سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - 19 Jan 2021
 
۱
۳

موشک قدس۲ یمن چگونه اسرائیل را شخم میزند

جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۰۰
کد مطلب: 746420
شاهکار و اعتماد به‌نفس نیروهای یگان موشکی جنبش مقاومت انصارالله وقتی بیشتر به چشم می‌آید که موشک قدس۲ توانست از سامانه‌های پدافندهوایی پاتریوت آمریکایی،کروتال فرانسوی، هاوک. اورلیکن عبورکند.
به گزارش جهان نيوز به نقل از مهر، بامداد روز دوشنبه (سوم آذرماه) رزمندگان یمنی در یک برهه زمانی حساس و مهم با یک حمله حساب شده و غافلگیرانه بار دیگر به عمق امنیتی سعودی حمله کردند.

یگان موشکی جنبش مقاومت انصارالله با شلیک یک فروند موشک بالستیک جدید بالدار «قدس ۲» از عمق خاک یمن به سمت تأسیسات نفتی «آرامکو» در شهر بندری جده در شمال غرب عربستان ثابت کرد، صنعاء همچنان ابتکار عمل را در میدان نبرد در دست دارد.

موشک قدس ۲ با طی مسافت حداقل ۶۵۰ کیلومتری به صورت دقیق به یکی از ایستگاه‌های توزیع اصلی فرآورده‌های سوختی تأسیسات نفتی آرامکو شهر جده (پایتخت اقتصادی عربستان) اصابت کرد که حداقل به میزان ۱۲۰ هزار بشکه نفت ظرفیت داشت.
فرماندهان نظامی و مقامات سیاسی دولت نجات ملی یمن در این حمله موشکی موفقیت آمیز با یک تیر دو نشان زدند چرا که در ابتدا هشدارهای روزهای قبل برای هدف قرار دادن رژیم سعودی را عملی کردند و از سویی دیگر این عملیات با برگزاری نشست محرمانه وزیر امور خارجه آمریکا، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و ولیعهد سعودی تطبیق داده شد و پیامی آشکار به ائتلاف غربی - عبری - عربی بود که با محاسبات غلط تصمیم گیری نکنند.

این عملیات موشکی در اصل پاسخی قاطع و قدرتمند به ادامه محاصره ظالمانه کشور و ملت یمن بود و همچنین یک واکنش هوشمند هم به رژیم‌های مرتجع منطقه از جمله سعودی‌ها و صهیونیست‌ها بود که به دنبال علنی کردن روابط هستند.

این پایان قدرت نمایی صنعاء نبود و یگان موشکی یمن یک تخفیف ویژه دیگری را هم یه ریاض داد و این حمله دقیق را با سر جنگی ضعیف شده به گونه‌ای ترتیب داد که بیشتر جنبه هشدار داشته باشد و خسارت سنگین برجای نگذارد

مقامات یمنی پس از این عملیات اعلام کردند که حامی ملت فلسطین هستند و مقصد بعدی موشک‌های بالستیک قدس ۲ شهر بندری «ایلات» در جنوب سرزمین‌های اشغالی خواهد بود و هیچ نگرانی بابت درگیری با صهیونیست‌ها ندارند.

نیروهای یمنی با نام بردن از شهر ایلات نشان دادند که گزینه منحصر به فرد و ویژه ای را برای هدف قرار دادن انتخاب کرده‌اند چرا که این شهر مهم و راهبردی در جنوب فلسطین اشغالی یکی از مناطق توریستی و محل واردات نفت خام رژیم صهیونیستی به شمار می‌آید و این حاوی یک پیام واضح برای صهیونیست‌ها است.
 
وقایع بامداد دوشنبه گذشته نشان داد زمانی که تک فروند موشک شلیک قدس ۲ به صورت دقیق و بدون هیچ مانعی می‌تواند از رینگ متراکم و پرقدرت سامانه دفاع هوایی رژیم سعودی عبور کند این قابلیت را هم دارد که مسافت هزار کیلومتری دیگر را هم پشت سر بگذارد و مواضع صهیونیست‌ها را در جنوب فلسطین اشغالی هدف قرار دهد.

شاهکار و اعتماد به‌نفس نیروهای یگان موشکی جنبش مقاومت انصارالله وقتی بیشتر به چشم می‌آید که موشک قدس ۲ توانست از سامانه‌های پدافند هوایی پاتریوت آمریکایی، کروتال فرانسوی، هاوک، اورلیکن و… عبور کند و این توانایی یک پیام روشن برای ریاض و متحدانش بود.

البته این پایان قدرت نمایی صنعاء نبود و یگان موشکی یمن یک تخفیف ویژه دیگری را هم یه ریاض داد و این حمله دقیق را با سر جنگی ضعیف شده به گونه‌ای ترتیب داد که بیشتر جنبه هشدار داشته باشد و خسارت سنگین برجای نگذارد و در مقابل سعودی‌ها به خوبی متوجه این موضوع شدند که این عملیات می‌توانست با تعداد و قدرت بیشتری موشک صورت گیرد و تمامی مراکز توزیع سوخت تأسیسات نفتی آرامکو را هدف قرا دهد.

از سوی دیگر، رژیم صهیونیستی نیز که در روزهای گذشته از واکنش در برابر شلیک‌های محدود موشکی رزمندگان مقاومت فلسطین ناتوان مانده بود دریافت، موشک قدس ۲ همان گونه که بدون مشکلی از سامانه‌های دفاع هوایی رژیم سعودی عبور کرد می‌تواند سد دفاعی سامانه گنبد آهنین را پشت سر بگذارد.

جمع بندی حمله موشکی دوشنبه شب نشان می‌دهد راهبرد «مقاومت فعال» نیروهای یمنی که از سال ۹۸ و با حمله یگان‌های پهپادی به تأسیسات نفتی شرکت آرامکو در شرق عربستان آغاز شد نه تنها پایان نیافته بلکه وارد مرحله جدیدی شده و فقط به رژیم سعودی خلاصه نمی‌شود و دامنه آن رژیم صهیونیستی را هم در بر می‌گیرد و در مجموع می‌تواند موازنه قدرت را در منطقه غرب آسیا تغییر بدهد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
اگر اسراییل خر شد با موشک و بمب اتم به یمن حمله کرد چی !؟.میخوای بگی آنها به موشک باران اسراییل تماشا میکنند و عکس سلفی میگیرند!؛دست از تحریک ها بر دارید/.
Iran, Islamic Republic of
این اسراییل هست که یمنی ها رو تحریک میکنه
اونا دفاع از خود میکنن
این حق طبیعی هر کشوریست
نادر
Iran, Islamic Republic of
والاتاالان که همش اسراییل داره میزنه تاکی حرف؟