کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

پامپئو: آمریکا اسیر باج‌خواهی ایران نخواهد شد

10 دی 1399 ساعت 1:01

وزیر خارجه آمریکا در پیامی در توییتر با تکرار اتهامات خود علیه ایران مدعی شد که واشنگتن اسیر باج‌خواهی هسته‌ای ایران نخواهد شد.


به گزارش جهان نیوز، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز سه‌شنبه در پیامی توییتری بار دیگر به اتهام‌پراکنی علیه ایران پرداخت.

وی در این پیام توییتری مدعی شد: «رژیم ایران که بی‌ثباتی و وحشت کاشته در حال تهدید آمریکا و متحدانمان است».

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه پیام توییتری خود نوشت: «دولت دونالد ترامپ وضعیت موجود را نپذیرفت و به اعمال مجدد تحریم‌ها پرداخت و کارزار فشار حداکثری را ایجاد کرد. آمریکا اسیر باج‌خواهی هسته‌ای نخواهد شد».

دولت آمریکا بعد از خروج از «برنامه جامع اقدام مشترک» یا برجام تحریم‌ها علیه ایران را از سر گرفته و به سیاست‌هایی تحریک‌آمیز علیه ایران، از جمله ترور سردار قاسم سلیمانی، فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روی آورده است.

ترامپ  وعده داده بود با خروج از برجام و پیگیری سیاست موسوم به «کارزار فشار حداکثری» ایران را به حضور پای میز مذاکره برای رسیدن به «توافقی بهتر» -به زعم او- مجاب خواهد کرد.

در حالی که دوران چهار ساله ریاست‌جمهوری ترامپ رو به اتمام است او در تحقق این هدف ناکام مانده و ترامپ از سوی گروه‌های مختلف در آمریکا آماج انتقادات قرار گرفته است.

منتقدان ترامپ او را به نداشتن راهبرد در قبال ایران، تشدید بی‌مورد تنش‌ها با این کشور و جدا کردن مسیر آمریکا از متحدانش متهم کرده‌اند.

این در حالی است که «جو بایدن» رئیس جمهور منتخب آمریکات که از روز ۲۰ ژانویه ( اول بهمن) کار خود را آغاز می‌کند می‌گوید هنوز هم بر سر موضع خود درباره بازگشت به توافق هسته‌ای ایران ایستاده است. او در مصاحبه‌ای درباره برنامه خود در قبال ایران گفته است: «ما از طریق مشورت با متحدان و شرکای خود، وارد مذاکرات و توافقات بعدی برای تشدید و تمدید محدودیت‌های هسته‌ای ایران خواهیم شد و همچنین به برنامه موشکی ایران نیز خواهیم پرداخت».


کد مطلب: 749844

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/news/749844/پامپئو-آمریکا-اسیر-باج-خواهی-ایران-نخواهد

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com