چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - 27 Jan 2021
 
۱
۱۶
یادداشت حسین شریعتمداری//

فارسی حرف می‌زنند عبری عمل می‌کنند

چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۸
کد مطلب: 746978
مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت: دستگاه اطلاعاتی دشمن قبل از انجام عملیات تخریبی و تروریستی خود به زمینه‌سازی در افکار عمومی و پس از آن به مقدمه‌چینی برای پاک کردن ردپای تروریست‌ها و یا پیشگیری از پیگرد و عملیات متقابل حریف نیاز دارد. اصلی‌ترین محل فعالیت نفوذی‌هایی که این ماموریت را برعهده ‌دارند، رسانه‌ها هستند.
فارسی حرف می‌زنند عبری عمل می‌کنند
به گزارش جهان نيوز، حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در یادداشتی تحت عنوان «فارسی حرف می‌زنند عبری عمل می‌کنند» نوشت: در این آیه از سوره مبارکه محمد(ص) دقت کنید! فرمول بسیار دقیق و کار‌سازی برای شناسایی نفوذی‌ها ارائه می‌فرماید. بخوانید! 

«وَلَوْ نَشَاءُ لَأَرَیْنَاکَهُمْ فَلَعَرَفْتَهُمْ بِسِیمَاهُمْ وَلَتَعْرِفَنَّهُمْ فِی لَحْنِ الْقَوْلِ وَاللهُ یَعْلَمُ أَعْمَالَکُمْ(۳۰) ... اگر صلاح می‌دانستیم، آنان را طوری به تو می‌شناساندیم که چهره واقعی آنها را بشناسی، هرچند اکنون هم می‌توانی از طرز حرف زدنشان، آنها را بشناسی و خدا از اعمالتان آگاه است».

این سخن نیز از حضرت امیر علیه‌السلام است؛
«مَا أَضْمَرَ أَحَدٌ شَیْئاً إِلَّا ظَهَرَ فِی فَلَتَاتِ لِسَانِهِ وَ صَفَحَاتِ وَجْهِهِ... هیچ کس چیزى در دل (ضمیر و ‌اندرون) خود پنهان نمی‌کند مگر آنکه در سخن‌هایى که ناگهانى از زبان او بیرون می‌آید و در حالت چهره‌اش پدیدار می‌شود.»
(حکمت 25 نهج‌البلاغه)

نفوذی‌ها را می‌توان به چند گروه تقسیم کرد که شرح کامل آن به درازا می‌کشد و از محدوده این یادداشت مختصر نیز بیرون است اما در این وجیزه به دو نوع از شایع‌ترین انواع نفوذ که در عملیات تروریستی به کار می‌رود، اشاره می‌شود و پرداختن به اصلی‌ترین و خطرناک‌ترین نوع نفوذ را که «نفوذ در ساختار نظام» است و شرح مفصلی دارد، به فرصتی دیگر موکول می‌کنیم. و اما، آن دو نوع نفوذ یاد‌شده عبارتند از؛
۱- نفوذی‌هایی که ماموریت آنها، انفجار، ترور، تخریب و...است.

این گروه نه فقط هیچ نشانه‌ای که بتواند هویت واقعی آنها را فاش کند، از خود بروز نمی‌دهند، بلکه در بسیاری از موارد، خود را کاسه‌های داغ‌تر از آش هم معرفی می‌کنند. به عنوان مثال، ناخدا افضلی عامل نفوذی شوروی سابق که مارکسیست و بی‌دین مطلق بود، در دوران دفاع مقدس، وقتی همراه با برخی از مسئولان و سایر نظامیان در جبهه بود، نیمه شب به گونه‌ای که همراهان متوجه شوند از جای برمی‌خاست و تظاهر به خواندن نماز شب می‌کرد! و یا کشمیری، عامل انفجار منجر به شهادت رجائی و باهنر و دستجردی، دو خودکار بیک (که آن روزها یک تومان قیمت داشت) در جیب می‌گذاشت و اصرار داشت بفهماند که یکی از آنها برای امور اداری و بیت‌المال است و دیگری برای مصارف شخصی است! و... شناسایی این طیف با بهره‌گیری از شگردها و ترفندهای اطلاعاتی امکان‌پذیر است.

۲- دستگاه اطلاعاتی دشمن قبل از انجام عملیات تخریبی و تروریستی خود به زمینه‌سازی در افکار عمومی و پس از آن به مقدمه‌چینی برای پاک کردن ردپای تروریست‌ها و یا پیشگیری از پیگرد و عملیات متقابل حریف نیاز دارد. اصلی‌ترین محل فعالیت نفوذی‌هایی که این ماموریت را برعهده ‌دارند، رسانه‌ها هستند و یا افرادی که در برخی از مراکز تصمیم‌ساز و سیاست‌پرداز خزیده‌اند. این طیف از نفوذی‌ها، همان‌هایی هستند که در آیه یاد‌شده از سوره مبارکه محمد(ص) و در کلام حکیمانه حضرت امیرالمومنین‌(ع) به آنها و راه شناسایی آنان اشاره شده است. گفتنی است که چندین سال قبل (۱۳۷۹)

رهبر معظم انقلاب با مشاهده ردپای این طیف در مطبوعات، به ملامت فرمودند برخی از مطبوعات به پایگاه دشمن تبدیل شده‌اند. در آن هنگام آقای یونسی وزیر اطلاعات بود و در مصاحبه‌ای با اشاره به طیف یاد شده، گفت؛ آنها را شناسایی کرده و برخورد می‌کنیم! ولی هیچ اتفاقی نیفتاد و آب از آب تکان نخورد تا آنکه ده‌ها تن از آنها بعد از انجام ماموریت خود! به آمریکا و اروپا و اسرائیل ‌گریختند. و هم اکنون به کاسه‌لیسی دشمن مشغولند!

۳- به عنوان مثال -و فقط یک نمونه- می‌توان به افراد و یا رسانه‌هایی اشاره کرد که این روزها و به دنبال جنایت اخیر رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن دانشمند برجسته کشورمان، شهید محسن فخری‌زاده، دقیقاً همان اظهارات و خواسته‌های رسماً اعلام‌شده دشمنان تابلودار بیرونی را -آگاهانه و یا بی‌آنکه متوجه باشند- بر زبان و قلم دارند ...نباید انتقام گرفت! (یعنی راه ادامه جنایت دشمن را نبندید)! ...‌باید خویشتنداری کرد! (یعنی اجازه بدهید دشمن هر‌چه خواست انجام بدهد و شما فقط تماشاگر باشید)! ... صبر کنید بایدن بیاید که جلوی مذاکره گرفته نشود!

(یعنی به دشمن اجازه بدهید فاجعه دیگری شبیه برجام به ملت تحمیل کند)! و‌... این طیف که تعدادشان ‌اندک و کم‌شمار است -و برخی از آنها نیز ندانسته آب به آسیاب دشمن می‌ریزند- از همان قماشی هستند که نتانیاهو در جریان فتنه ۸۸ از آنها باعنوان بزرگ‌ترین سرمایه اسرائیل در ایران یاد کرد و شیمون‌پرز اعلام کرد که آنها به نمایندگی از اسرائیل با جمهوری اسلامی درگیرند!

شناسایی افرادی که در این جریان خزنده جا‌سازی شده‌اند، دشوار نیست، «وَلَتَعْرِفَنَّهُمْ فِی لَحْنِ الْقَوْل» ... آنها فارسی حرف می‌زنند ولی عبری عمل می‌کنند!
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


محمد بهرامی
United Arab Emirates
آدم فکر می کنید وقتی دشمنی مثل .....داریم دیگه نیازی نیست هیچ دشمنی را دشمن بدانیم برای هفت پشتمان کافیست از آمریکا و اسرائیل شر ترن
Iran, Islamic Republic of
آقای شریعتمداری ، همچنان که خود فرموده آید نیروهای نفوذی برای جا انداختن خود کاتولیک تر از پاپ عمل مینمایند ، امروز باید نگران نفوذی هایی بود که خود را انقلابی تر از همه معرفی میکنند یقه پیراهن خود را می بندند و خط ریش میگذارند به نام انقلابی گری تیشه به ریشه نظام می زنند ،..
سپاس سردار
Iran, Islamic Republic of
درود بر حاج حسین شریعتمداری سردار قلم.
امیر ⚘🌴
United Arab Emirates
تعبیر بسیار جالب و حکیمانه ای است،
همان تعبیر امام امت که فرمودند:
مار های خوش خد و خال که زهر کین از اسلام ناب محمدی و قرآن دارند
Romania
.بروید امنیت را برای همه مردم تقویت کنید نه کسی ترور شود ونه اینقدر دزدی شود!
هوشیار
Iran, Islamic Republic of
هدف اصلاح طلبان فرار از فاجعه اقتصادی و امنیتی بوجود آمده است.
علی
Iran, Islamic Republic of
باز این اقا حرف زد.!!!
و لابد آبروی امثال تو را برد
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
حاج حسین خدا قوت
علی
Iran, Islamic Republic of
سردارقلم این قبیل تحلیلهادیگرکم ارزش شده
Iran, Islamic Republic of
درود بر سردار قلم که هر روز بیشتر از دیروز صحت گفته ها و پیش بینی هایشان بر همگان روشن می‌شود و باعث سربلندی ملت ایران هستند.
پدرام
Iran, Islamic Republic of
میشه بگیدکدوم یک ازگفتههاش دقیق محقق شده؟
سعید مرید حاج حسین
Iran, Islamic Republic of
احسنت حاج حسین
رضا
United Kingdom
....
Iran, Islamic Republic of
سلام
درود بر حاج حسین
یکی از بارزترین موارد پیش بینی های حسین
خسارت بار بودن برجام بود که متولیان آن یعنی ژنرالهای دیپلماسی بارها به نتیجه هیچ آن اعتراف داشتند.
شیرزاد