جمعه ۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 23 Apr 2021
 
۰
۲

۱۰۰ هزار میلیارد تومان از درآمد نفتی محقق نشد

سه شنبه ۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۱۳
کد مطلب: 749058
دیوان محاسبات کشور در گزارشی جزئیات عملکرد ۸ ماهه بودجه کشور را اعلام کرد.
۱۰۰ هزار میلیارد تومان از درآمد نفتی محقق نشد
به گزارش جهان نيوز، بر اساس گزارش دیوان محاسبات کشور در 8 ماهه نخست سال جاری مجموع درآمد وصولی  دولت 328 هزار میلیارد تومان شده است که 169 هزار میلیارد تومان  از محل درآمدها، 7 هزار میلیارد تومان از محل واگذاری دارایی های سرمایه ای و 152 هزار میلیارد تومان هم از محل واگذاری دارایی های مالی بوده است. 

این در حالی است که قرار بود از محل واگذاری دارایی های سرمایه ای یعنی فروش نفت 107 هزار میلیارد تومان درآمد کسب شود که 100 هزار میلیارد تومان آن محقق نشد.

در حالی دولت در 8 ماهه 328 هزار میلیارد تومان درآمد کسب کرده که مجموع هزینه های دولت در این مدت 353 هزار میلیارد تومان بوده است یعنی کسری 25 هزار میلیارد تومانی.

همچنین در این مدت 265 هزار میلیارد تومان صرف هزینه های جاری دولت شده است که در مقایسه با درآمد 169 هزار میلیارد تومانی، دولت با کسری عملیاتی 96 هزار میلیارد تومانی مواجه شده است. در این مدت 52 هزار میلیارد تومان هم صرف هزینه های عمرانی شده که نسبت به رقم مصوب 87 هزار میلیارد تومانی بودجه 35 هزار میلیارد تومان عقب است.

بر اساس این گزارش، کل درآمد یکساله دولت در سال جاری 571 هزار میلیارد تومان تصویب شده بود که با تحقق 328 هزار میلیارد تومان در 8 ماهه، 57 درصد درامد محقق شده و 43 درصد از برنامه عقبیم. طی 8 ماهه هم باید 380 هزار میلیارد تومان درآمد کسب می شد که 52 هزار میلیارد تومان آن محقق نشده است. ولی این عقب ماندگی در بخش هزینه ها کمتر است که نشان می دهد دولت تا حد امکان هزینه ها را کرده، هر چند درآمدها محقق نشده است.

نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
اشکالی ندارد.... مرگ بر آمریکا...
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
...!