چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - 27 Jan 2021
 
۲
۲۱
زاکانی:

اعتماد به جریان لیبرال در اول انقلاب باعث نفوذ آنها شد/ ۴۱ سال است چوب جریان نفوذ را می‌خوریم

شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۱
کد مطلب: 747322
متاسفانه ابتدای انقلاب به جریان لیبرال اعتماد شد و به این جریان رسمیت بخشیده شد و جریان نفوذ در دل حکومت اسلامی و در دل جمهوری اسلامی تا امروز ادامه پیدا کرد و ما طی این ۴۱ - ۴۲ ساله هرچه آسیب خوردیم بخش عمده آن از این جریان بوده است.
اعتماد به جریان لیبرال در اول انقلاب باعث نفوذ آنها شد/ ۴۱ سال است چوب جریان نفوذ را می‌خوریم
به گزارش جهان نيوز، علیرضا زاکانی نماینده مردم قم در مجلس و رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در نشست مجازی بسیج دانشگاه صداوسیما که به مناسبت ۱۶ آذر «با موضوع جریان شناسی نفوذ در جنبش دانشجویی» برگزار شد، گفت: وقتی به جریان دانشجویی توجه می‌کنید ۲ نماد را در جریان دانشجویی می‌توانید به زیبایی ببینید. اول ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ و دوم ۱۳ آبان ۱۳۵۸.

وی ادامه داد: در ۱۶ آذر سال ۳۲ به واسطه اعتراض به حضور نیکسون در کشور و حضورش در دانشگاه تهران که برنامه‌ریزی شده بود جریان دانشجویی آن جوهره حقیقی خودش را به نمایش گذاشت. آن زمان حاکمیت ستمشاهی به واسطه سرسپردگی به نظام سلطه، دانشجو را بر علیه خودش می‌شوراند و جریان اصلی دانشجویی قبل از انقلاب علیه حکومت وقت بود؛ لذا ویژگی ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ این وجه امتیازش نسبت به سایر حرکات قبل از انقلاب خیلی بارز است.

زاکانی در ادامه با اشاره به روندی که در طی سال‌های گذشته در جنبش دانشجویی طی شده و همچنین نفوذ برخی جریانات در جنبش دانشجویی، ادامه داد: به اعتقاد من شناخت جریان نفوذ و جریان استحاله بسیار مهم است و نکته اول اینکه جریان دانشجویی باید این دقت‌ها را از خودش را آغاز کند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: نکته دوم این است که اگر جنبش دانشجویی نسبت به جریان نفوذ در درون حکومت حساس است باید برگردد به ابتدای انقلاب. در ابتدای انقلاب ما یک اتفاقی افتاد، اتفاق این بود که ما یک اشتباهی را کردیم که هنوز ۴۱ سال است که داریم چوب آن یک اشتباهمان را می‌خوریم.

وی ادامه داد: امام فرمودند که ما اشتباه کردیم که به دولت موقت آن‌ها اعتماد کردیم و به دولت موقتی اعتماد شد که به فرموده امام، آن‌ها به کمتر از سپردن انقلاب به دست آمریکا به چیزی بسنده نمی‌کردند. پس شما اگر صحبت از جریان نفوذ می‌کنید در واقع از جریانی صحبت می‌کنید که اساس آن قائل بر اساس انقلاب نبود.

زاکانی با اشاره به عدم همراهی بازرگان با انقلاب تصریح کرد: بازرگان به مردم می‌گفت بروید خانه هایتان بنشینید و مردم که ادامه مسیر انقلاب را دنبال می‌کردند مورد اعتراض دولت موقت قرار گرفتند و بعد از اینکه دولت موقت بعد از ۱۳ آبان و ۳ خرداد گفت انقلاب به بن بست رسیده است، امام فرمودند که نه شما خودتان به بن بست رسیده اید، انقلاب به بن بست نرسیده است.

این نماینده مجلس اظهار داشت: متاسفانه ابتدای انقلاب به جریان لیبرال اعتماد شد و به این جریان رسمیت بخشیده شد و جریان نفوذ در دل حکومت اسلامی و در دل جمهوری اسلامی تا امروز ادامه پیدا کرد و ما طی این ۴۱ - ۴۲ ساله هرچه آسیب خوردیم بخش عمده آن از این جریان بوده است.

زاکانی ادامه داد: امروز یک جریان انفعال و وادادگی در مقابل دشمنان و جریان تسلیم و جریانی که به نوعی دلداده به غرب را شما مشاهده می‌کنید. حالا اگر این جریان را قبلا در قالب یک پرچم مشخص یا یک حزب مشخص می‌دیدید امروز در قالب بسیاری از کسانی که ممکن است مسئولیت هم در کشور داشته باشند می‌بینید و همان شعار‌های قبل را می‌دهند و همان مسیر را می‌روند، اما عملاً آن تابلو را ندارند؛ لذا این جریان نفوذ را باید شناسایی کنیم و با دقت آسیب‌های آن را ملاحظه کنیم.

وی در ادامه تاکید کرد: جریان نفوذ در قالب یک جریان اشتباه از ابتدای انقلاب وجود داشت و ۴۱ سال ما داریم چوب آن را می‌خوریم، و این جریان توانست اثرات خاص خودش را هم بگذارد.

زاکانی یادآور شد: امروز وقتی شما دقت می‌کنید می‌بینید دوگانه‌هایی هست، این دوگانه‌ها در کشور شرایطی را ایجاد کرده که شما دیگر با یک جریان سیاسی مواجه نیستید دقت کنید که کلاه سر من و شما نگذارند.

وی تاکید کرد: دانشجو به عنوان عنصر فعالی که بناست نفی نظام سلطه را بکند، بناست تقویت حاکمیت و نظام اسلامی را در دستور کار داشته باشد و بنا دارد که مطالبه جدی کند و حکومت و اجزای آن و سه قوه را در اهداف انقلاب اسلامی بسیج کند و به میدان بیاورد و مطالبه داشته باشد و آن‌ها را نقد اساسی کند؛ این دانشجو باید دقت کند که امروز در صحنه عمل با یک جریان قدرت و ثروت مواجه است که برای کسب قدرت و برای کسب ثروت هر بهایی را به جامعه و مردم تحمیل می‌کند و مصالح انقلاب و منافع ملی را زیر پایش می‌گذارد.

زاکانی ادامه داد: دانشجویان باید به این مسائل توجه کنند. پشت این جریان قدرت و ثروت که سرپنجه‌های نفوذ هستند جریان‌های حامی و جریان‌های اطلاعاتی وجود دارند. بخشی از جریانات اطلاعاتی کشور که در ادوار گذشته خطا‌های جدی را از آن‌ها شاهد بودیم مثل قتل‌های زنجیره‌ای که خاستگاه آن خاستگاه دشمن و نظام سلطه بود و محکوم کردن چهره نظام اسلامی.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: عناصری در پشت این جریان قدرت و ثروت وجود دارند و عمیق‌تر که می‌شویم می‌بینیم که جریان دشمن خواه را در پشت این صحنه با یک عیار بالا مشاهده می‌کنیم؛ لذا امروز دیگر ۴۱ سال ۴۲ سال پیش نیست که ما تابلو‌ها را نگاه کنیم باید برویم برنامه‌ها و ایده‌ها و نظرات و کارکرد‌های گذشته تا امروز افراد و گروه‌ها را ببینیم، نسبت به آن‌ها دقت داشته باشیم و اگر یک عنصر یا کسی که روحیه انقلابی گری دارد به عنوان انقلابی به روی صحنه می‌آید او را هم باید محک بزنیم که این ۴۲ سال بعد از انقلاب کجا بوده و اگر سن او به قبل از انقلاب می‌رسد آنجا کجا بوده است.

وی افزود: باید ببینیم این فرد در صحنه‌های مختلف حاضر بوده یا نه، حاشیه نشینی کرده و اگر یک جایی موضعی گرفته به نفع جریان انقلاب بوده یا نه، این موضع چیزی بوده که دشمن دنبالش بوده یا نه. این یک ملاک است ممکن است عنوان انقلابی هم به خودش بدهد، اما نفاق داشته باشد.

زاکانی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در لشکر سیدالشهدا فرمودند که ما یک دشمن داریم که دشمن قطعی و قهری ما است و آن آمریکا است. اگر کسی در جریان انقلاب مواجه شد با یک ایده های، نظری، فردی، جریان، گروهی که داعیه انقلابیگری هم داشته باشد، اما حرف‌هایش به نفع آمریکا و در راستای او بود باید به او تذکر بدهیم، اگر تذکر دادیم و او خودش را اصلاح کرد معلوم است که او اشتباه کرده است، اما اگر این فرد به حرف نادرست و عمل نادرست و رفتار نادرست خودش اصرار داشت، و برخلاف منافع ملت، انقلاب و دولت و در راستای خاستگاه آمریکا بود باید انگشت نفاق را به سمت او قرار داد و او را در دایره نفاق دید، این فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی است در دهه هفتاد.

نماینده مردم قم در مجلس گفت: باید در دوران جنبش دانشجویی ابتدا این تطهیر را صورت بدهید و آن هم به روش خالص سازی و ایده‌های خوبتان را تکثیر کنید. در واقع عناصر فعال تان را در جامعه دانشجویی تکثیر کنید بعد بیایید با یک جریان شناسی دقیق فعالان عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی کشور را مرور کنید و جریان نفوذ را در دل آن‌ها در قاب جریان قدرت و ثروت پیدا کنید و ریشه‌ها و عقبه‌های آن را بدانید تا بتوانید در این مسیر گام جدی بردارید.

زاکانی ادامه داد: به اعتقاد من اگر بخواهیم نگاهی به آینده داشته باشیم دو وظیفه عمده و اساسی داریم نسبت به مردم. جریان دانشجویی نسبت به خودش هم وظیفه دارد. وظیفه دارد که خودش را بسازد و در صحنه‌های مختلف حاضر و فعال باشد و از تجارب دوران دانشجویی استفاده کند برای اینکه آینده این کشور را که با آن عنصر انسانی ساخته شده، درست رقم بزند.

وی گفت: وظیفه اول این است که بتواند به عنوان چشمان روشن و زلال و دقیق بتواند با ایده‌های ناب و درست و با یک فعالیت سریع و اساسی ظرفیت آگاهی بخشی به جامعه را بالا ببرد. یعنی خود جمع دانشجویی باید اینقدر برون مایه و داشته‌هایی را داشته باشد که وقتی به جامعه تزریق می‌کند از عطر منتشرشده در فضای جامعه، جامعه استشمام کند و رشد پیدا کند و نشاط و رشد و جریان دانشجویی بتواند به جامعه تزریق کند، این کار اول ناظر به مردم است.

زاکانی تاکید کرد: کار دوم این است که جریان دانشجویی بتواند یک نهضت خدمتگزاری را در مسیر خدمت به مردم پرچم داری کند، سپس این نهضت خدمتگزاری با آن نهضت آگاهی‌بخشی و رشد جامعه شرایط را باید به سمتی ببرد که این نهضت مواسات با آن نهضت آگاهی‌بخشی جریان دانشجویی به عنوان پیشران و اثرگذار در متن جامعه قرار بگیرد.

