چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - 20 Jan 2021
 
۰

علت تفاوت قیمت واکسن ها در چیست؟

شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۳۰
کد مطلب: 750887
عضو کمیته علمی کرونا و رییس مرکز تحقیقات ویروس‌شناسی آزمایشگاه مسیح دانشوری به بیان توضیحاتی در خصوص علت تفاوت قیمت واکسن های کرونا پرداخت.
علت تفاوت قیمت واکسن ها در چیست؟
به گزارش جهان نيوز به نقل از میزان، علیرضا ناجی عضو کمیته علمی کرونا و رییس مرکز تحقیقات ویروس‌شناسی آزمایشگاه مسیح دانشوری در خصوص علت تفاوت قیمت واکسن‌های کرونا گفت: علت تفاوت قیمت واکسن‌ها به تکنولوژی که در آن‌ها به کار رفته‌است، بستگی دارد، برخی از تکنولوژی‌ها نوین هستند و مخارج بالایی دارند، هم مانند تکنولوژی که در ساخت واکسن‌های ژنومیک به کار برده ‌می‌شوند، مثل واکسن‌های MRNA که واکسن‌های فایزر و مدرنا از این نوع هستند.

وی ضمن اشاره به اینکه همچنین قیمت واکسن‌ها به مقداری که تولید می‌شوند، بستگی دارد، افزود: معمولا واکسن‌های کشته شده که شامل یکسری از واکسن‌ها نظیر سینوفارم، چینی، روسی، ایرانی و ... هستند، نسبتا ارزان قیمت‌تر اند.

رییس مرکز تحقیقات ویروس‌شناسی آزمایشگاه مسیح دانشوری اظهار کرد: به طور کلی قیمت واکسن‌ها تا حد زیادی به تکنولوژی ساخت آن‌ها، موادی که در آن‌ها به کار برده می‌شود، تکنیکی که برای ساخت آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و میزان دزی که تولید می‌شوند، بستگی دارد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *