شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - 23 Jan 2021
 
۲
۳

صندوق سرمایه‌گذاری پالایشی یکم مجوز فعالیت گرفت/ مشکلی از سوی بورس برای بازگشایی نیست

دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۹
کد مطلب: 746758
سازمان بورس و اوراق بهادار، مجوز فعالیت صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم را صادر کرد .
مجوز پالایشی یکم صادر شد
به گزارش جهان نيوز به نقل از فارس، صندوق قابل معامله بورسی پالایش یکم که از باقیمانده سهام دولت در 4 پالایشگاه تهران، اصفهان،‌ تبریز و بندرعباس تشکیل شده با تخفیف 30 درصد و تا سقف 5 میلیون تومان برای هر دارنده کد ملی ایرانی در بورس اوراق بهادار تهران ارائه شد و قرار بود حداکثر یک ماه پس از پایان پذیره‌نویسی(یعنی 30 مهر) در بورس باز شود، اما با ریزش شاخص بورس تهران ارزش این صندوق به شدت افت کرد و از نرخ اولیه 10 هزار تومان هر واحد هم کمتر شد.

گرچه یکی از دلایل تاخیر در بازگشایی صندوق پالایش یکم افزایش سرمایه دو پالایشگاه تهران و اصفهان اعلام شد که این افزایش سرمایه باید در صورتهای مالی قرار گیرد،‌ اما به نظر می‌رسد، افت قیمت به خاطر ریزش بازار دلیل مهمتری باشد.‌

محمود گودرزی معاون بورس تهران به سنا، گفت: صندوق سرمایه‌گذاری پالایشی یکم ، در اجرای ماده ۲۸ و بند ۶ ماده ۷ قانون بازار اوراق بهادار مصوب آذر ۱۳۸۴ و ماده ۲ قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید به منظور تسهیل اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴  قانون اساسی مصوب آذر ۸۸  با مجوز این سازمان نزد مرجع ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری تهران، به عنوان نهاد مالی ثبت شده است.

 این صندوق سرمایه گذاری مجاز است  از تاریخ صدور این مجوز( ۹ آذر ۹۹)  با رعایت قوانین و مقررات مربوطه و در چارچوب اساسنامه مصوب خود به عنوان یک نهاد مالی – صندوق سرمایه گذاری فعالیت کند.

در همین حال «محمود گودرزی»، معاون بازار شرکت بورس گفت: همه فعالیت‌های مربوط به بازگشایی صندوق انجام شده  و مدیر این صندوق باید بوسیله هماهنگی با سامانه معاملات بر خط (OMS) مجوز بازگشایی را از سازمان بورس اخذ کند و ترتیبات افشای ارزش خالص دارایی‌های صندوق را انجام دهد.

وی افزود: مشکلی از سوی شرکت بورس برای بازگشایی وجود ندارد و به محض اعلام آمادگی از سوی مدیر صندوق و انجام فعالیت‌های مربوط در این زمینه نماد این صندوق بازگشایی خواهد شد.

به گفته گودرزی، اکنون در انتظار تایید مدیر صندوق پالایشی یکم بسر می بریم تا بتوان اطلاعیه مربوطه را صادر و نماد را بازگشایی کرد.

گودرزی خاطرنشان کرد: تاکنون زمان دقیقی برای بازگشایی نماد ارائه نشده است، اما به نظر می‌رسد تا چند روز آینده فعالیت‌های مربوط به این اقدام به مراحل پایانی خود نزدیک شود و اطلاع رسانی‌های لازم از سوی شرکت بورس ارائه می‌شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of

دوماه پولمون بلوکه شده نه معلوم کی باز میکنن نه معلومه سود میده یانه بعد حرف از دارا سوم میزنن!!!!
Iran, Islamic Republic of
درود به شروع مرد
فاطمه
United Arab Emirates
...دو ماه با پول مردم چیکارا که نکردن الانم با همون قیمت خرید باز شده...