جمعه ۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 23 Apr 2021
 
۰

رونمایی از واکسن مشترک ایرانی کرونا در بهمن ماه

پنجشنبه ۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۰۰
کد مطلب: 749209
رئیس انستیتو پاستور از تولید مشترک واکسن ایرانی با یکی از کشورها و رونمایی از آن در بهمن ماه خبر داد.
رونمایی از واکسن مشترک ایرانی کرونا در بهمن ماه
به گزارش جهان نيوز، علیرضا بیگلری، رئیس انستیتو پاستور ایران در بخش خبری شبکه یک سیما با اشاره به اقدامات انجام شده برای تامین واکسن مورد نیاز به کرونا برای کشور، اظهار داشت: ما  اجازه تزریق واکسن را فقط به واکسن‌های که تولید داخل یا تولید مشترک باشند می دهیم.

وی ادامه داد: اولین واکسن ما وارد آزمایش بالینی شده و یکی از واکسن‌های مشترک ما نیز فاز سوم را انجام داده است و به عنوان یک تولید ایرانی آن  را عرضه خواهیم کرد.

رئیس انستیتو پاستور افزود: این واکسن مشترک با یکی از کشورها مرحله  بالینی خود را به خوبی گذرانده و فاز یک آن به خوبی جواب داده است؛ ضمن اینکه فاز دوم آن را در آن کشور انجام می‌شود.

بیگلری اضافه کرد: در بهمن ماه نیز فاز سوم را انجام داده و به عنوان یک تولید ایرانی آن را عرضه می‌کنیم.

وی با اشاره به اقدمات ایران برای تامین واکسن کرونا،‌یادآور شد: از طریق سازمان جهانی بهداشت و خرید همزمان از شرکت‌های معتبر و همچنین تولید داخلی در خصوص تامین واکسن اقداماتی انجام شده است.

رئیس انستیتو پاستور در پاسخ به این پرسش که «برای مقابله با ویروس انگلیسی کرونا چه تدابیری در نظر گرفته شده است»، گفت با توجه به جهش ویروس این موضوع دغدغه و نگرانی‌های ایجاد کرده کرده است.

بیگلری متذکر شد: هنوز مشخص نشده که آیا واکسن هایی که تا به حال ساخته شده در برابر این ویروس کارایی خود را از دست داده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *