پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - 21 Jan 2021
 
۰
۱۴
رای الیوم:

ترور پروفسور فخری‌زاده برنامه هسته‌ای ایران را متوقف نخواهد کرد

يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۵
کد مطلب: 746719
روزنامه رای الیوم نوشت: ترور دانشمند بزرگ ایرانی برنامه هسته‌ای ایران را متوقف نمی‌کند بلکه شاید سرعت پیشرفت آن را افزایش دهد؛ امری که تل‌آویو به خوبی از آن آگاه است.
ترور پروفسور فخری‌زاده برنامه هسته‌ای ایران را متوقف نخواهد کرد
گروه بین الملل جهان نيوز: عبدالباری عطوان، سردبیر روزنامه اینترنتی رای الیوم، یادداشت امروز خود را به ترور شهید محسن فخری‌زاده، دانشمند هسته‌ای ایران، اختصاص داد و نوشت: سوال‌هایی که قویا مطرح می‌شود به ماهیت پاسخ احتمالی و حتمی ایران، نحوه اجرا، مکان و زمان آن مربوط می‌شود. از روی تجربه و رصد حوادثی که طی چهل سال گذشته در منطقه رخ داده است، به خوبی می‌دانیم که پاسخ ندادن یا تاخیر در آن باعث می‌شود هیبت و بزرگی طرف‌هایی که باید پاسخ بدهند از بین برود و از اهمیت نظریه بازدارندگی و تاثیرگذاری آن می‌کاهد و کفه ترازو را به نفع دشمنانی سنگین می‌کند که حتما به عملیات تحریک‌آمیز خود ادامه خواهند داد.

نظریه‌های نظامی و مشخصا نظریه‌های نظامی اسرائیل و آمریکا، همیشه اولویت را به میزان خسارت اختصاص می‌دهد چه در صف نیرو‌ها و چه در صف متحدان یا شهروندان و زیر ساخت‌ها، برعکس دشمنان در اردوگاه دیگر. مثال‌های زیادی در این خصوص وجود دارد که بارزترین آن‌ها به تجربه شوروی سابق در افغانستان، تجربه آمریکا در عراق و ویتنام و همچنین افغانستان مربوط می‌شود. هر قدر میزان خسارت‌های مالی و انسانی بیشتر شود، احتمال پیروزی و شکست طرف دیگر بیشتر می‌شود حتی اگر قدرت زیادی داشته باشد.

در ادامه این مطلب آمده است: ترور پروفسور محسن فخری‌زاده، که «قدیر خان» برنامه هسته‌ای ایران توصیف می‌شد، این برنامه را متوقف نخواهد کرد بلکه شاید سرعت پیشرفت آن را افزایش دهد؛ زیرا هر یک کارشناس، و هریک از تاسیسات هسته‌ای چندین جایگزین دارد و ترور ۱۰ دانشمند هسته‌ای این واقعیت را تایید می‌کند و آمریکایی‌ها و اسرائیلی به خوبی از این مسئله آگاهند و به همین سبب این ترور نتایج معکوسی خواهد داشت.

عطوان در ادامه به یکی از جدیدترین ویدئو‌های خود در یوتیوب اشاره کرد و گفت: در آن ویدئو از وجود سناریو اسرائیلی-آمریکایی برای ترور شخصیت‌های موثر در محور مقاومت و در راس آن‌ها سید حسن نصرالله، اشاره کردم و گفتم دبیرکل حزب‌الله لبنان حالت فوق‌العاده اعلام کرده است. این صحبت‌ها به منابع موثق در محور مقاومت تکیه داشت و اکنون خبرگزاری رویترز گزارشی از روزنامه نیویورک تایمز نقل کرده که در آن با تکیه بر سه منبع آمده است موساد در ترور پروفسور فخری‌زاده دست داشته است و سفر هفته گذشته مایک پمپئو به تل‌آویو نیز با هدف زمینه‌سازی برای این ترور بوده است.

سال ۲۰۲۰ برای خاورمیانه سال بدی بود و شاید سال آینده سال موشک‌ها و درست کردن بسیاری از اشتباهات و جبران شکست‌ها باشد. بدون شک این اصل که می‌گوید ملت‌ها چیزی برای از دست دادن ندارند، درست است، اما باید گفت آمریکا، اسرائیل و متحدان عرب آن‌ها که در وقت تلف شده به عادی‌سازی روی آوردند، چیز‌های زیادی برای از دست دادن دارند.

در انتهای این مطلب آمده است: روز‌های آینده مملو از غافلگیری خواهد بود و اسرائیلی که از سال ۱۹۶۷ به اذعان خود آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ اسبق، در همه جنگ‌ها شکست خورده است در هیچ جنگی در آینده هم پیروز نخواهد شد؛ چرا که زمان تغییر کرده است و دشمنان جدید آن با دشمنان قدیمی تفاوت دارند و لحظه واقعیت نزدیک است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
اسرائیل به تروریست ها در منطقه خاورمیانه و جهان نیاز دارد.
پاسخ مردم ایران به خاطر ترور فخری زاده به اسرائیل دردناک خواهد بود.
زمان خلح سلاح اتمی اسرائیل فرر رسیده است.
Iran, Islamic Republic of
ترور فخری‌زاده نشان از عمق کینه جنایتکاران صهیونیسم و آمریکا علیه ملت ایران است
Iran, Islamic Republic of
آمریکا و اسرائیل از سال 1332 تاکنون به دنبال ضربه زدن به ایران هستند
Iran, Islamic Republic of
تروریسم ‌بین المللی به سرکردگی کاخ سفید در هر شکلی غیرقابل قبول است
Iran, Islamic Republic of
ترور شهید فخری‌زاده مصداق بارز تروریسم دولتی است
Iran, Islamic Republic of
ترور دانشمند هسته ای ایران؛ تهدیدی برای صلح خاورمیانه است
Iran, Islamic Republic of
عاملان ترور فخری زاده بانیان تروریسم در جهان هستند
Iran, Islamic Republic of
ترور دانشمند بزرگ ایرانی برنامه هسته‌ای ایران بی پاسخ نمی ماند
از صهیونیست ها جنایتکار شماره یک انتقام می گیریم
Iran, Islamic Republic of
اقدام تروریستی اسرائیل در ترور پروفسور فخری‌زاده برنامه هسته‌ای ایران بی‌پاسخ نمی‌ماند
Iran, Islamic Republic of
کسانی که با ترامپ شهادت سردار سلیمانی درفرودگاه بغداد نقش، دست و همکاری کردند انتقام می گیریم
Iran, Islamic Republic of
چرا فرانسه به عاملان شهادت 18000 ایرانی پناه داده است؟
ایتالیا و فرانسه، فرانسه، پایتخت و خانه قاتلان 18 هزار شهید ایرانی+ ترور سردار سلیمانی و... توسط ارتش تروریست آمریکا، به درخواست رژیم صهیونیستی با دستور ترامپ، با هماهنگی، همدستی و همکاری پنتاگون، مارک اسپر و با دریافت رشوه از عربستان سعودی و بحرین شرم آوراست.
Iran, Islamic Republic of
این سلیمانی بود که داعش را در عراق شکست داد و [شکست داعش] هیچ ارتباطی با آمریکایی‌هایی که کشورها را بمباران و آنها را با خاک یکسان می‌کردند، نداشت.
Iran, Islamic Republic of
سر نخ هایی از عوامل ترور شهید محسن فخری زاده به دست آمده است/ ترور فخری زاده در مذاکره سه جانبه نتانیاهو، پامپئو و بن سلمان توافق شد.
Iran, Islamic Republic of
دمت گرم عطوان