چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - 3 Mar 2021
 
۰
۲

پست همتی درباره تعیین تکلیف FATF

جمعه ۲۸ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۱۷
کد مطلب: 748526
عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در صفحه اینستاگرام خود درباره تعیین تکلیف FATF پستی را منتشر کرده است.
به گزارش جهان نيوز، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: قطب نمای سیاستگذاری بانک مرکزی حول کنترل تورم و کمک به رشد اقتصادی کشور است . در این راستا، نرخ ارز بعنوان یک متغیر کلیدی اقتصاد کلان نقشی مهمی بعهده دارد. 

سیاست بانک مرکزی بر این استوار است که نرخ ارز بایستی با توجه به شرایط اقتصاد کلان کشور، ازجمله روند ارزش صادرات نفتی و غیرنفتی، تراز خارجی و جلوگیری از هدررفت منابع ارزی کشور سامان گیرد. مقاومت در مقابل کاهش نرخ ارز از سوی کسانی که ارز دارند، را می توان درک کرد. ولی، عوامل بنیادی بازار شرایط خود را در هرصورت تحمیل خواهد کرد. در همین راستا، تامل وارد کنندگان برای خرید ارز در سامانه نیما نیز قابل درک است.

بانک مرکزی با توجه به همه این عوامل، و با تکیه بر قدرت بازارسازی خود، مسیر حرکت نرخ ارز را رصد کرده و بر اساس مجموعه اهداف سیاستگذاری خود، منابع و ابزارهای در دسترس، آن را مدیریت می کند. بنا به درخواست دولت و تأئید مقام معظم رهبری مهلت بررسی لوایح پالرمو وCFT در مجمع محترم تشخیص مصلحت نظام تمدید شده است.

توجه داشته باشیم، عدم تعیین تکلیف FATF می تواند در نبود تحریم ها مانعی برای سیستم بانکی کشور در انجام مبادلات بانکی بین المللی باشد.

 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


ناصر
Iran, Islamic Republic of
"توجه داشته باشیم، عدم تعیین تکلیف FATF می تواند در نبود تحریم ها مانعی برای سیستم بانکی کشور در انجام مبادلات بانکی بین المللی باشد.".
جواد
عزیزم شما ابتدا رفع تحریم بفرمایید بعد بگویید.