يکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - 28 Feb 2021
 
۰
۱

پلوسی: ترامپ باید فوراً از قدرت برکنار شود

جمعه ۱۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۶
کد مطلب: 750840
سخنگوی مجلس نمایندگان آمریکا می گوید که سیاستگذاران واشنگتن باید برای برکناری «دونالد ترامپ» از سمت خود هرچه سریعتر اقدام کنند.
پلوسی: ترامپ باید فوراً از قدرت برکنار شود
به گزارش جهان نيوز به نقل از مهر، «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده روز پنج شنبه با اشاره به اعمال «تحریک آمیزی» که به نقش رئیس جمهور در تشویق معترضان به یورش به ساختمان کنگره مربوط می شود، گفت که سیاستگذاران واشنگتن باید برای برکناری رئیس جمهور ترامپ از سمت خود فوراً اقدام کنند.

پلوسی گفت که «مایک پنس» معاون ترامپ باید هرچه زودتر به اصلاحیه ۲۵ اُم قانون اساسی برای برکناری ترامپ استناد کند. وی همچنین گفت که در صورت عدم اقدام پنس، مجلس نمایندگان آمریکا ترامپ را برای دومین بار استیضاح خواهد کرد.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در گفتگو با خبرنگاران گفت: «دیروز رئیس جمهور ایالات متحده بانی یک شورش مسلحانه علیه آمریکا شد. این هتک حرمت به کنگره آمریکا که معبد دموکراسی آمریکایی است و خشونتها علیه کنگره که با تحریک رئیس جمهور انجام گرفت، ترس و وحشتهایی هستند که برای همیشه تاریخ کشور ما را لکه دار خواهد کرد».

پلوسی نقش ترامپ در یورش هوادارنش به ساختمان کنگره یک «اقدام فتنه جویانه» خواند و از پنس و سایر اعضای دولت ترامپ خواست تا برای برکناری ترامپ اقدام کنند.

پلوسی همچنین گفت که این یک ضرورت بسیار مهم است. و با وجود اینکه تنها ۱۳ روز باقی مانده است، هر روز می تواند یک نمایش قدرت برای آمریکا باشد».
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Bulgaria
اشتباه مردم ایران وآمریکا در این انتخاب ریاست جمهوری اخیرمحرز بود اما مردم آمریکا دو بار پشت سرهم اشتباه نکردند ؟!