني داره
Bulgaria
نکبت از زمین وآسمان برای ترامپ خود شیفته می بارد