کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران:

بیمارستان‌های تهران مقابل زلزله مقاوم نیستند

20 دی 1399 ساعت 10:55

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، گفت: بیمارستان‌های تابعه دانشگاه، مقاومت کافی در مقابل زلزله را ندارند.


به گزارش جهان نیوز، جلیل کوهپایه زاده، اظهار داشت: امروز باید از فرصت توجه مردم و مسئولان به موضوع بهداشت و سلامت در دوران شیوع کرونا برای جلب خیرین و ارتقا زیرساخت‌ها استفاده کنیم.

وی با اشاره به مشارکت دانشگاه علوم پزشکی ایران با مؤسسه سرم سازی رازی، برای کارآزمایی بالینی واکسن کرونای تولیدی این مؤسسه و تبیین ضرورت سرعت و حفظ زنجیره سرد در مرحله واکسیناسیون عمومی کشور، خواستار مشارکت خیرین برای تأمین خودروهای حمل واکسن شد.

کوهپایه زاده با اشاره به فرسودگی زیرساخت‌ها و تجهیزات مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران، افزود: با توجه به اینکه اکثر بیمارستان‌های ما بالای ۴۰ سال عمر دارند، بر اساس نظر کارشناسان، هیچکدام مقاومت کافی را در برابر وقوع زلزله احتمالی ندارند و ضروری است با مشارکت فعالانه خیرین علاوه بر ۴ بیمارستان در حال ساخت دانشگاه علوم پزشکی ایران، کار ساخت مراکز بهداشتی و درمانی جدید نیز در استان تهران پیگیری شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، گفت: با توجه به تورم و هزینه‌هایی که کرونا بر بخش بهداشت و درمان دانشگاه تحمیل می‌کند، سالانه ۲۰۰ میلیارد تومان کسر بودجه داریم در حالی که وظیفه ما در هر شرایطی، پاسخگویی به نیازهای آموزشی و پژوهشی دانشجویان و خدمات بهداشتی و درمانی جامعه است.


کد مطلب: 750957

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/news/750957/بیمارستان-های-تهران-مقابل-زلزله-مقاوم-نیستند

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com