وی افزود: جریان دانشجویی یک نسبتی هم با مسئولین دارد که نسبت آن با مسئولین این است که بتواند نقد منصفانه و دفاع واقع بینانه کند، اگر مسئول کار خوبی می‌کند یک دفاع واقع بینانه و تحلیل داشته باشد و اگر مسئولی کار بدی می‌کند یک نقد منصفانه‌ای جریان دانشجویی داشته باشد و یک نسبتی هم باید با نظام سلطه برقرار کند و آن هم این است که بتواند یک نفی اساسی در مسیر تحقق اهداف نظام سلطه در جامعه را پیش بگیرد و این هم نمی‌شود جز با تبعیت از رهبری معظم انقلاب اسلامی و فهم و درک خاستگاه‌های این حکیم عالی‌مقام و این فرزانه بزرگ که ما دلداده او هستیم و به او عشق می‌ورزیم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
بایست نفوذیها شناسایی واز حاکمیت طرد کرد
Iran, Islamic Republic of
...
قاسم
Iran, Islamic Republic of
ترور دانشمند شهید فخری زاده با کمک نفوذی ها انجام شد.
United States
امام فرمودند از رژیم شاه نجات پیدا کردیم ولی سالها طول خواهد کشید که از شر روشنفکران تربیت شده غرب نجات پیدا کنیم. لیبرالیسم یک منش کثیف ساخته صهیونیزم هست و اسم لیبرال باید یک لقب رکیک‌ تلقی شود که انسانها ازش فرار کنند.
يا مهدي
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
آقای زاکانی درخصوص بی تدبیری (دولت)وانفعال ،سکوت ونظاره گری(مجلس)درخصوص موضوع (کرونا)چیزی برای ارائه وبیان ندارین!
رضا
Iran, Islamic Republic of
خدا رحم كرده به ما كه مملكت دست زاكانى ها نيفتاده.....!!!!!!
اصغر
Iran, Islamic Republic of
آره واقعا با مدیریت درخشان دولت فعلی همه شاد و خوشحالیم. نه؟!!!
United Kingdom
اقای زاکانی جامعه ای که نظرهای مختلف را بر نتابد و دولت ان تک فکری را ملاک قرار دهد با اصل جمهوری یعنی حاکمیت اراده مردم همخوانی ندارد .
ابوذر
Iran, Islamic Republic of
در هیچ حکومتی به نفوذی و جاسوس جایزه نمی دهند.
Iran, Islamic Republic of
خلاصه بخشهایی از حرفهای آقای زاکانی:
روشنگری کنید.
خدمت به مردم کنید.
نگذارید اهداف نظام سلطه در کشور و جامعه تحقق یابد. و این هم نمیشود جز با تبعیت از ولی فقیه و فهم و درک از خاستگاه های ایشان.
مراقب نفوذ با هر اسمی باشید.
بخش عمده آسیب هایی که در ۴۱ -۴۲سال گذشته خوریم از جریان لیبرال بوده.
Iran, Islamic Republic of
وکیل محبوبم یه جانباز طلبه قبل ازانقلابم . وقتی انقلاب پیروز شد بخدا اهی جگرسوز ازدل کشیدم .چون دیدم دقیقا اخوندائیکه ارزوشون شکست انقلاب بود وباتوهین روزنامه معروف به امام درتهدل خوشحالم بودن ونهایت سعیشونو درکنترل طلاب جوان ازشرکت درتظاهراتها میکردند وحتی بخاطر نصف روز کلاس نرفتن درچهلم شهید مصطفی خمینی ره من وچند نفرازطلابو ازمدرسه اخراج کردند. تا انقلاب پیروز شد دیدم همه اقایان درپشت میز ریاست مدیریت نشستن!!!!
مواضع کیهان را ببینید بعد بگوئید " کی بود کی بود من نبودم " خخخخخخخخخخخخخخ
جویای استقلال
Iran, Islamic Republic of
جناب زاکانی لطف کنید کمی هم از وادادگی تحقیر آمیز ما به چین و روسیه هم صحبتی بفرمایید..
Iran, Islamic Republic of
مرگ بر آمریکا
جویای آزادی
Iran, Islamic Republic of
جواب این را از دولتی بپرس که به رئیس جمهور آن رای دادی.
Iran, Islamic Republic of
.......
رهگذر
Iran, Islamic Republic of
....
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
دکتر جان ....
Iran, Islamic Republic of
آقای زاکانی کرونا مثل نفوذی اکثر خانواده ها را زمینگیر نموده است نمیخواین پژوهشی درخصوص ناکارآمدی سیاست های ستاد ملی ومعرفی مسولان وضعیت کنونی انجام بدین