شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - 27 Feb 2021
 
۰
۱
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران:

بیمارستان‌های تهران مقابل زلزله مقاوم نیستند

شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۵
کد مطلب: 750957
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، گفت: بیمارستان‌های تابعه دانشگاه، مقاومت کافی در مقابل زلزله را ندارند.
بیمارستان‌های تهران مقابل زلزله مقاوم نیستند
به گزارش جهان نيوز، جلیل کوهپایه زاده، اظهار داشت: امروز باید از فرصت توجه مردم و مسئولان به موضوع بهداشت و سلامت در دوران شیوع کرونا برای جلب خیرین و ارتقا زیرساخت‌ها استفاده کنیم.

وی با اشاره به مشارکت دانشگاه علوم پزشکی ایران با مؤسسه سرم سازی رازی، برای کارآزمایی بالینی واکسن کرونای تولیدی این مؤسسه و تبیین ضرورت سرعت و حفظ زنجیره سرد در مرحله واکسیناسیون عمومی کشور، خواستار مشارکت خیرین برای تأمین خودروهای حمل واکسن شد.

کوهپایه زاده با اشاره به فرسودگی زیرساخت‌ها و تجهیزات مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران، افزود: با توجه به اینکه اکثر بیمارستان‌های ما بالای ۴۰ سال عمر دارند، بر اساس نظر کارشناسان، هیچکدام مقاومت کافی را در برابر وقوع زلزله احتمالی ندارند و ضروری است با مشارکت فعالانه خیرین علاوه بر ۴ بیمارستان در حال ساخت دانشگاه علوم پزشکی ایران، کار ساخت مراکز بهداشتی و درمانی جدید نیز در استان تهران پیگیری شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، گفت: با توجه به تورم و هزینه‌هایی که کرونا بر بخش بهداشت و درمان دانشگاه تحمیل می‌کند، سالانه ۲۰۰ میلیارد تومان کسر بودجه داریم در حالی که وظیفه ما در هر شرایطی، پاسخگویی به نیازهای آموزشی و پژوهشی دانشجویان و خدمات بهداشتی و درمانی جامعه است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
خدایا بِحَقِّ یـس وَالْقُرْآنِ الْحَکیمِ وَ بِحَقِّ طه وَ الْقُرْآنِ الْعَظیمِ و به حق محمّد و آل محمّد (علیهم الصّلوة و السّلام) زلزله تهران را بیخیالْشُ. خدایا این مملکت شیعه را خوار و ذلیل و درمانده نکن.