چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - 27 Jan 2021
 
۴
۴

محدودیت‌ها در شهرهای قرمز و نارنجی از شنبه اعلام شد +جزئیات

پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۸
کد مطلب: 747181
قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، در اطلاعیه شماره ۴ خود، توضیحاتی را پیرامون اعمال محدودیت ها از شنبه آینده ارائه داد.
محدودیت‌ها در شهرهای قرمز و نارنجی از شنبه اعلام شد +جزئیات
به گزارش جهان نيوز به نقل از مهر، قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، این اطلاعیه آورده است: اکنون که به حول و قوه الهی، به پایان دو هفته نخست اجرای طرح جامع محدودیت‌های هوشمند، به عنوان یک بخش از برنامه جامع مبارزه با کرونا، نزدیک می‌شویم، ضمن تقدیر از هم میهنان عزیز، اقشار و اصناف مختلف، اصحاب رسانه و عموم دست‌اندرکاران اجرای این طرح، نکاتی را اعلام می‌دارد.

۱. بر اساس گزارش‌های تخصصی وزارت بهداشت، در نتیجه الطاف الهی، ساماندهی‌های به عمل آمده و ارتقای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، از جمله استفاده فراگیر مردم از ماسک و رعایت فاصله گذاری مؤثر اجتماعی، سرعت گسترش همه گیری کرونا در کشور کاهش یافته، تعداد مبتلایان پذیرش شده در بیمارستان‌ها کمتر و در مجموع شرایط تعدادی از شهرها از وضعیت قرمز به نارنجی و برخی دیگر از وضعیت نارنجی به زرد تغییر کرده است. اما برآوردهای علمی و تخصصی، بر این واقعیت تاکید دارد که شرایط کنونی، کاملاً شکننده بوده و با کمترین سستی و سهل انگاری در اجرای دستورالعمل‌ها، مجدداً به حالت نامطلوب قبلی بازخواهد گشت و در آن صورت، اعلام مجدد وضعیت قرمز در این شهرها و اجرای کامل محدودیت‌ها و تحمل دشواری‌های ناشی از آن برای عموم مردم اجتناب ناپذیر خواهد بود.

۲. تغییر شرایط شهرهای مختلف، به منزله عادی شدن وضعیت نبوده و از روز شنبه هفته آینده، محدودیت‌ها در همه شهرهای کشور متناسب با وضعیت قرمز، نارنجی یا زرد هر شهر که از سوی وزارت بهداشت اعلام شده است، مجدانه اعمال خواهد شد.

۳. از ابتدای هفته آینده، کماکان ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی، به شهرهای قرمز و نارنجی و همچنین ورود خودروهای شخصیِ پلاک بومیِ شهرهای قرمز و نارنجی به سایر شهرها ممنوع است و سایر محدودیت‌های پیش بینی شده در خصوص ترددها، منطبق بر طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها اعمال خواهد شد.

۴. ضمناً همچون دو هفته قبل، تردد شبانه خودروهای مشمول، از ساعت ۲۱ الی ۴ بامداد، در همه شهرهای قرمز و نارنجی با جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفر، ممنوع است و در مورد متخلفین بر اساس تشخیص دوربین‌های پلیس، جریمه صادر و اعمال قانون می‌شود.

۵. همچنین، محدودیت‌های پیش بینی شده برای فعالیت اصناف و مشاغل و سایر فعالیت‌ها، متناسب با وضعیت جدید اعلامی شهرها (قرمز، نارنجی و یا زرد) اکیداً اعمال می‌شود.

۶. جزئیات بیشتر محدودیت‌های ترددها و فعالیت مشاغل، همراه با آخرین تغییرات اعمال شده در دسته بندی اصناف و مشاغل و جدول وضعیت هریک از شهرها، در اطلاعیه روز جاری کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی اعلام می‌شود.
 


فعالیت گروه یک و ۲ شغلی از شنبه مجاز شد
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
اعضای محترم ستاد ملی کرونا
ملاک برای تغییر رنگ ووضعیت ها را مراجعه به مطب ها مدنظر داشته باشید والا ملاک میزان بستری به دلایلی که خودتان هم واقفین صددرصد غیرقابل اتکاست
Iran, Islamic Republic of
ملاک بستری اصلا. قابل اعتماد و اتکا نیست ...
Iran, Islamic Republic of
..
اگرمصوبات قابل اتکاست بفرماییدچرا اعضای ستاد خودشان تغییر وضعیت ورنگ ها را درعرصه عمل باحضور در مناطق به اصطلاح سفید یا زرد نشان نمیدهند
Iran, Islamic Republic of
امیدوارم ستاد کرونا مصلحتی عمل نکنه براساس شنیدهها مردم ازترس مبتلا شدن به بیمارستانها و مراکز درمان نمیرن.پس این رنگ بندی وآمارها از کجا میاد ‌‌.