سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - 26 Jan 2021
 
۰
۳

عضو شورای شهر تهران: چرا حناچی جربزه ندارد؟

يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۵
کد مطلب: 746700
عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه حناچی جربزه و توان ورود به عرصه تعیین تکلیف بار تحمیلی دولت بر نظام مالی شهرداری تهران را ندارد، گفت: شهردار پایتخت هیچ اقدام قانونی و عملی در راستای وصول مطالبات شهر نکرده است.
عضو شورای شهر تهران: چرا حناچی جربزه ندارد؟
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، محمدجواد حق‌شناس عضو شورای شهر تهران در دویست و پنجاه و یکمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری به شهرداری درباره لزوم وصول فوری مطالبات شهرداری تهران از دولت اظهار داشت: تمرکز سازمان‌ها و نهادهای دولتی در پایتخت از استانداردهای بین‌المللی فاصله دارد و ایران در شاخص تراکنش فضایی و آمایش سرزمینی از منظر نهادی سازمانی با مسأله مواجه است .

وی افزود: کارگروه انتقال کارکنان دولت از تهران در سال ۸۹ مصوب کرده که ۱۶۳ سازمان و نهاد دولتی به ترتیب اولویت و به مرور از تهران خارج شوند.

عضو شورای شهر تهران گفت:‌این مصوبه تا کنون اجرا نشده است در جلسه‌ای که در سال نخست شورای پنجم به صورت مشترک میان اعضای شورای شهر و رئیس‌جمهور برگزار شد مسأله تخصیص هزینه‌های اداره شهر مورد بحث قرار گرفت موضع دولت در آن زمان کمک به شهرداری تهران و تأمین بخشی از هزینه‌های نگهداشت پایتخت بود ولی از آن زمان تا کنون هیچ اتفاقی نیفتاده است.

حق‌شناس خاطرنشان کرد: هزینه‌های عظیم و پنهان پایتخت چه زمانی محاسبه و در صورتحساب مطالبات مدیریت شهری از دولت قرار می‌گیرد؟ با توجه به ابراز معاونت مالی و اقتصادی شهرداری تهران مبنی بر طلب ۳۰ هزار میلیارد تومانی شهرداری از دولت حناچی هیچ اقدام قانونی و عملی در راستای وصول مطالبات شهر نکرده است.

وی بیان داشت: این در حالی بوده که شهرداری تهران به بانک‌ها مدیون است و سالیانه بابت دیون مقدار قابل توجهی به عنوان سود پرداخت می‌کند و این سوال مطرح است چرا شهرداری به وظایف قانونی خود در این راستا عمل نکرده است.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد:‌انتظار می‌رفت شهرداری برای وصول هزینه‌های پایتخت اقدام عاجل کند ولی با بی‌توجهی‌ها انباشتی از بدهی‌ها و کاهش درآمد شهر ایجاد شده و صدها پروژه نیمه‌تمام مانده است چرا شهردار جربزه و توان ورود به عرصه تعیین تکلیف بار تأمین دولت بر نظام مالی شهرداری تهران را ندارد.

حق‌شناس خاطرنشان کرد: حناچی باید ساز و کار مشخصی برای وصول فوری مطالبات شهرداری از دولت انجام دهد.
برچسب ها: شورای شهر حناچی
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
دست گلیه که خودتون به اب دادین.
وحید
United States
شما رو چه به این کارها
پاتون رو از کلیم خودتون دراز تر نکنین
راستی خیابونی کوچه ای بن بستی تو برنامه تون نیست اسمش رو عوض کنین
United Arab Emirates
چرا حناچی جربزه ندارد ؟
چون اصلاح طلب است و تنها هنر اصلاح طلبان مذاکره با شیطان بزرگ است .